Milionová pokuta i zákaz praxe 10 let. Zdravotnictví plánuje zavést přísnější pravidla pro léčitele

Léčitelům, kteří svou praxi neohlásí krajskému úřadu, bude podle návrhu zákona hrozit pokuta 100 tisíc korun, při opakovaném přestupku až milion korun a deset let zákazu činnosti. Návrh zákona, který nyní odeslalo ministerstvo zdravotnictví do připomínkového řízení, počítá také s odpovědností za způsobenou škodu nebo povinným vedením dokumentace.

 

 

 

S regulací léčitelství ministerstvo přišlo poté, co Česká televize odvysílala dokument o pražském centru alternativní medicíny Aktip. Na časovou souvislost upozorňují i někteří jeho kritici.

V Česku jsou podle návrhu stovky až tisíce léčitelů. „Trvá neuspokojivý stav, kdy orgány veřejné moci, ani pacienti nemají žádný přehled o těchto poskytovatelích, o metodách, které nabízejí,“ uvádí důvodová zpráva k návrhu zákona.

Léčitel musí mít od klienta informovaný souhlas, musí ho informovat o cenách péče a vést dokumentaci. „Poskytovatel vede záznamy o poskytnutých léčitelských službách, z nichž musí být zřejmé zjištěné údaje o zdravotním stavu klienta a o poskytovatelově činnosti,“ píše se v dokumentu.

Záznamy musí uchovávat pět let. To kritikům vadí, podle nich to odporuje pravidlům GDPR, tedy zacházejí s osobními údaji.

 

 

 

Až návrh zákona vejde v platnost, bude léčitel muset také nahradit škodu, kterou způsobí neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou. Kontrolovat a pokutovat ho bude krajský úřad, ke kterému se léčitelé musí ohlásit.

Nová legislativa zavádí Národní registr léčitelů, který bude spravovat ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Seznam bude veřejně dostupný na webu ministerstva zdravotnictví. Poskytovatelé registrovaných zdravotních služeb mohou používat i metody léčitelství.

Zákon mezi ně počítá homeopatii, tradiční čínskou a indickou medicínu (ajurvédu), reiki, biotroniku, psychotroniku, bylinkářství, lidové léčitelství a další metody. Naopak cvičení, masáže, výživové poradenství, meditaci či jiné duchovní služby léčitelskými službami nejsou.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vidí v alternativní medicíně doplněk ke klasické medicíně, který v méně rozvinutých zemích hraje klíčovou roli. Státy by ji podle WHO měly integrovat do svých zdravotnických systémů za předpokladu, že budou schopny zajistit kontrolu bezpečnosti, účinnosti a kvality včetně regulace reklamy a kontroly vzdělávání. Podle WHO používá alternativní medicínu přes 100 milionů z přibližně 740 milionů Evropanů.

 

 

 

V současné době nefunguje v Česku žádná organizace zastřešující celou oblast léčitelství. Jednotlivé svazy sdružují osoby zabývající se jednotlivými oblastmi alternativní medicíny.

Podle biotronika Tomáše Pfeiffera z profesní komory Sanátor nelze jistou míru regulace odmítnout, návrh by měl ale vznikat v komunikaci s těmi, koho se bude týkat. Odborná veřejnost podle něj ale nemá o alternativní medicínu zájem. „Současné nastavení odborné zdravotnické veřejnosti je takové, že každý léčitel je podvodník. Jde nám o to, aby se poměry narovnaly,“ řekl letos v létě.

Podle Václava Hrabáka ze Společenství českých homeopatů ministerstvo nepředkládá žádná data o tom, že je regulace třeba. Návrh je podle něj šikanou. „Spíše lze nabýt dojmu, že se celý zákon připravuje kvůli odvysílání jednoho nekorektního televizního pořadu,“ uvedl v tiskovém prohlášení.

Dokument Obchod se zdravím, který ukazoval praktiky centra alternativní medicíny Aktip natočené i skrytou kamerou, odvysílala ČT letos v květnu.

zdroj: 9

 

 

 

Zdá se, že na příkaz lobby farma-mafie a alopatické medicíny se v tichosti připravuje likvidace léčitelů a praktiků tzv. východní medicíny. Je to směšné, lékaři, kteří denně zabíjí lidi pomocí např. chemoterapie (u které mnohé studie prokázaly, že rakovinu naopak podporuje), ozařování, vedlejších účinků mnoha léků atd., nejsou hnáni k zodpovědnosti. To na ministerstvech nikomu asi nevadí. A lékaři, kteří se tohoto podvodu účastní a podporují ho, nenesou žádnou odpovědnost a neplatí žádné pokuty. A když už lékař nějakou tu „botu“ provede a shledá se vinným, pokutu uhradí jeho zaměstnavatel.

