Manipulace mysli národa Andrejem Babišem za pomoci tradičních technik KGB

Představuji několik manipulačních technik, které AB používá ve své „argumentaci“, výstupech a propagaci. Některé z nich se používají ve forenzní psychologii a případně ve výcviku agentů. Abyste se druhému „našroubovali“ do mysli, dali brouka do hlavy, je třeba několik kroků: 1) Proti otázkám použít metaforu a jakkoli odklonit pozornost. 2) Přerámovat pomalými kroky otázku, podsunout několik drobných demagogií a postupně otázku či téma proměnit. 3) V přerámování označit viníka a dát nový, a pokud možno narativní rámec, a vytvořit mýtus o konspiraci. 4) Vždy obvinit druhé, když mluví pravdu, že lžou. 5) Neustále opakovat věci dokola metodou zaseklé desky, až se věc stane pravdou. Dále si ukážeme konkrétněji, jak AB tyto kroky používá.

 

1) AB nikdy na otázky neodpovídá přímo, ale hned nabídne nějakou metaforu, odbočku nebo začne mluvit o něčem jiném. To vyvolá často dojem v posluchačích, že si AB asi nějak nerozuměl s reportérem a slušní reportéři z ČT, jako je například V. Moravec, jej nezastaví a celou otázku okamžitě nevrátí zpět. Odklonem pozornosti vyvolá AB dojem „obyčejného“ člověka, jenž nerozumí složitosti, ale je „blízký všem“ lidem. Získá si tím okamžitě důvěru, čas a pozornost. Je to však zcela záměrná metoda, jak odvést pozornost moderátora a diváka. Vzbudit důvěru a navodit zmatek ve faktech. Například: „ My jsme s místopředsedou Faltýnkem o této věci mluvili…“ Začne dlouhým vyprávěním, několikrát odbočí a moderátor i divák je ztracen. Když se moderátor vzpamatuje, vypadá to jako skákání do řeči a AB má okamžitě navrch. Celý tento jev bývá v komunikaci nebo hypnoterapii pojmenován jako konfúze za pomoci disociace. Když se někoho dlouho ptáte a on odpovídá zcela jinak, začnete se cítit ztraceně – v konfúzi. Pozornost vědomí je rozštěpena. To je ideální stav, jak se nabourat do Vaší mysli a něco Vám podsunout nebo jen zmást. Ideální chvíle pro „Trojského koně“ či „brouka do hlavy“. Proto následuje další krok.
2) AB postupně začne pře-rámovávat skutečnost. Například trochu parafrázuji: „Já jsem pana Ondráčka nevolil. Byl jsem proti, ale ANO je demokratická strana. Nevím, kdo jej z ANO volil. To jej ve skutečnosti zvolili opoziční politici.“ AB začne zvláštně kličkovat, říká pravdivé výroky, ale mění postupně formu. Zasadí jedno naprosto nepravdivé tvrzení, ale to se ztratí. Ideální desinformace je obalena asi 97% pravdy. Přičemž je důležité ještě přerámovat fakta. To se dělá asi takto. Ukáži ilustrací. Vezměte si tužku a papír a sledujte tyto instrukce: „Namaluj kolečko.“ „No vidíš, to je pěkné kolečko, ale ty bys také mohl v tom kolečku anebo raději místo něj namalovat obdélník.“ „Výborně obdélník. No, a na ten obdélník namaluj okno s okenicemi.“ „A víš ty co, okno může každý rozbít a dostat se dovnitř. Namaluj tam místo okenic mřížky.“ A ejhle najednou už je namalované vězení s mřížemi!? Trojský kůň se dostal tam, kde má být! Vlastně jste namalovali něco, co ani nechcete. Metoda „našroubování“ má svou historii:
Tato metoda postupného „našroubování“ do mysli, po malých dávkách podsouvané lži a přerámovaní se začala používat především v KGB kolem roku 1930 pro to, aby náhodně zatčení, aby byli naplněny statistiky, se nakonec sami udali a uvěřili tomu, že se snažili o vlastizradu. Miliony lidí takto podepsalo vlastní falešné doznání díky této metodě a nebylo třeba mučení, stačilo velmi promyšlené přerámovaní, a pak lze do mysli vložit cokoli. Metodu popisuje Solženicyn v prvních dvou kapitolách Souostroví Gulag. Teprve po několika týdnech si lidé na Sibiři uvědomili, že podepsali hloupost, ale to je pozdě.
Tato metoda v ČR nebyla ještě používaná na Miladu Horákovou, která byla donucena učit se výpověď nazpaměť, ale po ní to začalo. Protože hodně divákům bylo jasné, že Horáková svým výpovědím nevěří. To musel „totalitní démon“ změnit. Metoda přerámovaní se začala používat za pomoci KGB až po Horákové. Byla výhodnější. Obviněný musí uvěřit, že je viník. Je třeba mu to našroubovat do hlavy. AB tuto metodu používá a je na jeho projevech zjevná. Všichni dobří agenti ji znají a byli v ní cvičeni. Našroubovat se do hlavy a současně umět se bránit proti našroubování. To byl jejich výcvik. To je tradice KGB, kterou převzalo velmi rychle i CIA. Pokračujme však ještě k dalšímu kroku.

