Marného okéno 15.11.2018

…..svět se nám probouzí do čtvrtečního rána, které bylo na některých místech mrazivé a pod bodem mrazu….

07:54

tm komentuje:

Dostaly se ke mně zprávy z některých míst z Německa, které potvrzují nedostatek pohoných hmot u benzínových pump. Hlavním viníkem je absolutní suché počasí a nedostatek vody v řekách. Některé velké tankery nejsou schopny bezpečně projet vyschlými koryty, a proto nezásobují určité části Německa. Ostatní ty menší nakládají jenom kvůli menšímu ponoru a bezpečnosti dopravy jenom 1/3 nákladu a právě z tohoto důvodu se benzín a diesel zdražuje.
Tím pádem přibývá neustále tankovacích stanic, které mají nedostatek paliva a proto zavírají…..
Nákladní vozy nejsou schopny jezdit k benzínkám velké vzdálenosti a také nemají na tenhle problém vyřešenou logistiku. Tankerů na cesty je až příliš málo….

Podívejte se na cenu benzínu a hlavně dieselu v Česku. Kvůli nedostatku se neustále zdražuje a klesají i „železné zásoby“ rozumějte státní zásoby.

K tomu všemu přispěla i skutečnost požáru dvou rafinerií v Německu a tady v Česku také. Celé roky se nic nestane a najednou hned v několika zemí jako kdyby odněkud naplánováno….

No, abychom nakonec necestovali na kře jako ten veverkomišák (né veverkomyšák) hore na obrázku. Toš tak…..

ps. je nutné dodat, že Němci jezdí za prací v průměru 30-40 km denně tam a zpátky a pokud nebude dostatek pohoných hmot, může dojít ke zhroucení systému tímto jednoduchým způsobem, který si ale zatím nikdo neuvědomuje….

tm

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

29 komentářů

 1. Viman napsal:

  … asi začneme chodit pěšky, až nebudeme mít na vzrůstající ceny pohonných hmot, nebo se naučit levitovat….

 2. jirik napsal:

  Však mohou Němci jezdit vlakama, ale autem je to pohodlnější a i rychlejší

  • sycho napsal:

   Logistiku zbozi jen tak na vlaky neprehodite, tzn. neni nafta -> neni v obchode rohlik -> panika…

  • Spn napsal:

   Milujem taketo hlupe taranie ludi ktori sa tvaria ze sa ich to netyka…asi ste pan jirik nikdy v nemecku neboli a uz vobec nepracovali..funguje to tu trochu inak ako v cz a svk…plus cena pohonnych hmot je aj u nas tragicka..na svk su ceny skoro ako v nemecku

   • jirik napsal:

    Mě stačí, že historicky část rodu pochází z Německa…….a můj předek za II. sv. války skončil v SS lágru za pomoc sovětským partyzánům…..udal ho český občan…

 3. Anan napsal:

  Ano je to příprava (např. požáry) na postupné zhroucení systému. A že si to zatím většina neuvědomuje je pravda. Např. jedna paní si vysvětluje chemtrail jako kondenzační páry. A dělat si zásoby to je pro konzumní brojlery blbost na entou.

 4. Maroš napsal:

  PHM došli mnohým aj pri snahe uniknúť z oblastí požiarov v Kalifornii – od obhoretých áut cesty čistia buldozéry…
  https://zpravy.idnes.cz/pozary-kalifornie-spojene-staty-rozhovor-zdenek-kratochvil-p55-/zahranicni.aspx?c=A181113_141758_zahranicni_baje

 5. pavel blaheta napsal:

  Toto není problém České republiky. Za prvé máme až půlroční zásoby PHM ve státních rezervách. Za druhé i kdyby došlo k tomu, že by bylo benzínu a nafty pro občany pomálu, tak bychom si uměli pomoci – sousedé a přátelé by se domluvili na společných cestách za nákupy, více lidí by se domlouvalo na společném cestování do práce, a v případě, že by situace byla ještě vážnější tak by jezdily jen sanitky a doprava zboží do supermarketů a ještě hasiči a Policie by určitě nezůstaly bez nafty. U nás do každého většího města vede železnice, jak píšu u nás by žádný zásadní problém, který bychom neuměli vyřešit určitě nenastal.

