Madam Angela Hitler Merkelová končí v čele CDU

Dlouholetá spolková kancléřka Angela Merkelová se v prosinci již nebude ucházet o post předsedkyně německé Křesťanskodemokratická unie. V pondělí o tom informovala své spolustraníky.

Německá kancléřka rozhodnutím, že nebude kandidovat na post předsedkyně křesťanských demokratů reaguje na špatný výsledek své strany v nedělních zemských volbách ve spolkové republice Hesensko.

CDU sice vyhrála se ziskem 27 procent, ovšem proti minulým volbám o více než deset procent ztratila. Pro CDU je to nejhorší volební výsledek v této zemi od roku 1966.

 

Voličům došla trpělivost

Výsledek voleb v Hesensku je podle německých médií trest za to, jak funguje vládní koalice konzervativní unie CDU/CSU a německých sociálních demokratů. Merkelové komentátoři doporučovali, aby pomýšlela na dosud nemyslitelné, oddělila vedení strany od postu kancléře, píše server týdeníku Focus.

O osobnostech, které by mohly nahradit Merkelovou v čele strany, se spekuluje delší dobu. Nejčastěji zmiňovanými jmény jsou nynější šéf německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble. Bývalý ministr financí a také vnitra ve vládách Angely Merkelová. Za vlád Helmuta Kohla zastával post ministra vnitra.

Objevuje se také jméno současného ministra zdravotnictví Jense Spahna či premiérky spolkové země Sársko Annegret Krampové-Karrenbauerové.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Anan napsal:

  Na základě smlouvy uzavřené s USA by měl být v Německu kancléř, kterého schválí USA. Vždyť Německo nemá ani ústavu, ale Hlavní zákon.

  • tereza napsal:

   Ano máte pravdu, Německo nemá ústavu, a myslím, že ani Rakousko ji nemá. Tyto země mají něco, co se do češtiny překládá jako Základní zákon. Každý německý kancléř tajně skládá přísahu USA. USA si udělaly z Německa dojnou krávu. Každý rok plyne z Německa do USA obrovské množství peněz, Německo je prostě jejich vazal. Kdyby to Němci věděli, tak už je tam dávno revoluce.

   • dastin napsal:

    Nemci to vedi, alespon nekteri, hrozne je to se.e, ale dostali na pr.el u Stalingradu a jeste se z toho nevspamatovali. Zil jsem stabilne do nedavna v Nemecku 30 let, vim o cem pisu, casto tam jeste jsem. Nemci by se chteli pozbyt okupantu, ale jsou posrani az za usima.

 2. Fanny napsal:

  Je to chybný nadpis,mělo tam byt“Angela Merkel končí v cele“,bez toho CDU,tak by to bylo správně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.