Let bílé labutě: Americká protivzdušná obrana je proti novému RUSKÉMU TU-160M2 BEZMOCNÁ

Testy prototypu strategického bombardéru Tu-160M2 na Kazaňském leteckém závodu v únoru 2018 nakonec udělají slavné Bílé labutě nezranitelnými systémy Patriot, na kterých je založena koncepce bezpečnosti USA. Agentuře Ekonomika dnes to řekl vyznamenaný vojenský pilot RF, generálmajor letectva Vladimir Popov.

 

 

„Velká modernizace Tu-160 povede k tomu, že stroj získá nové moderní systémy řízení, inerciální navigační systém, moderní komplex elektronické bezpečnosti, ale hlavní jsou modernizované nadzvukové motory.

Tím bude bombardér ekonomičtější a umožní překonávání mnohem větší vzdálenosti nadzvukovou rychlostí. V dnešním světě se objevila velká nomenklatura vysoce přesné munice, včetně řízených raket a koordinovaných bomb. Moderní systémy řízení zbraní umožní Tu-160M2 takové zbraně „doručovat“. Před modernizací byly možnosti Tu-160 značně omezené. Ale hlavní věcí je to, že zachytit tento letoun v nadzvukové rychlosti mohou kromě ruských protivzdušných systémů jen komplexy americké protivzdušné obrany Patriot. Nové možnosti ruského bombardéru snižují efektivitu americké obrany na minimum,“ poznamenává odborník.

Vyšlo najevo, že prototyp strategického bombardéru Tu-160M2 mohou testovat už na začátku roku 2018, sériová výroba modernizovaných strojů může začít v roce 2023. Ministerstvo obrany RF plánuje modernizaci všech 16 současných letadel, nakonec by Rusko mělo disponovat asi 50 stroji. Modernizace každého bombardéru bude trvat asi dva roky, ale vždy bude modernizováno pouze několik strojů.

„Trasa strategického bombardéru je plánována tak, aby se letadlo vyhnulo možným prostředkům protivzdušné obrany protivníka. Přílet k cíli je prováděn v extrémní výšce a rychlosti, což citelně komplikuje práci systémů protivníka. Ve spojení s moderním komplexem elektronického boje, kterým bude Tu-160M2 vybaven, se vytvoří stroj, který bude prakticky nezachytitelný současnými systémy protivzdušné obrany Západu.

 

 

Tu-160 splnil bojové úkoly v Sýrii a prokázal svoji efektivitu, jejich modernizace zvýší bojové kvality bombardérů. Tyto stroje jsou součástí ruského strategického arsenálu na jaderné zadržování. Zvýšená životnost nových motorů umožní dopravit zbraně do jakéhokoli bodu v USA a vrátit se,“ zdůraznil letecký generál.

Tu-160M2 zůstane nejlepší

Dálkový strategický bombardér Tu-160 byl vyvinut v sedmdesátých letech. Je to největší, nejmohutnější a nejtěžší bitevní letoun v dějinách vojenského letectva, včetně mezi stroji s měnitelnou geometrií křídel. Kvůli jeho neobvyklému tvaru mu ruští letci začali říkat Bílá labuť a zahraniční zase Ruská labuť, podle kódu NATO je to Blackjack. Tu-160 je nejrychlejší bombardér ze všech, jež má ve výzbroji Rusko.

V dubnu 2006 sdělil hlavní velitel dálkového vojenského letectva RF, generálporučík Chvorov toto: během cvičení pronikla skupina modernizovaných letounů Tu-160 do vzdušného prostoru USA a zůstala nepovšimnutá. Pentagon tuto informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V červnu 2010 stanovily dva Tu-160 rekord v dálce, urazily 18 tisíc kilometrů. Pro porovnání uvedeme, že vzdálenost od Moskvy do Washingtonu po přímce činí necelých 8 tisíc kilometrů.

„USA mají analogické stroje, jsou to bombardéry B-1 a B-2. Avšak v porovnání s nimi byla Bílá labuť v mnoha ohledech vydařenější. Nemluvě o tom, že konstruktéři do něj vložili původně obrovský materiál pro modernizaci. Zdálo by se, že od sedmdesátých let uplynulo téměř půlstoletí. a bylo by logičtější zkonstruovat moderní bombardér nové generace. Jenže všechno není tak prosté. Modernizace je vždy mnohem levnější než vývoj nového sériového stroje, který se nemusí vydařit. Američani modernizují každých 15-20 let bombardér B-52, vyvinutý před více než padesáti lety, a dosud s ním létají.

 

 

Konstrukční nápady sovětských odborníků pro T-160 předčily o mnoho desetiletí svoji dobu. Tento stroj má dokonce po modernizaci do série M2 potenciál na zlepšení na dalších 40-50 let, natolik byl původně podařený. Prostě nemá smysl vynalézat nové letadlo, když stávající výborně plní bojové úkoly vytčené taktiky a stratégy. Proto zůstane modernizovaná Bílá labuť na dlouhou dobu nejlepším strojem ve své třídě na světě,“ řekl na závěr Vladimir Popov.

