Milionová pokuta i zákaz praxe 10 let. Zdravotnictví plánuje zavést přísnější pravidla pro léčitele

Léčitelům, kteří svou praxi neohlásí krajskému úřadu, bude podle návrhu zákona hrozit pokuta 100 tisíc korun, při opakovaném přestupku až milion korun a deset let zákazu činnosti. Návrh zákona, který nyní odeslalo ministerstvo zdravotnictví do připomínkového řízení, počítá také s odpovědností za způsobenou škodu nebo povinným vedením dokumentace.

 

 

 

S regulací léčitelství ministerstvo přišlo poté, co Česká televize odvysílala dokument o pražském centru alternativní medicíny Aktip. Na časovou souvislost upozorňují i někteří jeho kritici.

V Česku jsou podle návrhu stovky až tisíce léčitelů. „Trvá neuspokojivý stav, kdy orgány veřejné moci, ani pacienti nemají žádný přehled o těchto poskytovatelích, o metodách, které nabízejí,“ uvádí důvodová zpráva k návrhu zákona.

Léčitel musí mít od klienta informovaný souhlas, musí ho informovat o cenách péče a vést dokumentaci. „Poskytovatel vede záznamy o poskytnutých léčitelských službách, z nichž musí být zřejmé zjištěné údaje o zdravotním stavu klienta a o poskytovatelově činnosti,“ píše se v dokumentu.

Záznamy musí uchovávat pět let. To kritikům vadí, podle nich to odporuje pravidlům GDPR, tedy zacházejí s osobními údaji.

 

 

 

Až návrh zákona vejde v platnost, bude léčitel muset také nahradit škodu, kterou způsobí neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou. Kontrolovat a pokutovat ho bude krajský úřad, ke kterému se léčitelé musí ohlásit.

Nová legislativa zavádí Národní registr léčitelů, který bude spravovat ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Seznam bude veřejně dostupný na webu ministerstva zdravotnictví. Poskytovatelé registrovaných zdravotních služeb mohou používat i metody léčitelství.

Zákon mezi ně počítá homeopatii, tradiční čínskou a indickou medicínu (ajurvédu), reiki, biotroniku, psychotroniku, bylinkářství, lidové léčitelství a další metody. Naopak cvičení, masáže, výživové poradenství, meditaci či jiné duchovní služby léčitelskými službami nejsou.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vidí v alternativní medicíně doplněk ke klasické medicíně, který v méně rozvinutých zemích hraje klíčovou roli. Státy by ji podle WHO měly integrovat do svých zdravotnických systémů za předpokladu, že budou schopny zajistit kontrolu bezpečnosti, účinnosti a kvality včetně regulace reklamy a kontroly vzdělávání. Podle WHO používá alternativní medicínu přes 100 milionů z přibližně 740 milionů Evropanů.

 

 

 

V současné době nefunguje v Česku žádná organizace zastřešující celou oblast léčitelství. Jednotlivé svazy sdružují osoby zabývající se jednotlivými oblastmi alternativní medicíny.

Podle biotronika Tomáše Pfeiffera z profesní komory Sanátor nelze jistou míru regulace odmítnout, návrh by měl ale vznikat v komunikaci s těmi, koho se bude týkat. Odborná veřejnost podle něj ale nemá o alternativní medicínu zájem. „Současné nastavení odborné zdravotnické veřejnosti je takové, že každý léčitel je podvodník. Jde nám o to, aby se poměry narovnaly,“ řekl letos v létě.

Podle Václava Hrabáka ze Společenství českých homeopatů ministerstvo nepředkládá žádná data o tom, že je regulace třeba. Návrh je podle něj šikanou. „Spíše lze nabýt dojmu, že se celý zákon připravuje kvůli odvysílání jednoho nekorektního televizního pořadu,“ uvedl v tiskovém prohlášení.