 

3) Po přerámovaní je důležité označit viníka. Přenést plně pozornost jinam. Sugestivně ji zakořenit na nějakém obětním beránku. Například parafrázuji: „Pana Ondráčka zvolila opozice, aby mohla vyvolat protesty občanů.“ „Všechen odpor vůči mně a ANO je pozůstatek zkorumpovaného systému, který se snaží bránit, a tím mě a ANO znemožnit.“ AB je velmi dobře poučen, že je třeba hledat viníka, a tím uspokojit hledání obětního beránka pro lidskou masu. Stalin viděl všude třídního nepřítele, a tím si udržel moc. AB se již teď dopouští stejných projekcí. Hon na „amerického brouka“ je jistota (energie) „samožerného“ systému. Lidské masy rádi házejí kamenem na oběti a pak se jdou rádi najíst. AB to velmi dobře ví a umí. Nepřítel však nestačí. Pravda musí být zaměněna za lež. Viz dále.
4) Pokud někdo něco řekne pravdivého, AB to hned napadá a křičí, že je to lež. Ve světle eriksonovské hypnoterapie, čím více někdo křičí, že něčím není, tak tím více tím je. AB: „Já jsem nikdy s nikým s StB nespolupracoval. Je to lež.“ Každé „ne“ znamená v řeči našeho podvědomí „ano“. Divák v konfúzi však nemůže rozpoznat, kdo mluví pravdu a kdo lže, když druhý napadá tvrzení prvního, že je to lež. Opět je třeba si vzpomenout na lživou sovětskou propagandu. Vždy lhát, to udrží lež. Jakkoli je věc absurdní až po „amerického brouka“ – mandelinku bramborovou.
5) Jak se říká: Stokrát opakovaná lež se se stane pravdou. Koneckonců manažerská asertivní metoda „zaseknuté gramofonové desky“, musíte neustále opakovat dokola svou pravdu, až se to stane, je ve spojení s předchozími body velmi účinná metoda. Potvrzujete touto metodou v druhých jistotu, stálost a bezpečí. Když se vytrvá, tak se druhý podvolí. Všechny totalitní režimy nebo reklamy neustále dokola opakují jedno heslo. Je to velmi účinné a staletími ověřené, jak druhého přesvědčit. Orwell tuto myšlenku zvěčnil v ministerstvu lásky.
Věřím, že pokud si budeme všichni společně způsob komunikace AB všímat, vnímat ji a veřejně ji pojmenovávat, tak ztratí svou sílu. Vědět , co druhý dělá, a jak připravuje past pro naši mysl, je základem toho se nenechat chytit. Kéž by se reportérům a politikům dařilo pojmenovávat a znovu a znovu manipulaci AB . Věřím však, že každý, kdo si osvojí těchto pět bodů v realitě a bude sledovat AB, mi dříve nebo později dá za pravdu. Těchto pět bodů se rovněž hodí pro život, když se setkáte s manipulátory anebo s jedním žijete. Nedejte se vtáhnout. Úplně nejlepší je mířit na druhého stejnou zbraní anebo utéct. „Našroubování“ je téměř dokonalá technika, kterou vyvinula moderní doba spolu s holocaustem a atomovou bombou. Lze ji však rozpoznat. Šiřte, sledujete a informujte o estébácké komunikaci AB, která pochází z moderních výslechových metod KGB a dnes ji používají v politickém marketingu.
zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. Ctenar napsal:

