Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup obdržel pozvánku od ředitele ČT Petra Dvořáka k diskuzi na České televizi

Na základě odhalení skandálních čachrů v hospodaření České televize s koncesionářskými poplatky obdržel majitel TV Barrandov JUDr. Jaromír Soukup pozvánku od ředitele ČT Petra Dvořáka k diskuzi na České televizi. Níže uvádím reakci Jaromíra Soukupa na pozvání od ČT v plném znění. ČT zatajuje smlouvy, vyvádí 12 milionů korun dvěma PR agenturám (přestože má ČT vlastní PR oddělení), zatajuje odměny klíčových pracovníků, manipuluje pořady ve prospěch favorizovaných politických názorů a naopak dehonestuje ty, co prosazují jiné politické názory (např. v pořadech 168 hodin, Reportéři ČT, Newsroom, zpravodajství ČT atd.). Jaromír Soukup odpovídá na pozvání:

„Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi. Zejména je naprosto nezbytné zveřejnit všechny smlouvy, kde je jako kreativní producent uveden Jan Maxa, a to vzhledem k jeho zcela bezprecedentnímu konfliktu zájmů. Jinak s veškerým respektem k nutnosti tutlat de facto vše, co se hospodaření veřejnoprávní televize týká, uvádím, že není možné se na takovou debatu s panem Dvořákem připravit, stejně jako pro koncesionáře není možné se v zásadě cokoli o hospodaření instituce, kterou řídí, dozvědět. V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě, což je vzhledem k mému právnickému vzdělání a platné licenci daňového poradce možné, nicméně vzhledem k absenci podobného vzdělání u pana Dvořáka by taková debata byla zjevně nevyrovnaná.
Co jednotlivé položky tvoří, ví v zásadě jen pan Dvořák, koncesionáři včetně mě nikoliv. Poté se můžeme bavit o smyslu veřejnoprávních médií, novinářské svobodě a o počasí a blížícím se jaru.

Já potom skutečně milerád přijdu, jen bych se teď coby oponent cítil úplně stejně jako koncesionář – zájemce o informace, který bezradně zírá na začerněnou smlouvu a má se o jejím obsahu bavit se signatářem smlouvy, který ji z nějakého důvodu sám začernil. Čili na případné setkání se za výše uvedených podmínek moc těším a jen prosím o zvážení platformy, na jaké se potkáme. V pořadu, na který se de facto nikdo nedívá, mi to vzhledem k závažnosti tématu připadá poněkud nedůstojné.“

Generální ředitel a majitel TV Barrandov JUDr. Jaromír Soukup tím naráží na fakt, že pořad Devadesátka na ČT24 se od svého uvedení potýká s mimořádným nezájmem diváků a i přes drobné zlepšení v letošním roce se jeho sledovanost počítá pouze v pětimístných cifrách. Sledovanost Kauz Jaromíra Soukupa je v průměru trojnásobná, u exponovaných dílů i vyšší, a Skupina Barrandov může panu Dvořákovi pro konfrontaci s panem Soukupem nabídnout i formáty s pěti- a vícenásobnou sledovaností, než je právě Devadesátka ČT 24. V této souvislosti Skupina Barrandov připomíná generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi, že byl v dostatečném předstihu před vypuknutím celé „přestřelky“ zván do pořadu Duel Jaromíra Soukupa. Pan ředitel si dal předložit odvysílané epizody a na pozvání nijak nereagoval. Tématu hospodaření ČT se bude publicistika médií Skupiny Barrandov věnovat i nadále.

Zdroj: FB profil Tomio Okamury

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jaramartin martinJ.P. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
J.P.
Host
J.P.
martin martin
Host
martin martin

Pan Soukup je borec. Dvořák by měl okamžitě odstoupit. Přijímá peníze od neziskovek jako je Člověk v tísni. Jaromír Soukup to ve svém pořadu krásně vysvětluje. Je toho víc, no hnus.

Jara
Host
Jara

Všimněme si,jak Dvořákova TV 24 neustále 24 hod.denně ,,Upozorňovala“ dopředu na demonstrace v Praze i jiných městech.Stala se tak organizátorem a pozývatelem v pravidelných ,soustavně vysílaných časech , každých 15 minut ! Vše pro kavárnu,Kalouska, Soroše, a vlastně i ze zahraničí řízené provokatéry sorošovského typu. Dokonce se ani nestyděli ! Vytahovat ven cizojazyčné transparenty v angličtině.Pokud má člověk jen špetku vlastního rozumu,vidí a slyší, odkud vítr vane, kdo zasévá další a další chaos a zmatek v naší zemi,kdo ponižuje,lže a nabádá k dalšímu mrzačení státu,tolik neustále zkoušeného,neustále okrádaného ,zotročovaného pro cizí zájmy a cizí služby ,,za falešnou hubičku“ okrádat a… Číst vice »