Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup obdržel pozvánku od ředitele ČT Petra Dvořáka k diskuzi na České televizi

Na základě odhalení skandálních čachrů v hospodaření České televize s koncesionářskými poplatky obdržel majitel TV Barrandov JUDr. Jaromír Soukup pozvánku od ředitele ČT Petra Dvořáka k diskuzi na České televizi. Níže uvádím reakci Jaromíra Soukupa na pozvání od ČT v plném znění. ČT zatajuje smlouvy, vyvádí 12 milionů korun dvěma PR agenturám (přestože má ČT vlastní PR oddělení), zatajuje odměny klíčových pracovníků, manipuluje pořady ve prospěch favorizovaných politických názorů a naopak dehonestuje ty, co prosazují jiné politické názory (např. v pořadech 168 hodin, Reportéři ČT, Newsroom, zpravodajství ČT atd.). Jaromír Soukup odpovídá na pozvání:

„Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi. Zejména je naprosto nezbytné zveřejnit všechny smlouvy, kde je jako kreativní producent uveden Jan Maxa, a to vzhledem k jeho zcela bezprecedentnímu konfliktu zájmů. Jinak s veškerým respektem k nutnosti tutlat de facto vše, co se hospodaření veřejnoprávní televize týká, uvádím, že není možné se na takovou debatu s panem Dvořákem připravit, stejně jako pro koncesionáře není možné se v zásadě cokoli o hospodaření instituce, kterou řídí, dozvědět. V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě, což je vzhledem k mému právnickému vzdělání a platné licenci daňového poradce možné, nicméně vzhledem k absenci podobného vzdělání u pana Dvořáka by taková debata byla zjevně nevyrovnaná.
Co jednotlivé položky tvoří, ví v zásadě jen pan Dvořák, koncesionáři včetně mě nikoliv. Poté se můžeme bavit o smyslu veřejnoprávních médií, novinářské svobodě a o počasí a blížícím se jaru.

Já potom skutečně milerád přijdu, jen bych se teď coby oponent cítil úplně stejně jako koncesionář – zájemce o informace, který bezradně zírá na začerněnou smlouvu a má se o jejím obsahu bavit se signatářem smlouvy, který ji z nějakého důvodu sám začernil. Čili na případné setkání se za výše uvedených podmínek moc těším a jen prosím o zvážení platformy, na jaké se potkáme. V pořadu, na který se de facto nikdo nedívá, mi to vzhledem k závažnosti tématu připadá poněkud nedůstojné.“

Generální ředitel a majitel TV Barrandov JUDr. Jaromír Soukup tím naráží na fakt, že pořad Devadesátka na ČT24 se od svého uvedení potýká s mimořádným nezájmem diváků a i přes drobné zlepšení v letošním roce se jeho sledovanost počítá pouze v pětimístných cifrách. Sledovanost Kauz Jaromíra Soukupa je v průměru trojnásobná, u exponovaných dílů i vyšší, a Skupina Barrandov může panu Dvořákovi pro konfrontaci s panem Soukupem nabídnout i formáty s pěti- a vícenásobnou sledovaností, než je právě Devadesátka ČT 24. V této souvislosti Skupina Barrandov připomíná generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi, že byl v dostatečném předstihu před vypuknutím celé „přestřelky“ zván do pořadu Duel Jaromíra Soukupa. Pan ředitel si dal předložit odvysílané epizody a na pozvání nijak nereagoval. Tématu hospodaření ČT se bude publicistika médií Skupiny Barrandov věnovat i nadále.

Zdroj: FB profil Tomio Okamury

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. martin martin napsal:

    Pan Soukup je borec. Dvořák by měl okamžitě odstoupit. Přijímá peníze od neziskovek jako je Člověk v tísni. Jaromír Soukup to ve svém pořadu krásně vysvětluje. Je toho víc, no hnus.

  2. Jara napsal:

    Všimněme si,jak Dvořákova TV 24 neustále 24 hod.denně ,,Upozorňovala“ dopředu na demonstrace v Praze i jiných městech.Stala se tak organizátorem a pozývatelem v pravidelných ,soustavně vysílaných časech , každých 15 minut ! Vše pro kavárnu,Kalouska, Soroše, a vlastně i ze zahraničí řízené provokatéry sorošovského typu. Dokonce se ani nestyděli ! Vytahovat ven cizojazyčné transparenty v angličtině.Pokud má člověk jen špetku vlastního rozumu,vidí a slyší, odkud vítr vane, kdo zasévá další a další chaos a zmatek v naší zemi,kdo ponižuje,lže a nabádá k dalšímu mrzačení státu,tolik neustále zkoušeného,neustále okrádaného ,zotročovaného pro cizí zájmy a cizí služby ,,za falešnou hubičku“ okrádat a brát vše,co patří jenom nám,občanům země s mnohatisíciletou tradicí,dějinami pro ty, kteří žádné dějiny nemají,jen falešnou historii dravců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.