Dokument Obchod se zdravím, který ukazoval praktiky centra alternativní medicíny Aktip natočené i skrytou kamerou, odvysílala ČT letos v květnu.

zdroj: 9

 

 

 

Zdá se, že na příkaz lobby farma-mafie a alopatické medicíny se v tichosti připravuje likvidace léčitelů a praktiků tzv. východní medicíny. Je to směšné, lékaři, kteří denně zabíjí lidi pomocí např. chemoterapie (u které mnohé studie prokázaly, že rakovinu naopak podporuje), ozařování, vedlejších účinků mnoha léků atd., nejsou hnáni k zodpovědnosti. To na ministerstvech nikomu asi nevadí. A lékaři, kteří se tohoto podvodu účastní a podporují ho, nenesou žádnou odpovědnost a neplatí žádné pokuty. A když už lékař nějakou tu „botu“ provede a shledá se vinným, pokutu uhradí jeho zaměstnavatel.

Lidé by měli ve svém životě jíst, pít a dýchat to, a mít myšlenky takové, aby se pokud možno nikdy nedostali pod ruku „bílým plášťům.“ I když připouštím, že dobrý zubař anebo dobrý chirurg jsou potřeba.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

28
Komentujte

avatar
12 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
MarošdastinMUDrland WencaStředatonda Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
marmaris
Host
marmaris

Takže každý krajský úřad, tedy byrokrati a psychopati bez skrupulí, bez ohledu na to, že se bude jednat o zdravotnickou dokumentaci, budou mít přístup k záznamům o pacientech. To je neuvěřitelná sračka.

Pavel
Host
Pavel

Zdravý člověk pomáhá uzdravovat dům, ulici, město, svět. Energie jeho bytí je tvořivá, uzdravující, něco přinášející. Nemocný, trpící, neštstný člověk je sám sobě věznitelem. Nemocný člověk, není schopen (a nebo s obtížemi) sledovat co se děje, bránit se, být překážkou tzv „pokroku“, trochu poopravím poslední odstavec Terezy: Lidé by měli mít možnost ve svém životě zdravě jíst, pít a dýchat , a mít myšlenky takové (nebo mít nějakou cestu jak dojít k tomu, aby měli takové myšlenky), aby se pokud možno nikdy nedostali pod ruku „bílým plášťům.“ I když připouštím, že dobrý zubař anebo dobrý chirurg jsou potřeba. (S tímhle… Číst vice »

.lak
Host
.lak

Teď už jen chybí trestat ty kteří hledají pomoc u neautorizovaných státem, třeba odebráním nemocenských dávek všem rodově a sousedů pro začátek jen do 50. metrů od bydliště a samozřejmě i důchodů a budoucích dětem. Ale s trendem na to přijdou, nemějte obavy. Mají rodiny a potřebují rozplozi potomkům dát stůl a razítko s perspektivou totalitních drábů. (s úplatky) Posléze vypočtené výše, tedy kontra neprodleně platit, měsíčně od rozhodnutí po dobu trvání životů a u potomků za zesnulé + pro netvářící se přívětivě 30% přirážku za to že děti v africe a nemající zde v rozvojové zemi za mrzké mzdy… Číst vice »

PTZ
Host
PTZ

Tož to abych se hlásil, když ženě pofoukám bolístku….

Ony ty blbosti musí být do očí bijící, jinak bychom to asi zkousli jak dobrodiní…
Jinak by myslící stále pochybovali, že „oni to myslí dobře“…

Mám to chápat to tak, že když „foukám“ zadarmo, tak nejsem lidový léčitel, ale blasen a fuuuuuuul?

jana
Host
jana

od koho tieto inkvizicne postupy asi tak maju…..

