Lidské podvědomí dokáže všechno. Jak řídit své podvědomí?

To, jak člověk žije, je v mnohém dáno obsahem jeho rozumu. Myšlenkami, emocemi, hluboce zakořeněnými morálními soudy a přesvědčením. Realita, která nás obklopuje, má na nás jednak vliv, jednak je sama vystavena vlivu našeho vnitřního světa. Podíváme-li se na biografie známých lidí, můžeme zaznamenat jeden obecný rys. Všichni byli pevně přesvědčeni o vlastní výjimečnosti. Nikdo je nedokázal přesvědčit o neschopnosti zvládnout jakékoli obtíže. Tato víra poskytuje úspěšným lidem – vědcům, politikům či podnikatelům – sílu pracovat na zlepšení vlastního života i života jiných a konat významné činy i přes všechny neblahé prognózy okolí.

Abychom se rychleji přiblížili splnění svých vytoužených přání, je nezbytné naučit se využívat možností světa kolem sebe i schopností vlastního podvědomí. Pokud dovedně využíváme své vnitřní zdroje, můžeme dosáhnout neuvěřitelných cílů. Záleží na povaze našich myšlenek a emocí, zda se staneme pány vlastního života nebo prostě jen budeme žít a reagovat na vnější okolnosti. Ty však bohužel často představují nikdy nekončící proud problémů.

 

Abychom si s nimi poradili, je třeba překročit rámec svého obvyklého myšlení. Myslíte například na to, jak zvýšit svůj měsíční příjem. Když děláte devět hodin denně a nepostupujete na kariérním žebříčku, zdá se čistě logickým rozhodnutí pořídit si ještě jednu práci. Nebo vyměnit jednu firmu za druhou, kde vám nabízejí vyšší plat.

Avšak jen čistě mechanické zvýšení objemu času věnovaného práci nemusí stačit. Stejně tak jako změna zaměstnavatele. A právě tady může pomoci podvědomí. S využitím jeho rezerv můžete dospět k velmi nečekaným životním rozhodnutím. Může se například ukázat, že něčím životním posláním není prodej sanitární techniky, ale výuka hře na klavír. Jiný může dospět k závěru, že nadále nechce být designérem nebo řídit autobus. Odpověď na otázku jaký druh činnosti vám bude přinášet uspokojení a zároveň bude vysoce finančně ohodnocen, je uložena ve vás.

K tomu navíc všichni vládneme genetickou pamětí – pamětí svých předků. Chůzi i další pohyby vykonáváme zcela automaticky, aniž bychom se nad nimi zamýšleli. Činnost podvědomí je vždycky podmíněna vědomím. Každou myšlenku, která ve vědomí vznikne, bere podvědomí jako bernou minci. Nejprve se jeho tvrzení mohou formovat pod vlivem objektivní skutečnosti. Jestliže jim však dáme zelenou, postupně začnou napomáhat tomu, že realita bude ještě horší než jejich výchozí konstatování. Není v tom žádná mystika. Pokud se domníváte, že nemáte jiné vlohy, než dovedně prodávat cosi po telefonu nebo malovat cizí byty, těžko si najdete něco jiného. Abyste to našli, musíte přinejmenším věřit, že něco takového existuje. Pokud pokládáte partnera za člověka omezeného, pak s největší pravděpodobností se bude tato jeho vlastnost prohlubovat. Na každého působí jeho okolí. Zvláště pak rodiče a partneři. Život je příliš harmonický, než aby člověku poskytl něco víc nebo míň, než si zasluhuje. «Povaha člověka je jeho osudem» říká známý Ciceronův výrok. Svůj život můžeme vždycky změnit – pokud věříme, že to dokážeme. Jestliže tuto víru nemáme, nemáme na změnu ani tu nejmenší šanci.

 

Právě proto je třeba svou mysl plnit konstruktivními výroky, i když realita zatím žádnému zlepšení nenasvědčuje. Minimálně se nebudete zbavovat sil nekonečným mlácením hlavou do zdi. Jako výtečný protijed destruktivním myšlenkám a obavám poslouží snění o budoucnosti a vděčnost za to, co máte teď. V našem vesmíru už existuje všechno, můžeme si vybrat z nekonečného množství variant. Jediné, co musíme změnit, je vlastní myšlení.

Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12 komentářů

 1. Maroš napsal:

  „Jak řídit své podvědomí?“ Riadiť svoje podvedomie môže chcieť len idiot! Buďte radi, že vás-nás podvedomie väčšinou úspešne – pokiaľ sa do toho nezamontuje sprosté myslenie – vyťahuje z väčšiny sračiek! „Poručíme větru dešti!“ – „poručíme podvědomí“ – boľševizmus a okultizmus židovského komplexu moci – OVLÁDNUŤ VŠETKO – psychopati!