Lidé by měli ve svém životě jíst, pít a dýchat to, a mít myšlenky takové, aby se pokud možno nikdy nedostali pod ruku „bílým plášťům.“ I když připouštím, že dobrý zubař anebo dobrý chirurg jsou potřeba.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

28 komentářů

 1. marmaris napsal:

  Takže každý krajský úřad, tedy byrokrati a psychopati bez skrupulí, bez ohledu na to, že se bude jednat o zdravotnickou dokumentaci, budou mít přístup k záznamům o pacientech. To je neuvěřitelná sračka.

 2. Pavel napsal:

  Zdravý člověk pomáhá uzdravovat dům, ulici, město, svět. Energie jeho bytí je tvořivá, uzdravující, něco přinášející.
  Nemocný, trpící, neštstný člověk je sám sobě věznitelem. Nemocný člověk, není schopen (a nebo s obtížemi) sledovat co se děje, bránit se, být překážkou tzv „pokroku“, trochu poopravím poslední odstavec Terezy:

  Lidé by měli mít možnost ve svém životě zdravě jíst, pít a dýchat , a mít myšlenky takové (nebo mít nějakou cestu jak dojít k tomu, aby měli takové myšlenky), aby se pokud možno nikdy nedostali pod ruku „bílým plášťům.“ I když připouštím, že dobrý zubař anebo dobrý chirurg jsou potřeba. (S tímhle se ztotožnuji, dobrého chirurga, nebo dentistu, clověk „léčitel“ jen těžko nahradí.)

 3. .lak napsal:

  Teď už jen chybí trestat ty kteří hledají pomoc u neautorizovaných státem, třeba odebráním nemocenských dávek všem rodově a sousedů pro začátek jen do 50. metrů od bydliště a samozřejmě i důchodů a budoucích dětem. Ale s trendem na to přijdou, nemějte obavy. Mají rodiny a potřebují rozplozi potomkům dát stůl a razítko s perspektivou totalitních drábů. (s úplatky) Posléze vypočtené výše, tedy kontra neprodleně platit, měsíčně od rozhodnutí po dobu trvání životů a u potomků za zesnulé + pro netvářící se přívětivě 30% přirážku za to že děti v africe a nemající zde v rozvojové zemi za mrzké mzdy na obědy mající hlad, lotři nevychovaní.

 4. PTZ napsal:

  Tož to abych se hlásil, když ženě pofoukám bolístku….

  Ony ty blbosti musí být do očí bijící, jinak bychom to asi zkousli jak dobrodiní…
  Jinak by myslící stále pochybovali, že „oni to myslí dobře“…

  Mám to chápat to tak, že když „foukám“ zadarmo, tak nejsem lidový léčitel, ale blasen a fuuuuuuul?

 5. jana napsal:

  od koho tieto inkvizicne postupy asi tak maju…..

  • Aerdna napsal:

   Jano, to jste v krátkost vystihla…. Farmakologický průmysl je velký byznys a včetně zásahů do vývoje imunity formou očkování i jinak umožňuje roztáčet nepředstavitelné objemy financí… Nechci to do podrobna rozebírat, ale třeba na Protiproudu o tom jasně a podrobně často píše Magda Hájková. Z jiných zdrojů jsem se před kety dozvěděla, ze právě Vatikán disponujíci obrovským objemem peněz, je jedním z největších investorů a akcionářů ve farmakologického průmyslu. Je jasné, že aby se peněžní kola pěkně roztáčely, je potřeba aby lidé byli nemocní… Dávno už existují plány jak léčitelství omezovat, pár stovek let se za to neupaluje, ale cesty k likvidaci léčitelů už jsou narýsované.