Aerdna
Host
Aerdna

Jano, to jste v krátkost vystihla…. Farmakologický průmysl je velký byznys a včetně zásahů do vývoje imunity formou očkování i jinak umožňuje roztáčet nepředstavitelné objemy financí… Nechci to do podrobna rozebírat, ale třeba na Protiproudu o tom jasně a podrobně často píše Magda Hájková. Z jiných zdrojů jsem se před kety dozvěděla, ze právě Vatikán disponujíci obrovským objemem peněz, je jedním z největších investorů a akcionářů ve farmakologického průmyslu. Je jasné, že aby se peněžní kola pěkně roztáčely, je potřeba aby lidé byli nemocní… Dávno už existují plány jak léčitelství omezovat, pár stovek let se za to neupaluje, ale cesty… Číst vice »

Ctenar
Host
Ctenar

Je pravda,ze tito lecitele nemaji odpovednost. Pokud vam radobylecitel,kterych je ted spousta,neco poradi a bude to spatne,jsou z toho nasledky,nikde se spravedlnosti nedovolate,protoze bylo vase rozhodnuti jej poslechnout. To,co chteji zavest je zcela v poradku. Pevne verim,ze ubyde i nasilniku typu guru jara,nebo jak se ten pitomec,ktery znasilnil nekolik zen jmenoval. A natolik byl znaly karmy,ze radeji utekl,nez aby se tomu postavil celem. A prave i kvuli takovym je nutne i jeste vetsi opatreni. Chces lecit? Prokaz znalosti lidskeho tela,bylinek,homeopati a cinske mediciny diplom z ciny – original. A ejhle nikdo z tech podvodniku neprosel. Kteremu podvodnikovi by se chtelo… Číst vice »

.lak
Host
.lak

No nedopsal jsem to v editaci tak znovu. A proto jsme v rozvojové zemi za mrzké mzdy pátý rok? Advokátů spolčení které jde bez krize někam, je nějak podezřele rozjásaných. Vidím všude strhané, kulhající, chodící nakřivo ubožáky i do 30. let a to mají v zahraničních otrokárnách dělat do 76? Neřekne jim státní felčar kondominia kolonie náhodou že jsou simulanti kteří nechtějí hejbat kostrou lidské zd(st)roje pro jejich blahobyt? A potom zoufale hledají pomoc u těch kteří mají být s nimi nepsaně hydrou molocha a vypůjčím si jinde jeti podle mustru – 1. Ignorace 2. Bagatelizace/Marginalizace 3. Diskreditace 4. Dehonestace… Číst vice »

CZK
Host
CZK

„Nic jsi nepochopil Ivánku! Nic jsi nepochopil…..“ Zrovna v případě guru Járy by ho tento zákon nepostihl. Meditace a „masáže“ jsou totiž vyňaty. A rozhodně Vám nepřeju, abyste byl postižen nějakým zdravotním problémem, který lékař nedokáže vyřešit, třeba už jenom kvůli tomu, že se může pohybovat pouze mezi dopředu nastavenými mantinely. Viz např. německý lékař, který měl téměř 100% úspěšnost v léčbě leukemie (vyloučen z lékařské komory, později uvězněn natvrdo), nebo slovenský lékař, který nějakým běžně dostupným lékem (ale na něco jiného) léčil úspěšně rakovinu (vyloučen z lékařské komory). Nikoho nezajímá výsledek (tedy že zachránil život), ale to, že porušil… Číst vice »

