Mezinárodní federace novinářů odsoudila útok na Sputnik a RIA Novosti Ukrajina

Francouzský novinář Anthony Bellanger zareagoval na blokaci Sputniku a RIA Novosti na Ukrajině: “Jménem Mezinárodní federace novinářů znovu odsuzuji útoky na svobodu projevu a svobodu tisku na Ukrajině obecně, a zejména v souvislosti s ruskými novináři.

 

 

To je nepřijatelné a naléhavě vyzývám ukrajinského prezidenta, aby znovu povolil přístup k těmto ruským mediím na Ukrajině. Ochrana plurality informací by měla zůstat jedním ze základních principů demokracie na Ukrajině i v jiných zemích.“

Mezinárodní informační agentura Rossia Segodnia a agentura RIA Novosti Ukrajina byly zařazeny na ukrajinský sankční seznam, uvádí se na stránkách ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Webové prezentace zpravodaje se blokují.

Ještě před tím během minulého týdne do kanceláře „RIA News Ukrajina“ vtrhli příslušníci SBU. Ministerstvo uvedlo, že tato návštěva tajných služeb byla zapříčiněna vyšetřovacími akcemi proti médiím, které „řídí Rusko“. Kromě toho byl zatčen šéfredaktor RIA Novosti [Ukrajina] Kirill Vyšinský.

Obavy z incidentu vyjádřila Mezinárodní federace novinářů, Reportéři bez hranic, zástupce OBSE pro svobodu sdělovacích prostředků. V radě OSN pro lidská práva věří, že opatření přijatá proti šéfredaktorovi agentury „RIA News Ukrajina“ a jeho kolegům lze považovat za násilí proti zástupcům médií ze strany ukrajinských orgánů.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.