  • Maroš napsal:

   Otázka – aký je rozdiel medzi ovládnutím svojho podvedomia a ovládnutím svojho svedomia?!

   • Bogena napsal:

    **… nic si nepochopil Ivánku…**

    • Maroš napsal:

     Čerpať zo svojho podvedomia – nechať ho pochopiteľne pracovať vo svoj prospech – a zásadne – nechať svoje podvedomie aj vedomie slobodné – si vy „chápajúci“ Neivánkovia – „chápajúci cleanoví – auditovaní“= vylízaní SCIENTOLÓGOVIA nepleťte s tou vašou BOHOROVNOU Hubardovou dianetikou! „Bohovia úspechu“ – „stačí len chcieť““ Ste sekta – cez kopirák! Každý jeden rovnako komunikuje, gestikuluje a používa rovnaké zaklínadlá – váš produkt je Kiska – „jeho vlastnou vôľou úžerníka prezident“! Doboha! Na pochopenie stačí… Scientológovia majú vystriedať archaickú židovskú perifériu moci Globálneho prediktora!

     Kto sú Scientológovia? (sekty a náboženské smery)
     https://www.youtube.com/watch?v=3C02yKbdIaQ
     Peter Sasín – Neúspěch neexistuje, existují jen příliš malé sny
     https://www.youtube.com/watch?v=ewHJPwAWUmk

     • Martin napsal:

      Lidi nejdříve je třeba pochopit co je podvědomí — teprve pak jej možná můžete řídit…

      Cituji: „Jediné, co musíme změnit, je vlastní myšlení.“ To je pravda, ale kdo z lidí to umí? Opět, nejdříve musíte pochopit co se v té mysli děje, pak s tím můžete něco dělat!!!

      A absolutně nechápu proč sem někdo plete scientology? To je mimo téma…

      • Martin napsal:

       Pro ty, kteří se chtějí konečně probudit, jsou zde zcela zásadní a klíčové informace:

       Co je to vědomí?

       Fundamentální dogmatický omyl nevědoucích „vědců“ je, že si naivně myslí že lidské vědomí sídlí v mozku. Není tomu tak.

       Naše vědomí a naše dlouhodobá PAMĚŤ nemá nic společného ani s mozkem, ani s DNA.

       Víte, že žijete v minulosti? Jeden každý okamžik svého života…
       Je tomu tak, protože mozek si se zpožděním vytváří vnitřní model-virtuální obraz reality, který je pouhou subjektivní iluzí o vnějším světě.

       I materialisté již velmi dobře vědí, že tzv. „realita“ vzniká a je vykreslována teprve v našem mozku — a to navíc se zpožděním ca 0,5s, které je dáno časem potřebným pro zpracování v biopočítači mozku…

       Naše vědomé já vykonává jen nepatrnou část činností které prožíváme. Většina činností je vykonávána automaticky a nevědomě.

       Ne-vědci dokonce už přišli na to že máme podvědomí, které nás v podstatě ovládá, aniž bychom si to uvědomovali.

       To ono řídí tělo. To ono je identické s tím čemu se někdy říká ego!

       Ego samozřejmě řídí tělo zkratkou bez mozku — v mozku se až se zpožděním ca 1/2s vytvoří iluze vnější reality, toho co jsme právě před 1/2s udělali — a mozek (vaše denní vědomá mysl) pro vás současně vytváří iluzi, že to vy (jakožto součtová duše) jste se rozhodli!

       Chcete konečně VĚDĚT?

       Chcete konečně VZÍT SVŮJ OSUD DO VLASTNÍCH RUKOU?

       http://www.ragauian.cz/co-je-skutecnost-cokoliv-nam-rekne-nas-mozek-mozek-a-jeho-virtualni-model-sveta-zdanlive-hmotna-realita-je-pouha-iluze-v-nasem-mozku-jak-se-rozhodujeme-mame-svobodnou-vuli-kdo-ridi-nase-telo-14/

       • Martin napsal:

        Ve škole vám lžou o funkci mozku! Oficiální věda objevila, že máme dva mozky. Víte k čemu slouží? Věříte, že znáte sami-sebe?

        Další biologické důkazy existence ega:

        Science Alert pokračuje: Tělo má ve skutečnosti druhý mozek, který člověka ovládá mnohem víc, než byste si mohli myslet — většina lidí přitom ani netuší, že existuje…

        [Tento druhý mozek je v podstatě to, čemu se někdy říká ego, nebo též PODVĚDOMÍ.]

        Jak vysvětluje AsapSCIENCE, hlavní způsob, jak mozek komunikuje se zbytkem těla, je přes vagus nerv, který předává zprávy hlasivkám, srdci, plicím a trávicímu traktu.