Ctenar
Host
Ctenar

Jo, pokud člověk žije tak, že nepotřebuje lékaře…vím, se mi to kecá. A sám se v případě drobností lečím bylinkami. To přiznávám, bez mučení. Na druhou stranu nenapadám nutnost léčitelů, ani nutnost doktorů. Jen tvrdím, že pokud mi domů přijde elektrikář, opraví mi zásuvku tak, že mne nezabije. A jeho znalost mého nezabití je na jeho znalostech, které roky nabírá ve škole a následně dělá zkoušky a pravidelně, co tři roky se přezkušuje !!! Jakou máte jistotu, že kterýkoli léčitel je natolik vyspělý, že Vás ještě více nepošramotí. A to se neprojeví hned, ale i za pár let. Proto s… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Ctenar – ja som presvedčený, že tu robíš soft troling! Sú veci, ktoré sú jednoznačné – o tých sa bavme – nie o tvojich 100O „ale“ – Proude! Stačí mi – aj z vlastnej skúsenosti – porovnať počty podvodníkov z povolania, manipulátorov a psychopatov, ktorí sa dali „na liečiteľstvo“ aby mali v hrsti zopár ľudí – s počtami hajzlov „lekárov“, ktorým treba zobrať diplomy a strčiť ich za kater – tvrdím, že je to minimálne každý 10. lekár – minimálne preto, že tento profesný stav je zvnútra demoralizovaný rovnako, ako zbytok spoločnosti. Aj predavačky nosia biele pracovné odevy a?! A… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Tak… „„V nemocnici som prosila, aby nám pomohli. Keď vracal, kričali tam po mne a nikto mu nepomohol. Zomrel v mojej náruči a ja sa nikdy nevyrovnám s tým, že tí, ktorí by mali byť potrestaní, si užívajú sviatky a ja plačem,“ hnevá sa Dagmar, ktorá podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.“ https://www.cas.sk/clanok/783758/dagmar-po-smrti-synceka-jakubka-2-pretrpi-kazde-vianoce-srdcervuce-slova-zdrvenej-matky/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2 „Jakubko († 2) bol úplne zdravý a hravý chlapček. V novembri minulého roka sa však nevedel pár dní vyprázdniť a tak lekárka poslala s chlapčekom mamu do nemocnice do Dolného Kubína. „Bolo to to najhoršie, čo som v živote zažila. Kubko sa nemohol vykakať… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Ctenar – ty keď píšeš – aj po sebe čítaš – keď už? Veľmi mi pripomínaš „hon na vexlákov“. Každý, kto tomu nejako prakticky rozumel, vedel, že odrbať niekoho môžeš len raz – a ako vexlák si skončil. To – načo útočíš, sú „ruličkári“ – podvodníci. A teraz ako – poznáš rozdiel medzi vexlákom a ruličkárom? Lebo ja áno! A preto poznám aj pár liečiteľov, ktorí rozhodne nestáli o popularitu či marketing, navyše – absolútna väčšina týchto Bohom obdarených liečiteľov končí totálnym vyčerpaním a cca 40% z nich aj s rakovinou. Lebo tieto choroby blízkych fakticky prežívajú a napájajú sa… Číst vice »

tonda
Host

rád čtu tvoje diskuse.jsou přímé,spravedlivé a správně pojmenované. Přeji ti dobrého zdraví a život v poklidu. tonda

MUDrland Wenca
Host

Kostival zcela běžně používám na nemoci z nachlazení a proti chřipce. Po aplikaci se příznaky stabilizují, potíže se nezhoršují a zhruba do 12 hodin zmizí.

Maroš
Host
Maroš

Wenco – kostival /kostihoj/ sa nesmie dlhodobo užívať vnútorne – obsahuje cytokiníny, ktoré môžu spôsobiť rakovinu pečene!!! Ako kloktadlo áno. Citlivosť záleží na osobnej dispozícii. Táto informácia je viac-menej nová. Preto treba označiť aj olejový macerát z koreňa tak /na masáže a obklady/, aby si to niekto omylom nedal do jedla.

MUDrland Wenca
Host

Požívám ho zevně ke stimulaci akupunkturních bodů. Např.když bolí v krku a schyluje se k pořádnému zánětu mandlí, stačí jedna – dvě termoreflexní nálepky s kostivalem aj.bylinami a do 15 minut bolest v krku zmizí. Byliny používám v mikroskopickém množství a přesto bezvadně zabírají.

dastin
Host
dastin

O tom kostivalu, stryc meho taty byl bylinkar a astrolog narozeny 1900, co si jako kluk pamatuji a byl jsem s tetou koren kopat, tak daval kostival oralne manzelovi me ucitelky ZDS na rakovinu zaludku. Ale nevim zda potom za par let zemrel na raka zaludku, nebo „pecene“……. je uz to skoro 50 let. Jen vim, ze bylinkami zachranil hodne lidi…..

jirik;
Host
jirik;

