Migranti v Calais přepadli policisty, čtyři zranili (VIDEO)

Čtyři policisté byli vysláni k průmyslové zóně Marcel Doret v pondělí odpoledne, protože se zde shromáždila velká skupina migrantů. Zde, jako obvykle, chtěli využít zpomalení provozu před Eurotunelem, aby se schovali na nákladních automobilech a v jiných vozidlech.
„Proces je vždy stejný. Policie se snaží zastavit malou skupinu migrantů. Ale stovky dalších rychle vyskočí z nedalekého lesa a obklopí policisty, ti jsou potom nuceni chránit se s použitím zbraní před agresivními muži,“ uvedl  policejní mluvčí.

Také v pondělí odpoledne se zde stal podobný scénář. Čtyři důstojníci byli obklíčeni a obklopeni nelegálními přistěhovalci, většinou z Afriky. Byli napadeni kameny a dalšími věcmi. Jeden z přistěhovalců opakovaně napadl kamenem policejního důstojníka a zranil ho na hlavě. Slzný plynu a obušek nemohly zastavit agresivní muže. Důstojník byl hospitalizován s poraněním hlavy, kde  mu diagnostikovali otřes mozku.

Byl to organizovaný útok. „Naši důstojníci byli záměrně vlákáni do zálohy a pak na ně zaútočili. Čtyři utrpěli a museli být ošetřeni v nemocnici,“ upřesnil  policejní mluvčí.
Dokud existovala tzv. Džungle, která byla zrušena v říjnu 2016, tak se zde pohybovalo  kolem 8 000 nelegálních přistěhovalců, kteří se chtěli dostat do Velké  Británie. Po zrušení Džungle je povinností policie likvidovat  jakýkoli nelegální tábor a sledovat migranty. V tuto chvíli se zde nachází asi 500 migrantů z celého světa a jsou  v oblasti  ubytováni v souladu s pravidly „charity“ , ale zároveň chtějí pokračovat na své cestě všemi prostředky.
Připomeňme si i jiné útoky migrantů proti policii v Calais.
Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CtenarRodo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rodo
Host
Rodo

Divím se policistům že nepoužili pistoli taková verbež musí vidět že jejích útoky budou opětováný střelbou prvně varovný výstřel do země a jestli že útok nepomine tak bohužel být to v USA tak je útočník prošpikovaný jak cedník v Evropě se s tím policisté moc pářou a raději se nechají zpráskat jak koně to je potom jasné že ta individua se ničeho nebojí a budou jen své útoky zvyšovat

Ctenar
Host
Ctenar

Čtyři !!! policisté versus velká skupina migrantů. Pokud operační důstojník, který strategicky neodhadl situaci; nebyl naprostý idiot a neposlal tam pouze čtyři policisty úmyslně, nezbývá než se zamyslet, jestli náhodou to není politika takto pokazit a znemožnit splnění policejního úkolu – zásahu. I dítě ze školky si umí spočítat kdože to vyhraje tuto „cikánskou férovku“ (neurážím romy – je to zažité rčení)… Na druhou stranu jsou policisté za takové situace i zranění placení. Jsou tu od toho aby za občany nastavovaly své „krky“. Jsou nástrojem vládnoucí třídy, tak ať si čichnou k tomu lejnu, co na ně jejich páníčkové připravili…nikdo… Číst vice »