Madam Angela Hitler Merkelová končí v čele CDU

Dlouholetá spolková kancléřka Angela Merkelová se v prosinci již nebude ucházet o post předsedkyně německé Křesťanskodemokratická unie. V pondělí o tom informovala své spolustraníky.

Německá kancléřka rozhodnutím, že nebude kandidovat na post předsedkyně křesťanských demokratů reaguje na špatný výsledek své strany v nedělních zemských volbách ve spolkové republice Hesensko.

CDU sice vyhrála se ziskem 27 procent, ovšem proti minulým volbám o více než deset procent ztratila. Pro CDU je to nejhorší volební výsledek v této zemi od roku 1966.

 

Voličům došla trpělivost

Výsledek voleb v Hesensku je podle německých médií trest za to, jak funguje vládní koalice konzervativní unie CDU/CSU a německých sociálních demokratů. Merkelové komentátoři doporučovali, aby pomýšlela na dosud nemyslitelné, oddělila vedení strany od postu kancléře, píše server týdeníku Focus.

O osobnostech, které by mohly nahradit Merkelovou v čele strany, se spekuluje delší dobu. Nejčastěji zmiňovanými jmény jsou nynější šéf německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble. Bývalý ministr financí a také vnitra ve vládách Angely Merkelová. Za vlád Helmuta Kohla zastával post ministra vnitra.

Objevuje se také jméno současného ministra zdravotnictví Jense Spahna či premiérky spolkové země Sársko Annegret Krampové-Karrenbauerové.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
FannydastinterezaAnan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Anan
Host
Anan

Na základě smlouvy uzavřené s USA by měl být v Německu kancléř, kterého schválí USA. Vždyť Německo nemá ani ústavu, ale Hlavní zákon.

Fanny
Host
Fanny

Je to chybný nadpis,mělo tam byt“Angela Merkel končí v cele“,bez toho CDU,tak by to bylo správně.