Nabízených pracovních míst je nejvíc v historii. Nezaměstnaní by je nepokryli Za rok v Česku přibylo 109 752 pracovních míst. Podle posledních statistik jich úřady práce nabízely dohromady 323 542, což je nejvíc v historii a skoro desetkrát tolik než před sedmi lety. „Nikdy v historii Česka nebylo nabízeno více volných pracovních míst než nyní. Vzhledem k tomu, že nezaměstnaných bylo v listopadu jen 215 tisíc, tak na jednoho uchazeče připadalo v průměru 1,5 volného pracovního místa. Takovými čísly se nemůže pochlubit žádná jiná evropská země,” řekl Novinkám analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák. Podle něj jde o „ohromující čísla”. https://www.novinky.cz/ekonomika/492391-nabizenych-pracovnich-mist-je-nejvic-v-historii-nezamestnani-by-je-nepokryli.html… Číst vice »

.lak
Host
.lak

A proto jsme v rozvojové zemi za mrzké mzdy pátý rok? Advokátů spolčení které jde bez krize někam, je nějak podezřele rozjásaných. Vidím všude strhané, kulhající, chodící nakřivo ubožáky i do 30. let a to mají v zahraničních otrokárnách dělat do 76?

Ctenar
Host
Ctenar

Jasně, práce je dost. I já Vám klidně nějakou nabídnu. Potřebuji porýt zahrádku. Taky vykopat kanály a základy bunkru. Nabízím 45kč na hodinu a to můžete být rádi. Abych nezapomněl : rýč, oblečení, svačina, ochranné prostředky, to si kupte za svoje. Tak makejte. Cože? nechcete? Co si to dovolujete nechtít makat za almužnu pod hranicí chudoby. Co si to dovolujete brečet, že není práce? Tak asi tak je to s těmi volnými místy… to jen pro ty, kteří dodnes spí a sní svůj krásný sen o tržní ekonomice v kapitalismu…že práce je dost. Je, ale ani ukroši ji už nechcou… Číst vice »

dastin
Host
dastin

Trochu prehanis, ja jsem pri stavbe domu platil na hodinu dobre a stejne nikdo nechtel delat, z cele stavby bych mohl spocitat na prstech jedne ruky dobre remeslniky, ti delali poctive, za stejne penize a byli spokojeni. Zbytek stal za ho……. zneuzivali toho, ze nebyli lidi….. chteli by miliony, ale za nic. Daval jsem jim tuzery za praci navic a platil obedy, ikdyz jsem nemusel.

Maroš
Host
Maroš

„Zákon mezi ně počítá tradiční čínskou a indickou medicínu (ajurvédu)“ – čo sú legálne štúdijne medicínske odbory tam – a uznávané aj na Západe – takže užitoční idioti farmakomafie zaúradovali. Detto – „Naopak cvičení, masáže, výživové poradenství, meditaci či jiné duchovní služby léčitelskými službami nejsou.“ – a čo fyzioterapia, rehabilitačný telocvik, diétne sestry + díleri výživových doplnkov, cirkev a sekty – toto regulácii nepodlieha? Zlý trenér môže poškodiť zdravie, zlý masér detto, sprostá diétna sestra nedovzdelávaná 30 rokov detto, cirkevný-sektársky úchylák detto – ale tí sú prirodzene súčasťou systému a až na tú cirkev a prostitútky „masérky“ – platia dane.… Číst vice »

Janča
Host
Janča

Novodobý hon na čarodějnice..

Středa
Host
Středa

Regulovat chtějí, ale proplácení léčitelů skrz zdravotní pojišťovny není, se nekoná!?!

rys
Host
rys

No , hurá. Takže za zničení zdraví budeme konečně moci postihnout i ty ouřady na ministerstvech co schvalují ty odpady co jsou vydávany za jídlo. Je to přece jejich „rada“ to jíst..

540045
Host
540045

Bych byla zase pro likvidaci bílé mafie až teda na doktory kteří jsou vážně potřeba – jak píše terez – zubaři, chirurgové…..

MUDrland Wenca
Host

Každý je na tomto světě zodpovědný sám za sebe, tedy i za své zdraví. Znalosti znamenají moc a neznalost ne-moc. Kdo se nechce nic učit, je odkázán na šlendriánství certifikovaných i necertifikovaných. Kdo se chce učit, může se učit ode mne. Učením žádný zákon neporušuji.