Letná: mimořádný logistický výkon

Ale nejen úspěch, ale zcela určitě i rekord, minimálně tedy český. Protože dostat v určitý čas na určitou plochu a s určitým politickým záměrem určitou množinu lidí, čítající fantastických 250 000 osob, jimž je všem společné to, že nemají o politice pojem, je z hlediska logistiky čin hodný obdivu a v historii naší země výkon absolutně ojedinělý.

 

 

Takže: kdyby za ním stáli výhradně jen našinci, byl by to pro nás všechny důvod k hrdosti. Protože vyhledat v národě obrovskou a zcela specifickou skupinu lidí, trpících vzácnou duševní odchylkou, spočívající v neschopnosti reálně posoudit co se děje kolem nich – a to jak doma, tak v zahraničí – někde tyto lidi soustředit, sehnat pro ně stovky dopravních prostředků a pak je dopravit na určité ohraničené místo v hlavním městě – a tyto lidi pak na tomto místě po dvě či tři hodiny většinou ve stoji udržet, zajistit jim jídlo a pití – a pak, po ceremonii je zase zavézt zpět do jejich bydlišť, je výkon v logistickém smyslu skutečně mimořádný.

 

Takže ještě jednou: pokud by za ním byl výhradně jen výkon nás Čechů, mohli bychom plesat radostí nad tím, jací to nejsme logističtí kabrňáci a mistři světa. Kdyby se ovšem do celé téhle věci nevkládala jistá pochybnost: byli by totiž Češi schopní organizaci tak obřího podniku finačně sami utáhnout? Vždyť on se ten nedělní podvečer na Letné až tak uhrančivě podobal kterémukoli z podvečerů ukrajinského Majdanu, který by nebyl, kdyby nebylo pěti miliard dolarů, jež Američané do Majdanu vrazili. Což se ovšem provalilo až poté, co se Majdan stal tzv. fait accompli, čili dokonaným činem. Čili: kdyby pěti miliard amerických dolarů nebylo, nebyl by ani ukrajinský Majdan.

Takže následující otázka se nabízí sama sebou: Bylo by bez pomoci z vnějška nedělního českého logistického rekordu z Letné?

Lubomír Man

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. libor napsal:

  tak meli na ten projekt rok a pul nez ho zrealizovali,minar prezentoval tenhle projekt milion chvilek proti babisovi uz v unoru 1918 https://www.youtube.com/watch?v=diw-yNo6-t4&fbclid=IwAR1yADhdO91wEupijGjVAdK_0wrnp62TQC5yIFOaD50skWpzW9FvYr15ps4

 2. marek napsal:

  Slyšel jsem, že zrovna v tu neděli pořádala Česká spořitelna pro všechny své zaměstnance zadarmo zájezd do Prahy ze všech svých poboček a koutů republiky.(měli prý zaplaceny celé vlaky) Náhoda?

  • tereza napsal:

   marku, náhody neexistují! 🙂

  • Franta novák onanovák napsal:

   Jo, jenže všecky ty figurky ze Spořky byly vcelku snadno odlišitelné specifickou letní čepičkou zdarma a smíchaly se do davu až dole v Holešovicích u výstaviště, kde tuším celá ta trachtace probíhala. Mimochodem, zaměstnanců spořky je cca 10k, to je trošičku plivaneček proti necelým 300k, nemyslíte?

 3. Miroslav napsal:

  Ano ano, nikdo si neuvědomuje, že je to řízené z venku. Chtějí zničit V4 a k tomu i Slovany. Co potom? Nacpat sem „ilegály“ ?

 4. Gandalf napsal:

  Když tady mluvíte o České spořitelně, že uspořádala zájezd do Prahy, možná že byly ještě další podniky v Česku, které činily to samé.
  Ptám to není možné nějak proti nim /t.j. česká policiie event. jiné orgány vč.
  vlády provést protiopatření ??/ Něco by snad bylo možné ba nutné udělat, ne? když oni na celý zbytek národa, tak by vláda měla proti nim, aby pochopili, že napomáhají rozvracení státu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..