Zdroj: 1, 2

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11
Komentujte

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikNulaMiloLiběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

**Zvýšená životnost nových motorů umožní dopravit zbraně do jakéhokoli bodu v USA a vrátit se,“ zdůraznil letecký generál.**
Akorát chybí sdělení kdy k takovému výletu dojde…..

jirik
Host
jirik

Ruská vláda podezřívá indické kolegy z toho, že pustili americké vojáky na palubu atomové ponorky Čakra (dříve Něrpa), kterou si vzali na leasing od Ruska. O tom informuje Indian Defense News. Moskva je přesvědčena, že indičtí partneři v poslední době vykonali několik „nekamarádských aktů vůči Rusku“, píše Kommersant s odkazem na zdroje v ruských státních strukturách. Konkrétně se jedná o návštěvu americké delegace na ponorce Čakra. Zdroje novin vysvětlily, že přestože návštěva vojáků USA neznamená únik informací, sám fakt podobné návštěvy „je znepokojující“ a vytváří otázky k indické straně. Indian Defense News přitom označuje podezření ruské vlády za „konspirační teorii“,… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Zpráva o tom, že Indie údajně nechala americké odborníky navštívit ponorku ruské výroby Chakra, je hoax, prohlásil šéf ruské Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrij Šugajev.

„Je to hoax,“ řekl Šugajev ve vysílání televize Rossija 24, když odpovídal na otázku novináře. https://sptnkne.ws/fWbX

jirik
Host
jirik

Podle údajů amerického ministerstva zemědělství bude letos americká pšenice tvořit 15 % světového exportu. V polovině 70. let podíl USA tvořil 50 %. Navíc podle odhadů ministerstva letos americké farmy vyprodukují dvakrát méně pšenice než ruské.
https://cz.sputniknews.com/svet/201711126262604-uroda-psenice-rusko-ohrozeni-americky-zemedelec/#comments

Liběna
Host
Liběna

Čína, ne Korea připravuje jadernou válku proti USA…
https://www.gloria.tv/video/rsw6PTW8X9ac1nFTQZDLV4mfm

Nula
Host
Nula

nooo…., konečne sa tu niekto nezabáva na tenise medzi amerikou a ruskom… Liběna správne poukázanie na stranu skrytú – tretiu. Človek totižto bez pozorovania – nahradením ho za frekvenčné zíranie na jednu, alebo druhú stranu pomaly „zblbne“:( A tak si dnes málokto uvedomí, že zmätok zvaný EU je len tržnica, ktorá živí všetky tri strany. Žid a chazar tvoril…!!!, len zábavu(Hollywood, alkohol, drogy, obchody fyzické, strach) no k ich osnovám sa už dááávno dostali a praktizujú ju nielen spomínané tri strany – nazývané dnes propagandou, alebo informačnou vojnou. EU proste/sproste vytvára trh. Priklad: trebárs elektromobily – ako „náhrada“ za smradľavý… Číst vice »

Milo
Host
Milo

To vôbec nevadí ono ak predáš niekomu nejaké vojenské zariadenie vždy su tam.takzvané zadné vratka.

jirik
Host
jirik

Rusko bude moci získat tajné informace potenciálního nepřítele s pomocí družic Repej, píše list Izvestija s odkazem na hlavní štáb VKS RF.

V článku se praví, že první podobný kosmický přístroj má být vypuštěn v roce 2018 za účelem rychlého získání informací o vojenských aktivitách v jakémkoli světovém regionu. Družice dokáže objevit radar, vysílačku, vypuštění rakety a záření jakékoli jiné vojenské techniky.

Nejznámějším analogem Repeje je americký kosmický přístroj Mentor. Šest těchto přístrojů se již nachází na oběžné dráze kolem Země.
https://sptnkne.ws/fWmQ
https://iz.ru/669012/dmitrii-strugovetc-aleksei-ramm/repei-uznaet-chuzhie-sekrety

jirik
Host
jirik

Málokdo ví, že Michail Lomonosov byl odsouzen k trestu smrti oběšením a rok čekal ve vězení na vykonání rozsudku, dokud nepřišla carská milosti. Kdo měl zájem na štvanici na velkého Rusa, zabavení jeho vědecké knihovny a jejím ukrytí a především na zničení jeho mnohých rukopisů, na nichž pracoval v průběhu celého svého života?
http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2017/11/za-co-byl-lomonosov-odsouzen-k-smrti.html

Anonymní
Host
Anonymní

4

jirik
Host
jirik

Více než polovina německých tanků Leopard 2 je nepoužitelná. Informuje o tom Focus s odkazem na údaje z Ministerstva obrany SRN. Celkově je nyní ve výzbroji Bundeswehru 244 strojů tohoto typu, avšak v plné bojové připravenosti se nachází pouze 95. Sedm tanků absolvuje testy, 53 je v procesu opravy a výměny zařízení, 89 bylo z různých důvodů vyřazeno. A nemohou být opraveny kvůli nedostatku finančních prostředků na nákup náhradních dílů u vojenského rezortu.
http://www.novarepublika.cz/2017/11/byl-odhalen-zalostny-stav-nemeckych.html
zdroj – https://lenta.ru/news/2017/11/16/leopard2noready/