Merkelová chce uspořádat naléhavý summit s evropskými státy o otázkách migrace

Německá kancléřka Angela Merkelová chce uspořádat naléhavý summit zasvěcený migrační krizi a prodiskutovat toto téma se skupinou členských států EU, informují místní média.

Bild v sobotu zveřejnil zprávu, citujíc své vlastní zdroje ve vedení několika zemí EU, že Merkelová by ráda diskutovala o problematice migrace s vedením Rakouska, Řecka a Itálie.

 

 

Podle Bildu konečné rozhodnutí o termínu summitu ještě nepadlo, spekuluje se však o konci měsíce.

Předseda italské vlády Giuseppe Conte již dřívě vyzval k reformám azylových pravidel v EU a navrhl, aby EU vytvořila střediska pro zpracování žádostí o azyl v zemích původu přistěhovalců. Francouzský prezident Emanuel Macron rovněž zdůraznil, že je nutné upravit stávající migrační pravidla a zkritizoval Evropskou unii za to, že s Římem nesdílí břemeno migrační krize.

Od roku 2015 se Evropa potýká s nejhorší migrační krizí za několik staletí a snaží se obstarat stovky tisíc lidí, kteří uprchli před nepřátelstvím panujícím v zemích Středního východu a severní Afriky, přičemž hlavními vstupními body migrantů jsou Španělsko, Řecko a Itálie.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Požadovaný formát napsal:

  Tak jim taky dejte zpětnou vazbu, ne? Když se vás ptají, proč toho nevyužít?
  https://ec.europa.eu/commission/consultation-future-europe_cs

 2. zero napsal:

  3,14ča

 3. Martin Rubáš napsal:

  Už toho moc neprosadí, její autorita prudce klesá. Merkelové se to začíná hroutit a její autorita klesá. Ani Dublin IV neprosadila. Ukazuje se, že i elity sa dají porazit, pokud veřejnost vyvíjí dostatečný tlak. jen tak dál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.