  • Radek napsal:

   líbí se mi Váš optimismus,

   nicméně, zkušenosti mi říkají pravý opak – Češi se už nedokáží domluvit prakticky na ničem :-(. Ale třeba mám jen hodně pesimistickou náladu;-)
   a ve skutečnosti, kdyby šlo do tuhého, tak bychom se ještě dokázali vzpamatovat

   • Pavel napsal:

    Češi jsou hlavně panárod zkurvenců a udavačů.

    • Vítězslav Crha napsal:

     Ale Pavle to tak není. Většina čechů jsou poctiví, pracovití a slušní lidé. Proti tomu stojí pražská a brněnská kafilérie hloupých tupců, které řídí banda vyčuránků a bezpáteřních vlastizrádců. Češi se spokí ve chvíli, kdy jim bude ouha a to je i historicky dokázáno. Většina rodin to nemá jednoduché a jen proto, že nejsou ochotni věnovat svůj čas ke sledování politického dění ve světě jim to mít za zlé není na místě. Nevěřte tomu, že většina čechů a slováků jsou udavaši a zkurvenci. Vypouštíte do éteru velmi špatnou nergii a i ta Vás může dostat nepřipraveného. Nedělejte to a hledejte spíše ty dobré stránky. To málokdo dělá a je to věřte mi lepší a příznivější i pro Vás.

    • Ivan napsal:

     Takovéto hloupé řeči špiní památku obětí tisíců lidí popravených za účast v odboji, kteří nikdo nikoho nezradili. Jestli jsou Češi nějakým národem, tak největších sebemrskačů na světě. Zrádce a udavače najdete v každé zemi, ale jenom Češi si kolem nich postavili zrcadlo pro celou společnost. Je mi Vás líto.

  • Maroš napsal:

   blaheta – pokiaľ vypukne zásobovacia panika, tak žiaden sused so sebou nikoho na nákup nevezme. A menežovanie vlastného času je väčšia priorita ako šetrenie benzínu. A čo benzín do kosačiek?

 6. jirik napsal:

  „Když je morem napadeno určité množství včel, spálí se nakonec stejně celé stanoviště. Následně se vyšetřují také včelstva v okolí a může se stát, že úly půlky dědiny najednou lehnou popelem, což je velmi bolestivá věc. Prožili jsme si to zde na okrese Bruntál,“ říká místní včelař František Herout, „je hrozné chodit a koukat se na včely, jak hoří…“
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201811158468188-Cesko-vcely-vymirani/
  Sputnik ČR zpovídá včelaře Ing. Františka Herouta z Moravy, jak je to se včelami? Například jsme z článku entomologa Jakuba Straky z Přírodovědecké fakulty UK v rozhovoru pro magazín Téma zjistili, že u nás včely údajně vymírají. Může za to prý chemie, tvrdí tento entomolog. Jaká je situace na Moravě, konkrétně ve vašem regionu? Máme bít na poplach, nebo to není tak horké? V každém případě v úhynových letech 2003 a 2008 došlo k většímu propadu hustoty zavčelení, mezi léty 2006-2010 byl zaznamenán úbytek včel, viz článek na vcely.cz. Tento článek nicméně konkluduje, že otázka optimálního zavčelení ČR je natolik dynamickým fenoménem, že nemá jednoznačnou odpověď. Každopádně jsme nepřekonali včelí boom z doby kolem roku 1990. Včelám škodí i mizení rostlinných druhů…

