Média: Pentagon se obává reakce Ruska v případě útoku na Sýrii

Američtí vojáci nechtějí otevřenou konfrontaci s Ruskem, která bude možná v případě útoku na Sýrii, píše list The Los Angeles Times.

Pentagon zkoumá několik variant použití vojenské síly odvetou za předpokládané použití chemických zbraní v Dúmě. Ministerstvo obrany USA chce přitom zabránit scénáři, při němž by mohl při útoku zahynout někdo s ruských vojenských příslušníků, kteří se nacházejí v Sýrii.

Jednou z variant je útok na infrastrukturu syrských vojáků, soudí bývalý úředník Pentagonu Derek Chollet, který měl na starosti syrskou otázku v administrativě bývalého prezidenta USA Baracka Obamy. Za podobného vývoje událostí by se podařilo konfrontaci zabránit, varuje-li americká strana ruské vojáky o útoku předem.

Rozhodne-li se však prezident USA Donald Trump pro soustředěný útok za použití nejen střel s plochou dráhou letu, ale také vojenského letectva, pravděpodobnost potenciální srážky s Moskvou se jenom zvýší, dodává další specialista.

„Pokud v důsledku amerického útoku zahyne někdo z Rusů, zamíří Moskva na americká vojenská letadla a na infrastrukturu v tomto regionu,“ podotýká list.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Martin Rubáš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Západ stojí o novou válku s Ruskem aby mohl utáhnout šrouby a zcenzurovat takzvaná alternativní média, jako ruské agenty. Bohužel.

http://www.epshark.cz/clanek/596/jsme-na-prahu-nove-studene-valky