Merkelová a Macron podepíší utajovanou smlouvu, vznikne superstát

Překvapivou smlouvu, která vznikla prakticky v utajení, podepíše německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý v německých Cáchách. Tato smlouva vytvoří z obou nejsilnějších evropských zemí de facto společný superstát. O smlouvě se nikde příliš nepíše, teprve před několika dny byla zveřejněna na stránkách francouzského ministerstva zahraničí.

Ve Smlouvě o francouzsko-německé kooperaci z Cách se hovoří například o jednotném vystupování v zahraniční i obranné politice obou zemí a koordinaci jednotných postojů v otázkách EU či NATO. Z celkového vyznění smlouvy vyplývá, že současná integrace Evropské unie je pro Německo a Francii příliš pomalá, vytvořili si tak proto svou verzi „superrychlostní“ integrace.

 

 

 

K podpisu smlouvy má dojít v úterý 22. ledna, což je i datum 56. výročí uzavření takzvané Elysejské smlouvy, která upevňovala spolupráci mezi Francií a tehdejším západním Německem. V návaznosti na tuto historickou smlouvu má dojít k těsné kooperaci a integraci obou zemí. Ve smlouvě se hovoří o jednotě v otázkách obrany před vnitřními i vnějšími hrozbami, zavazují se ke společné obraně v případě napadení jednoho ze států či ke konzultaci jakéhokoliv důležitého rozhodnutí, které by mohlo ovlivnit společné cíle a „jednat jednotně ve všech případech, kde to bude možné“.

Mají vzniknout také společné francouzsko-německé rady, které budou koordinovat společný postup obou zemí. Společná „francouzsko-německá vláda“ se má scházet nejméně třikrát za rok, ale v případě potřeby by měli mít ministři druhé země možnost zúčastnit se jednání. Kromě zmiňovaného společného postupu v obraně států má jít i o koordinaci vývozu zbraní, propojení obranného průmyslu či výrobu vojenské techniky.

Prioritou francouzsko-německé diplomacie má být podle smlouvy i to, aby se Německo stalo stálým členem Rady bezpečnosti OSN. To by zcela převrátilo dosavadní podobu Rady bezpečnosti, kde mezi stálé členy vždy patřilo pouze pět vítězných mocností druhé světové války (SSSR nahradilo po jeho rozpadu Rusko).

 

Dále smlouva uvádí, že budou oba státy „vzájemně konzultovat na všech úrovních“ svůj postoj před každým důležitým hlasováním v Evropské unii, aby „nalezly společný postoj a shodly se na sladění ministerských výstupů“. Dále „koordinují transpozici zákonů EU do těch národních“.

Oba státy se také zavazují k prohloubení své ekonomické spolupráce za účelem vytvoření francouzsko-německé hospodářské zóny se společnými pravidly.

Ze smlouvy také vyplývá, že se oba státy zavazují k výuce jazyků v pohraničních oblastech, aby tak v pohraničí žilo dvojjazyčné obyvatelstvo. To však vyvolává negativní asociace u části francouzské společnosti kvůli vzpomínkám na odtržení Alsaska a Lotrinska po prohře Francie v prusko-francouzské válce roku 1871.

Smlouva, která má být podepsána v německých Cáchách (francouzsky Aix-la-Chapelle), je i kvůli plánovanému datu podepsání přirovnávána k takzvané Elysejské smlouvě. Tu podepsali v roce 1963 kancléř Spolkové republiky Německo Konrad Adenauer s francouzským prezidentem Charlesem de Gaullem. Ve smlouvě se zavazovali k těsnější spolupráci ve všech oblastech. V preambuli současné smlouvy se pak píše, že je smlouva otevřená k přístupu i dalším stranám.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

20 komentářů

 1. Sysi napsal:

  Anofert, sTOP, Stan, Piráti, event. KDU, neziskovky, média, lepšolidi a další europřisluhovači směrující na západ budou vyvíjet nátlak na běžné lidi, abychom se co možná nejdřív připojili :-(((
  Nechť nás chrání všichni svatí !
  V4 by mohla být protipól, i když je to poněkud nesourodé společenství.

  • Jan napsal:

   Polsko mohlo byt vedouci silou V4. To je vsak ovladano Neocony a kolonizatorem z USraele. Chteji od neho rachejtle proti Rusku. Tusk a Kaczinsky se v plivancich na Rusko vyzivaji. Polaci ztraceji instalaci raket pud sebezachovy. Poslouzi jenom k zazehnuti zkazy Evropy.
   Odstoupenim od INF pocita USrael s instalaci raket kratkeho doletu v Evrope, ktere zazehnou zniceni Evropy. Tak to maji vymyslene.

 2. mechanik napsal:

  Člověk by spíš čekal, že s těma dvouma pacientama bude mezinárodní soud a ejhle! Budujou superstát!
  Zeby tygr??

 3. Miroslav napsal:

  Jak to řekl ten kardinál ? “ Ze všech germánských kmenů, jsou největší problémy s Němci“ , asi tak.