  • Maroš napsal:

   jirik – vďaka signálu WiFi sa včely nedokážu vrátiť do úľov. Včelstvo, ktoré stratí kritické množstvo včiel nedokáže v zime vyvíjať dostatočné množstvo tepla na prežitie – teda – nezáleží len na zdrojovej energii /med, cukor/ záleží, ale na počte včiel v roji a vyvíjanej energii. Samozrejme – chémia a parazity decimujú včely tiež, ale tá wifina je asi kľúčová na to – „prečo“?
   Vo video čase cca 42 min – do 100 metrov od WiFi veže – do 7 rokov u 40% obyvateľov vyvinutá RAKOVINA! Nemecký dokument…
   Rezonance jsme elektromagnetické bytosti
   https://www.youtube.com/watch?v=2x5MG0fArIs

 7. Svět bez neziskovek a válek napsal:

  Jezdím pravidelně v Německu a co se tam děje, nepamatuji bezohlední kamioňaci, psychopati,fetaci v kamionech a opilci….to je kamion na kamionu…. neberou ohled na osobaky ale co sem chtěl napsat,sakra ten systém musí zkolabovat protože spotřeba kamionů! to je ta největší příšera …..uvědomte si,spotřebu náklaďáku a nepište tady ze muze někdo místo osobáku jezdit vlakem…..zamyslete se,proč je tolik kamionové dopravy,vždyť levnější je přepravovat vlakem!!!

  • Maroš napsal:

   Světu – levnejší je aj alternativní free energie – lenže čo z toho pre koho?! A čo ropná a rafinérska lobby – chudáci – z čoho budú potom žiť oni? Ešte že pália aj tie chemtrails lietadlá, že?

   Peter Staněk Kamióny v EÚ prevážajú vzduch za 800 miliárd eur!!!
   https://www.youtube.com/watch?v=1geosNdmfrw

 8. mino napsal:

  Problémy sa budú znásobovať, môžu nastať aj výpadky elektriny, preto si kúpte petrolejky na svietenie, ale náhrada alternatívneho kúrenia bude zložitejšia vec.

  • bloblo napsal:

   Jo, petrolejky jsou jeden z nejlepších záložních zdrojů. Ale dneska je jaksi efektivnější mít malý solární panel a LED svítilny s akumulátory. Stojí to pár stovek.

   Záloží topení – Petry a 3 tuny briket.

   • mariankosmac napsal:

    Mal som solárnu nabíjačku z Lidlu a vôbec nefungovala, asi nie že by bola pokazena ale už z principu to fungovať ani nemôže, slabý panel + zlá elektronika. Solárny panel s akumulátorom je nezmysel, nefunguje to poriadne ani v lete (akumulátor sa na slnku akurát prehrieva a zničí) a už vôbec v zime.

    • .lak napsal:

     Haha, mě se se to zaplatilo za rok, jedu na to komp 5. let možná déle. Svítím s tím. Kromě pračky, lednice a kotle. Neskutečná úspora. Na zahradě s měničem na 230 i 1200w. Ale rupl mi tam regulátor a nafoukl baterku ale byla stejně vyřazená z auta. Asi zapomněli létat chemtráče a valilo to víc Amp než má psaný čínský panel / jedou. Na 80w jsem naměřil 132. 😀

     • bloblo napsal:

      Přesně tak, s měničem v pohodě ruční nářadí, čerpadla, pračka bez topení v poho….
      Pokud 80W je nominál, tak 130 může být při zkratu, to je normální. Nominál je provozní napětí a proud, např. 18V 80W.

     • Maroš napsal:

      BODlak – ha ha! – a ako sa zbavíš toho nebezpečného odpadu za 12 rokov – to je ten ojeb! Cenovo sa ti vráti investícia za 8-10 rokov, ale potom sa za likvidáciu z toho oserieš – systém ťa eviduje ako vlastníka inak nebezpečných látok!
      Nerozumieš? Tak príklad – máš psa – zaregistruješ ho. Lenže – kam si dal psa – keď ti skapal? Nahlásil si to, odoslal do kafilérie – načierno si ho zakopal? A na vlastnej záhrade? Ale to nesmieš!!!

      Chlapci a dievčatá – existuje taká hra – „Pasce a pascičky“ – ako vás pokutami pripraviť o strechu nad hlavou!!!

