Městská rada v Oaklandu definitivně schválila zákaz technologie rozpoznávání obličeje

Nová vyhláška nejen zvyšuje soukromí v Oaklandu, ale také je to krok k omezení masivního federálního programu sledování.

Vyhláška zakazuje vládním agenturám v Oaklandu (cca 400 tis. obyv., stát Kalifornie), včetně policie, „pořizovat, získávat, uchovávat, požadovat nebo přistupovat“ k technologii rozpoznávání obličeje. Zákaz také zahrnuje přístup k informacím získaným pomocí technologie rozpoznávání obličeje používané agenturami mimo město. Vyhláška definuje rozpoznávání obličeje jako „automatizovaný nebo poloautomatizovaný proces, který pomáhá při identifikaci nebo ověření jednotlivce na základě jeho tváře.“

 

Nařízení bylo schváleno jednomyslně, nikdo nebyl proti.

Oakland se stal třetím městem, které zcela zakázalo technologii rozpoznávání obličeje. San Francisco se stalo prvním loni v květnu a Somerville, ve státě Massachusetts ho následovalo v červnu. Zákonodárný sbor státu Michigan zvažuje dokonce celostátní zákaz technologie rozpoznávání obličeje.

Americký advokát Unie občanských svobod v severní Kalifornii, Matt Cagel, mluvil ve prospěch tohoto nařízení v Oaklandu. Řekl, že technologie rozpoznávání obličeje dává policii „bezprecedentní schopnost sledovat lidi.“

Přeložila tereza | Zdroj: 9

Jsem ráda, že se najdou rozumní lidé i v takové pokřivené zemi jako USA.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Maroš napsal:

    No dobre – to je v USA. Ale v EU tým pádom nebude platiť zákaz zahaľovania tváre – napríklad muslimom alebo antifa. Čiže- treba mať spojené 2 veci – zákaz zahaľovanie tváre a zákaz snímania tváre. Pokiaľ bude platiť zákaz snímania tváre – zákaz zahaľovania je nezmysel? Nie je! Pretože existujú aj očitý svedkovia – pre prípad. Ja chcem vidieť aspoň časť tváre toho, kto ide proti mne, alebo za mnou. Nevadia mi protismogové rúšky a okuliare – ale kukly a „poštové schránky“ áno!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..