Média se dozvěděla o plánech USA na evakuaci Bílých přileb ze Sýrie

USA, Kanada a řada evropských zemí, zejména Velká Británie a Francie, posuzují plán evakuace příslušníků organizace Bílé přilby a jejich rodin ze Sýrie, informuje CNN s odkazem na vlastní zdroje.

 

 

Podle televize jde o vyslání asi jednoho tisíce příslušníků Bílých přileb a jejich rodin do jiných zemí, například do Kanady, Velké Británie nebo Německa.

Zdroj sdělil, že tuto otázku nastolil na bruselském summitu NATO prezident USA Donald Trump. Západní delegace přesvědčily hlavu Bílého domu, že způsoby evakuace mají být projednány s Izraelem a Jordánskem.

Zdroj také sdělil, že bezpečnost Bílých přileb může být jedním z témat helsinské schůzky Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Západní státy se ale chtějí obejít bez ruské pomoci.

Organizace Bílé přilby formuluje svůj cíl jako ochranu syrských civilistů se zachováním politické neutrality a neúčasti na ozbrojených akcích. Na internetu se v posledních letech objevuje stále víc videí, na kterých lidé v bílých přilbách zachraňují děti zpod trosek.

Současně však existují videozáznamy, na kterých je vidět, jak stejné Bílé přilby natáčejí inscenovaná videa, líčí „postižené“ a diktují jim, co mají říkat. Víc než to, syrští novináři ukázali řadu videí, na kterých byli tito „záchranáři“ zachyceni se zbraněmi a ve vojenské uniformě.

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JanLiběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Liběna
Host
Liběna
Jan
Host
Jan

Bile prilby jsou financovane USA, pracuji pro jejich zajmy. Spolupracuji s teroristy vyzbrojenymi USA vsude kde jsou, vyrabeji hrane filmy o utocich otravnych plynu na syrske obcany, ktere vydavaji za dokumentarni. Filmy maji dokumentovat zlociny, za ktere ma byt obvinovan Asad. Pak slouzi jako zaminka k utokum na uz znicenou Syrii koalici USA a NATO a k obvinovani Asada.
Bile prilby slouzi zlu, jejich humanitarni pomoc je jenom zasterkou k jejich zlocinne cinnosti.