      • .lak napsal:

       Záruku to má na 30. let na 80% výkonu. U čeho vám ještě tak dlouho ručí? Odpad? Podle množství, sklo, hliníkové lišty a trocha křemíku, polykrystalický. K plusu drát ze stříbra možná že kdybych ho zvážil můžu tepat ze stříbra, soused si myslel že je to panel na ohřev vody černý jak bota „hadička, ne e 6mm asi má a měď u německýho 100w tam musí mít vždy něco extra a tedy u každého dioda z křemíku + mizivé plastové krabičky.
       Za rok se mi to vrátilo vjedče a televizi si mohu pustit ve 3D protože noťas má hardtwérou, softwérovou podporu a to vás přestane obyčejná telka byť s uhlopříčkou 2.m zajímat bez prostoru. Jestli něco koupím tak to bude projektor a do 10. jde koupit i s akcelerací na ono 3D uhlopříčka asi až 12m na zahradu kino. Tam ale žere lampa 300w. Když to napálíte na metr uhlopříčky tak na to doma může svítit sluníčko a uvidíte to a je jedno s kterého úhlu dopočítá to obraz do roviny.

       • Maroš napsal:

        BODlak – Cd – kadmium nie je cédéčko…

        „problém je s tzv. „historickými“ zariadenia, teda panelmi inštalovanými pred 1. 1. 2013, v ére solárneho boomu. Pre majiteľov takýchto panelov zaviedla novela financovanie spätne formou splátok. „Majitelia takýchto solárnych elektrární si musia nastaviť rovnomerné čiastkové platby tak, aby najneskôr do 1. januára 2019 bol dostatok prostriedkov na ekologickú likvidáciu všetkých nainštalovaných panelov. Do 30. marca 2019 musi o tom zaslať Ministerstvu životného prostredia „úplnú a pravdivú správu“.“,
        https://www.odpady-portal.sk/Dokument/101532/v-cesku-zacal-platit-spatny-odber-pre-fotovoltaicke-panely.aspx

        Ono je to všadeprítomný bič na tých akože nezávislých od systému – nie si pripojený na kanalizáciu? – preukazuj odvoz sračiek – spracovanie na vlastnom komposte nám neprináša peniaze! – atď!

       • .lak napsal:

        To jsem nelaboroval a je možné že křemík je dopován katalyzátory že to výrobci ani neprozradí čím. Nicméně řešil bych to pokud jsem lyřan až se ve 110 konečně ožením a narostou mi třetí zuby. 😀 No, je tu ve městě skládka nebezpečného odpadu z domácností telky a tak, zadarmo pro „měšťany. Je to spotřeba nikoliv kšeft do sítě a kdy mi řeknou po 30. letý záruce že to nemá výkon a nesmím to dát na slunce, kravina. To už ti umíráci nebudou ani papírové království co teď melou. 🙂

    • bloblo napsal:

     Haha, tyhle taky nedoporučuju – přesně jak říkáš, lithiová baterka nesmí být na slunku, neb chcípne. Toyota v Texasu by mohla vyprávět. Tam měli lidi na hybridech po roce veder 50% kapacity aku.
     Je plno turistických skládacích panelů, kam se píchne powerbanka, nebo cokoliv.
     Ale mám třeba 90W panel + regulátor. To už nabije plno krámů, ruční nářadí apod.

  • Maroš napsal:

   mino – tento projekt niekto cielene AJ marketingovo brzdí, pokúšal som sa do toho vstúpiť, ale niekto je nad tým /“dáždnik“/… Genocída má prioritu!
   https://chargebrella.com/

 9. .lak napsal:

  Kdoví jestli jim nedošla řepka. Stejně tam jedou na temelín a půl evropy ve všem. Obšlehli styl mateřských firem na styl britského bankovního průmyslu kdy tam na ostrově banky dělají 56?% výkonu ekonomiky. Ony ty papírové království fungují jako pindostanu v číně, čím dál hůř a když jim na to přijdou že jim dávají vítr v bedně a za zboží papír tak se postarají. Čína to už umí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.