        Ovšem výzkumníci také zjistili, že uvnitř ENS — rozsáhlé sítě neuronů, která ovládá váš trávicí trakt — se zprávy posílají i druhým směrem!

        Ve skutečnosti 80 až 90 procent nervových signálů v enterickém nervovém systému (ENS) jde ze střeva → do mozku. A když je vagus nerv vyříznut, enterální systém vůbec nepotřebuje mozek.

        Jinými slovy, váš trávicí systém, spojený s egem, je vaším druhým mozkem a ovládá vás mnohem víc, než si uvědomujete.

        http://www.ragauian.cz/ve-skole-vam-lzou-o-funkci-mozku-oficialni-veda-objevila-ze-mame-dva-mozky-vite-k-cemu-slouzi-verite-ze-znate-sami-sebe-pojdte-si-to-s-nami-overit-tento-clanek-nedoporucuje-11-z-10-lekaru/

  • CZK napsal:

   Citát z Mrazíka: „Nic jsi nepochopil, Ivánku. Nic jsi nepochopil!“ 🙂

 2. jirik napsal:

  Vědci z Washingtonské univerzity a Carnegie-Mellonovy univerzity vytvořili rozhraní BrainNet, které umožňuje spojit mozky několika lidí do jedné sítě a kolektivně tak řešit problémy. Vědci o tom informovali v preprintu, který byl zveřejněn na úložišti arXiv.

  BrainNet se skládá z elektroencefalografu (EEG) pro čtení nervových signálů a transkraniálního magnetického stimulátoru, který umožňuje neinvazivní stimulaci mozkové kůry. Daného experimentu se zúčastnilo celkem 15 dobrovolníků, kteří byli rozděleni do pěti skupin po třech lidech. Účastníci experimentu byli požádáni, aby si zahráli hru připomínající Tetris. Dva dobrovolníci se museli rozhodnout (tzv. odesilatelé), zda se má zařízení otočit o 180 stupňů, aby se vyrovnalo. Přitom se dívali na jednu ze dvou LED diod. Ta jasnější znamenala ano, druhá pak ne. Vizuální stimulace generovala v mozku signál, který byl snadno přečten EEG.

  Jejich nervové signály tak byly dešifrovány, aby určily jejich řešení. To bylo následně odesláno přes internet do mozku třetího účastníka (tzv. příjemce), který neviděl na obrazovku s danou hrou.

  Každá trojice provedla celkem 16 pokusů, přičemž jednotlivé bloky měly náhodnou pozici. Pro přenos informací vědci provedli magnetickou stimulaci týlního okcipitálního laloku mozkové hemisféry. Příjemce se rozhodl, co udělá dál na základě toho, zda viděl či neviděl fosfén (jasný záblesk), který tato stimulace způsobila. Fosfén přitom vznikal pouze tehdy, pokud byla intenzita stimulace nad určitou hranicí.

  Vyšlo najevo, že výkon každé trojice byl nad úrovní 50 %. V současné době mají vědci v plánu, že použijí funkční magneticko-rezonanční tomografii k tomu, aby v daném experimentu překonali omezení množství informací na jeden bit.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201810038173378-inteligence-veda-mozky-experiment/

  • CZK napsal:

   Toto je ale trochu jiné téma, nežli je obsah článku, ale taky jsem o těchto aktivitách četl. Jinde ve vesmíru prý je to docela běžná věc, že myšlenka bytosti se přenáší přímo do řízení stroje, který pak reaguje okamžitě bez časové prodlevy.
   A když vezmu v úvahu, že byly dělány i pokusy s lidmi, kdy jim byla měřena rychlost reakce – mrknutí – na fouknutí do oka. Čas fouknutí náhodně určoval stroj a jiný stroj měřil prodlevu. A zjistilo se, že lidské oko mrkne o zlomek vteřiny dříve, než vnikl ten podnět. Proto stihneme velice často zavřít oko (a tím ho ochránit) ještě dříve, než smítko vyrazí směrem k oku.
   Ve spojení s létacím zařízením se dokážete vyhnout střele ještě dříve, než ji opticky uvidíte.

   • jirik napsal:

    *Jinde ve vesmíru prý je to docela běžná věc, že myšlenka bytosti se přenáší přímo do řízení stroje, který pak reaguje okamžitě bez časové prodlevy.*
    A na této planetě je zcela běžné jakýkoliv objev zneužít proti jakémukoliv člověku…..

    vím že příspěvek byl lehce mimo téma….

    • Maroš napsal:

     jirik – klídek – potrebujeme sa – ako samozrejmá vec – dostať do chápania kvantového priestoru… „Země placatá, Země kulatá, Země znovuplacatá, Zemně kvantovho prostotu…“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.