  Nekonečná hloupost českého národa se ukázala, když zvolili Babiše ministrem financí. Udělat kozla zahradníkem, to bylo vážně terno. A jen opravdu ti nejdokonalejší hlupáci volali: však on už hrabat nepotřebuje, už má dost…k takové dokonalosti dovede český občan dovést naprostou blbost…a potom brečí, jaký že není hlupák…no potom je opravdu na zamyšlení, jestli má právo občan na referendum, nebo ne.

  • pavel blaheta napsal:

   Samozřejmě že ano. Že máme právo na všeobecné referendum. Ale současně s povinností (proti pokutě) se jej účastnit. To by přimělo každého se alespoň v základní míře zajímat o politiku a věci veřejné. Možná bychom mohli do zákona o volebních právech občanů dopsat nutnost absolvování IQ a EQ způsobilosti. A pokud by např. IQ dotyčného bylo menší než 90 tak by jaksi bohužel právo (a povinnost) volit nezískal. Nakonec ono takové skoro referendum probíhá v každé obci při komunálních volbách. Voliči zatrhávají na kandidátkách všech politických subjektů, které se ucházejí o moc v obci, ty kandidáty, kteří jsou jim sympatičtější než druzí. Je to takový sice ne úplně přímý, ale jistě demokratický výběr zastupitelů. Podobal by se dokonce i referendu, pokud by voliči mohli zaškrtávat nejen ty, které preferují, ale současně i ty kandidáty, které v zastupitelstvu nechtějí.

   • Ctenar napsal:

    Pane, taky jsem pro referendum, o tom žádná. Jenže, to chce nejenom vzdělaný národ, ale také objektivní informační zpravodajství a ne aby člověku lhali na národním okruhu. Jinak je referendum na nic a je jednoduše zmanipulovatelné. Taky jsou zmanipulovatelné otázky. Stačí slovíčko a půlka národa to bude myslet tak a půlka onak. A jsme tam, kde jsme byli, jen s tím rozdílem, že si budeme bláhově myslet, že to rozhodl národ….

 2. Bogena napsal:

  Som českej národnosti, ale vždy som chcela odtiaľto preč . Aj teraz vidím, počujem, ako češi reagujú, moc sa nezmenilo, vlastne zmenilo. Fňukanie na druhých…. o tom to je. A že si ho zvolili ? Pánabeka to fakt ? čudujú sa, on je taký ??? Haha…

  • pavel blaheta napsal:

   Bogena já rovněž nesnáším mnoho věcí, které Babiš činí (Kontrolní hlášení u DPH, EET, transformace normálního přístupu FÚ v podstatě pouze na strojový), ale upřímně – my jsme si jej zvolili, protože všichni ostatní byli horší a mnohem větší zmr…i než je on. Vezmi si takového Kalouska, nebo Sobotku či celá ČSSD nebo i ta eqipa KDÚ-ČSL – to je prostě hrůza hrůz. Že jsme s Babišem vlezli z louže pod okap to poznáme až časem, jak nám bude postupně ubývat našich svobod. Ale to je další kapitola.

   • Martin napsal:

    Právě Pavle, o tom to je,není koho volit. A když se nějaká nová strana či osobnost objeví.je kompletně v očích veřejnosti přes masomediaa zdiskreditována.Nebudeli změna v médiich,nepohnem se.

    • Mikessska napsal:

     Média mají pod palce politici – např. AB vlastní několik novin…médií…tudíž jak se má jakkoliv změnit? AB diktuje, co si mají ovečky myslet…jak to mají vidět…jak jednoduché… o tom snad ten článek je, či snad ne?

   • Mikessska napsal:

    Ano, zle zlem vymýtit…To bude ono…

  • Mikessska napsal:

   Som českej národnosti??? Hahahaha, chichichichi, hohohoho – to mě pobavilo…Děkuji, Ďakujem:::

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.