Merkelová: Evropské dotace budou poskytovány podle akceptování migrantů z třetího světa

Německá kancléřka Angela Merkelová požaduje, aby financování Evropské unie vycházelo z ochoty zemí přijímat migranty z třetího světa.

V projevu před bruselským summitem s ostatními vůdci států EU německá kancléřka prohlásila, že boj o „společné evropské hodnoty“ by měl být jádrem v rozhodování o výdajích bloku.

„S rozdělením strukturálních fondů musíme zajistit, aby kritéria přidělování v budoucnu odrážely zapojení mnoha regionů a obcí v přijímání a integraci migrantů.“

Zdůrazňujíc, že nová koalice mezi jejími údajně středo-pravicovými křesťanskými demokraty a levicově-liberální sociální demokracií bude bezostyšně proevropská, Merkelová prohlásila: „Více než kdy jindy potřebujeme, aby Evropané odpověděli na tlak, velkou otázku naší doby.“

Místní sdělovací prostředky informují, že kancléřka opustila parlament, když byla konfrontována poznámkami stranou Alternativa pro Německo (AfD), která se v nedávné anketě umístila na druhém místě před sociálními demokraty.

Mezitím, EU komisař pro rozpočet a lidská práva Günther Oettinger souhlasil s Merkelovou v komentáři pro německý deník Süddeutsche Zeitung a uvedl, že Maďarsko a Polsko musí respektovat „hodnoty“ tohoto bloku, jinak přijde o dotace.

Oettinger uvedl, že Brusel by měl říci zemím vzdorujícím plánům EU na rozdělení migrantů ze Středního východu a Afriky po celé Evropě: „Budeme omezovat investice, pokud budete pokračovat v tomto kurzu.“

Eurokrat uvedl, že blok musí vyslat jasnou zprávu konzervativním zemím, že „budeme připraveni na solidaritu, pokud se změníte a prokážete dodržování hodnot EU a právního státu.“

Spoluzakladatel Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland označil myšlenku propojení prostředků EU s přijímáním migrantů ze třetího světa „politickým vydíráním“.

„Země se chtějí samy rozhodnout, koho přijmou. Neexistuje žádná národní povinnost týkající se multikulturalismu,“ uvedl.

Maďarský premiér Viktor Orbán také minulý týden odsoudil projekt EU k prosazování multikulturalismu v celém bloku a prohlásil: „Maďarsko vyjádří solidaritu pouze se západoevropskými vůdci, kteří chtějí zachránit svou zemi a její křesťanskou kulturu.“

Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jirikJarek*AnonymníAlesDagmar Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarka
Host
Jarka

Jelito makrela patri do plechovky uz tu smrdi dost dlouho. Zombie Sereš at se vrati do hrobu. Dotace je jen almužna z nakradených peněz pracujicich lidi, kteří vytvareji hodnoty. Opicky at jdou zpátky na stromy.

Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Merkelová na to už nemá sílu. Politicky slábne a protesty proti ní se rozšuřují v celé zemi, navíc AfD je už druhá, takže je reálná šance, že se to neprosadí.

http://www.epshark.cz/clanek/441/skutecny-zensky-pochod-protesty-proti-nasili-migrantu-a-islamizaci-v-berline

Dagmar
Host
Dagmar

Jeden šílený Rakušan vyvolal druhou světovou válku a způsobil smrt a utrpení miliónů lidí a teď další šílená Němka chce zničit celou Evropu. Jak je možné, že lidi nechají vládnou tyto psychopaty? Jsme opravdu úplně blbí? Je potřeba zavřít tu bábu do blázince a začít používat zdravý selský rozum. Lepší pozdě nežli později. 🙂

Anonymní
Host
Anonymní

Jak je možné, že u nás chtějí politicky zlikvidovat Okamuru? Protože chce…zakázat islám v ČR, neboť jeho doktrína je stejná, jako fašismus, oplotit a hlídat hranice a zabránit vstupu muslimských imigrantů, referendum o setrvání nebo vystoupení z EU, trestní a hmotnou odpovědnost politiků a úředníků, přestat sociálně zvýhodňovat lidi štítící se práce, kteří se na soc.dávkách mají mnohdy lépe, jak pracující, zachovat vepřín v Letech, neboť cikánský nápravný tábor nebyl Osvětim a nestál na místě vepřína a tím ušetřit nemalé a zbytečné výdaje na odkup…Jak je možné, že toto lidé nechápou a nestojí za ním (až 4.místo v parlamentních volbách)?… Číst vice »

Jarek*
Host
Jarek*

To je dcera toho šíleného rakušana.

Ales
Host
Ales

Venku -20, mrtvy ptaci. Asi to globalni oteplovani…

jirik
Host
jirik

Rada Evropské unie schválila vydělení dodatečných 3,7 miliard euro pro řešení migrační krize v unii, informuje tisková služba Rady EU.

„Rada Evropské unie schválila 3,7 miliardy euro dodatečných prostředků pro řešení problémů migrace,“ stojí v prohlášení.

Zmiňuje se, že prostředky z Evropské investiční banky půjdou na projekty státního i soukromého sektoru, které mají „strategickým způsobem řešit příčiny problémů migrace“.

Německé ministerstvo vnitra dříve informovalo, že země prakticky dokončila příjem běženců v rámci migračního programu EU.

Vrcholem migrační v zemích Evropské unie byl rok 2015, od té doby se jedná o jeden z největších společenských problémů. https://sptnkne.ws/gQQ6

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!