 4. .lak napsal:

  O to větší důvod útéct ze žaláře národů araboafričany brusle. Tito budovatelé říše si stejně jedou kolej ousorsace kolonií a u frantíků by měli mít na multikulturalizaci jako i němci ekonomickou uzurpací evropy svázáním okolí cestovkou €em migrantům. Takle skořápkářské hejble jsou nestoudnými podvody za pomoci pár zaprodaných podlokajníků bez mozku a schopnosti vědět co čuní kvůli korytu.
  Mikron bankstersky https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/
  Makrela tureckých voličů s „naturalizovanými potomky
  https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/

 5. preto napsal:

  co to

 6. preto napsal:

  rysuju sa pravne zaklady 4. rise EU chalifatu

  • Miroslav napsal:

   Asi ano, bohužel, a nikdo to nezastaví.

   • Sysi napsal:

    Asi fakt nezastaví. Nahoře jsem zapomněla do seznamu zařadit ČSSD, škůdce nepříliš nápadného, zato absolutního. Mají ve svém dlouhodobém programu podporu NWO a podporu migrace. A vůbec se tím netají. Tohoto protinárodního trendu jsem si všimla už od dob Paroubka. Sobotka byl úplně jasnej a Hamáček, Poche, Petříček taky. Jdou cíleně proti národu. Ostatně Babiš taky. Jen navenek oblbuje lidi.
    Pokud jsou pánové zaháčkováni v jakýchsi bratrských spolcích, musejí zkrátka poslouchat.
    Je to na lidech, aby se probrali. Jenže naprostá většina netuší, že všechno, co se děje, je dlouhodobě předem naplánováno. A přitom informace jsou dostupné jak na alternativě, tak v oficiálních zdrojích.
    (např. na webu ČSSD, pak ofiko stránky OSN – o migraci i s českým překladem atd.)

  • Sonic napsal:

   Treba pozrieť viac dopredu. Tu ide v konečnom dôsledku o NWO! Rozdrobené štáty sa ťažko riadia a zoskupujú naraz,tak sa najprv začnú spájať do celku tie väčšie a menšie už budú k tomuto aktu dotlačené. Čo sa týka V4ky je postup rovnaký. Napriek tomu že EU bude jeden super štát,treba v ňom zachovať aspoň zo začiatku podobný spôsob vládnutia ako v rokoch predchádzajúcich….ľavica vs pravica. Západ vs V4ka. Netvrdím že všetko musí ísť presne podľa tohoto vzoru,ale nejak takto by som to asi videl ja.

 7. fohat napsal:

  Kancleřský akt,znamý to šibolet po zvolení každého spolkového kancléře..Žeby se Němci začali poprvé po válce vměšovat do svých vlastních vnitřních záležitostí? To v českém kráteru absolutně nehrozí,my si v té výsadě vlastního nevměšování náramně libujeme..

 8. Dracon napsal:

  Takže to zatýkání zase nic?
  Já myslel, že když to začne v EU, tak že se toto už dít nebude mít čas ani perspektivu.

 9. Paloo napsal:

  Matrix se nevzdá za žádnou cenu,ale jednou sežere sám sebe jelikož už nebude co sežrat.Je to jako pojídajicí had vlastní ocas ……pak nastane nová doba která opět sežere sama seba a tak stále dokola jako koloběh života všude kolem nás:)

 10. Anan napsal:

  Geniální smlouva 🙂 Snad nezapomněli na to zvýšit své HDP za pomoci integrace příchozích migrantů, jak jim pomůžou založit strany a jak je integrují do svých vlád a neziskových organizací a nahradí je. A jak nedovolí aby to samé dělali v ostatních státech EU a nedovolí jim dostat se do těchto států. Doufám, že oba přehlédli, že na oba se chystají vojenské tribunály.

 11. Jan napsal:

  Predstupen islamskeho statu v Evrope je zalozeny. To byla uloha Merkelove a Macrona od Globalistu. Sbohem sladka Francie a sbohem bezbranne Nemecko…

  • tuk napsal:

   Východní Německo /NDR/ bude ušetřeno a bude pod ochranou Ruské federace. Putin nedávno prohlásil že je to stále platné právo a povinnost následníka vítězné mocnosti SSSR, což je dnešní Rusko.

   • fohat napsal:

    Holt ta předpověd Spícího proroka je poněkud variabilní.pět let sem,deset let tam..Ale RUSKO najednou obsadí JEWROPU a odveze do kafilerky ilegální diverzanty se Ž a ž unisono..

 12. Lekno napsal:

  Keller varuje: Spoločný hlas Nemecka a Francúzska môže na základe superzmluvy zaistiť prijímanie kľúčových uznesení záväzných pre všetky členské štáty EÚ
  https://www.hlavnespravy.sk/keller-varuje-spolocny-hlas-nemecka-francuzska-moze-zaklade-superzmluvy-zaistit-prijimanie-klucovych-uznesenia-zavaznych-vsetky-clenske-staty-eu/1645615

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..