MÉDIA: ARMÁDA USA URYCHLILA PŘÍPRAVY NA VELKOU POZEMNÍ VÁLKU

Americké ozbrojené síly hodlají koupit na 150 tisíc střel pro houfnice ráže 155 mm, informuje portál Task and Purpose.

Výše objednávky stoupla o 825 % oproti předcházejícím. V seznamu jsou proudové střely Excalibur na boj zblízka. Tento počet munice potřebují vojáci k nacvičení obvyklých pozemních operací.

„Připravujeme se na srážky v konfliktech, jež si vyžadují zvláštní rozhodnost,“ uvádí portál slova armádního ředitele pro rozpočet, generálmajora Paula Chamberlaina.

Vojáci zdůraznili, že ozbrojené síly nemají nedostatek střel, ale obnovují svůj arzenál.

Bílý dům předtím požádal Kongres o 6,3 miliardy dolarů na Evropskou iniciativu zadržování, což je program mající za cíl zadržení „ruské agrese“ v tomto regionu.

Prostředky mají být vydány na posílení přítomnosti amerického kontingentu v Evropě.

Zdroj: 1

Loading...

9
Komentujte

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KarelSonicKLjirikKevlar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SamTingWong
Host
SamTingWong

„Zadržení ruské agrese“ lol. Kdyby člověk nevěděl, o co jde, musel by si myslet, že Rusové jsou na mexické hranici.

Miňo
Host
Miňo

Oni by najradšej zadržiavali Rusov v Moskve.

jirik
Host
jirik

Ministri obrany členských štátov NATO sa dohodli na „vojenskom Schengene“
https://www.hlavnespravy.sk/ministri-obrany-clenskych-statov-nato-sa-dohodli-na-vojenskom-schengene/1314276
Ministri obrany členských štátov NATO sa dohodli na vytvorení v európskych hraniciach aliancie akéhosi „vojenského Schengenu“, oznámil vojensko-diplomatický zdroj v Bruseli.
Ministri schválili vytvorenie veliaceho štábu na presun síl a prostriedkov v Európe. „Ide o vytvorenie podoby „vojenského Schengenu“,“ vyhlásil informátor RIA Novosti.

Pripomeňme si, že „vojenský Schengen“ navrhol vytvoriť už v septembri 2017 minister obrany Litvy Raimundas Karoblis. Ešte predtým sa za vytvorenie vojenskej schengenskej zóny vyslovil aj holandská ministerka obrany Jeanine Hennis-Plasschaert.

Kevlar
Host
Kevlar

Rusko je uz uplne obkliceno protiraketovymi zakladnami. Od tech si ti smejdi slibuji, ze je ochrani pred odvetnym utokem Rusu. Ten bude ovsem asymetricky jak rekl Putin. To zn. ze americky Zidi, Rotschildove prestanou existovat. A s nimi bohuzel i cely kontinent. Zalezi ted uz jenom na americkem lidu, aby jim zakroutil krkem.

jirik
Host
jirik

USA hodlají oddělit obrovský kousek Sýrie od ostatní země a vytvořit tam autonomní útvar opírající se o Kurdy, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov v interview pro televizi Euronews. „Je jasné, že USA mají jistou strategii, která, myslím, spočívá v tom, aby se navždy usadily v Sýrii se svými ozbrojenými silami. Totéž chtějí dnes udělat v Iráku a Afghánistánu navzdory všem dřívějším slibům. Usadit se navždy v Sýrii a pak oddělit obrovský kousek syrského území od ostatní země, což je porušením suverenity a územní celistvosti Syrské arabské republiky. Zakládají tam jakési místní mocenské orgány, všemožně se snaží vytvořit tam jakýsi… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Náměstkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová vysvětlila, čím se Ukrajina liší od ostatních států, jež se ucházejí o vstup do této organizace, a proč nemůže zatím počítat s členstvím v Alianci. Informuje o tom list Evropská pravda. Gottemoellerová připomněla, že dnes usilují o členství v NATO čtyři země: Bosna a Hercegovina, Makedonie, Gruzie a Ukrajina. Poznamenala, že uplynulo již deset let od bukurešťského summitu, na kterém bylo Kyjevu odmítnuto poskytnutí Akčního plánu pro členství v NATO, ale slíbili, že jednou do Aliance vstoupí. Akční plán ale dosud není pro ukrajinskou vládu prioritou, řekla náměstkyně generálního tajemníka. „Ukrajina jako jediná ze… Číst vice »

KL
Host
KL

USA pripravuji promenit Evropu v hromadu suti. Ubranit se musime sami. Vyzadujte publikaci fotek zverstev bombardovani civilniho obyvatelstva v Iraku, Syrii, Afghanistanu s fotkami znicenych mest a vesnic. Toto se nam cenzuruje, zatajuje! Vyjdeme do ulic demonstrovat za mir. USA chteji resit svou zadluzenost a ekonomicke potize 3. valkou na ucet Evropy! Je nutne zacit byt aktivni, protoze politici propousti na vychod vojenske transporty po dalnicich a davaji USA letiste k uzivani. Skonceme tuto pripravu valky a naseho zniceni zemi, ktera za 14 let znicila s NATO 7 zemi a zanechala tam miliony mrtvych. Uz nechceme zadne valky, zadnou nenavistnou… Číst vice »

Sonic
Host
Sonic

Momentálne sa Brusel za pomoci Nemecka,Francúzska a ešte pár daľších štátov EU snaží združiť a dostať velenie NATO pod svoju právomoc a vytvoriť tak tým,že preberie celý kontingent NATO a možno nie len v EU pod svoju správu,Spoločnú Európsku armádu. Nakoľko USA už nie sú ochotné prispievať na bezpečnosť EU a EU si podľa D.Trumpa platí málo z HDP na to aby Američania boli ochotný to celé viesť a organizovať. V podstate to je aj tak armáda EU za peniaze štátov EU. Začínam si vážne myslieť,že za týmto účelom bola už kedysi založená. Ak áno tak to čo vidíme ako… Číst vice »

Karel
Host
Karel

Hegemon se chova tak, ze mu patri cely svet. A kdo mu jeste nelize zadek, toho se chystaji znicit. Je cas rict dost aroganci, velikasstvi, nenavisti, nelidskosti a zlocinum vsude ve svete. V Syrii zustavaji jenom pro ovladnuti surovin Syrie. Nemaji tam co pohledavat. Je to, jak zpivaji tady na videu:
https://vimeo.com/133222511