 6. Ctenar napsal:

  Je pravda,ze tito lecitele nemaji odpovednost. Pokud vam radobylecitel,kterych je ted spousta,neco poradi a bude to spatne,jsou z toho nasledky,nikde se spravedlnosti nedovolate,protoze bylo vase rozhodnuti jej poslechnout. To,co chteji zavest je zcela v poradku. Pevne verim,ze ubyde i nasilniku typu guru jara,nebo jak se ten pitomec,ktery znasilnil nekolik zen jmenoval. A natolik byl znaly karmy,ze radeji utekl,nez aby se tomu postavil celem. A prave i kvuli takovym je nutne i jeste vetsi opatreni. Chces lecit? Prokaz znalosti lidskeho tela,bylinek,homeopati a cinske mediciny diplom z ciny – original. A ejhle nikdo z tech podvodniku neprosel. Kteremu podvodnikovi by se chtelo 20let ucit u cinsleho mistra? Daleko jednodussi je si koupit knizku o bylinkach,precist si ji do pulky a uz byt lecitel jak sfina. A.jeste.se.budou hadat,ze kostival je na nachlazeni. A proto je dulezita odpovednost za stanoveni diagnozy i za nasledne leceni. A nebojte,komu bylo dano lecit, ten bude lecit i po byrokraci. Ostatni šunt,ti podvodnici,samozvani lecitele odpadnou. I ti podvodnici,kteri prodavaji ruzne talismany obdarene silou aniz by to bylo dokazane. Je to obdoba vyhernich bankomatu. Zoufaly.clovek hleda spetku nadeje. A prvni je vzdy podvodnik,ktery nabizi pomoc.
  Tedy za.mne je to v poradku. Evidence,kontrola,odpovednost.

  • .lak napsal:

   No nedopsal jsem to v editaci tak znovu.
   A proto jsme v rozvojové zemi za mrzké mzdy pátý rok? Advokátů spolčení které jde bez krize někam, je nějak podezřele rozjásaných. Vidím všude strhané, kulhající, chodící nakřivo ubožáky i do 30. let a to mají v zahraničních otrokárnách dělat do 76? Neřekne jim státní felčar kondominia kolonie náhodou že jsou simulanti kteří nechtějí hejbat kostrou lidské zd(st)roje pro jejich blahobyt? A potom zoufale hledají pomoc u těch kteří mají být s nimi nepsaně hydrou molocha a vypůjčím si jinde jeti podle mustru – 1. Ignorace 2. Bagatelizace/Marginalizace 3. Diskreditace 4. Dehonestace 5. Kriminalizace 6. Likvidace – Ekonomická (hmotná) likvidace, Institucionální likvidace, Fyzická likvidace.

   Nechápu že se spontánně (kdoví jestli to nejsou služby falze flagistů pátých kolon destruujících bezohledných ziskovců) roztrhává pytel s těmi zastánci obludného úpadku proti pauperizovaným imbecily snad organizovaně?

  • CZK napsal:

   „Nic jsi nepochopil Ivánku! Nic jsi nepochopil…..“ Zrovna v případě guru Járy by ho tento zákon nepostihl. Meditace a „masáže“ jsou totiž vyňaty. A rozhodně Vám nepřeju, abyste byl postižen nějakým zdravotním problémem, který lékař nedokáže vyřešit, třeba už jenom kvůli tomu, že se může pohybovat pouze mezi dopředu nastavenými mantinely. Viz např. německý lékař, který měl téměř 100% úspěšnost v léčbě leukemie (vyloučen z lékařské komory, později uvězněn natvrdo), nebo slovenský lékař, který nějakým běžně dostupným lékem (ale na něco jiného) léčil úspěšně rakovinu (vyloučen z lékařské komory). Nikoho nezajímá výsledek (tedy že zachránil život), ale to, že porušil předepsaný postup. Nebo český lékař, který přišel na to, že když nádor podváže, že zmizí sám i s metastázami. Sice na nátlak veřejnosti někdo kývl na oficiální provedení pokusu, ale s jinými podmínkami. Ten lékař nádor podvázal a zašil zpět do těla. Ve schváleném pokusu nechali nádor mimo tělo. Tak došlo k infekci a „prokázali neúčinnost“ tohoto postupu. Ten doktor bal nakonec „umřat“. Otrávil se prý zkaženou klobásou.
   Mojí babičce (ještě za totáče) našli při operaci žlučníku lékaři rakovinu. Ve stádiu, kdy s tím už nešlo nic dělat. Ale tenkrát se to ještě natvrdo do očí neříkalo. Řekli to jenom rodině a nechali to na nás, jak s tím naložíme. Má prý před sebou 2 měsíce. Jenomže babičce se po té operaci ulevilo a my jsme si řekli, že je zbytečné někomu dopředu hlásit, kdy má umřít. A tak jsme předstírali, že problém se žlučníkem se vyřešil a žádný jiný není a babička žila ještě dalších 10 let, aniž by o rakovině byť jen tušila. A umřela v pokročilém věku na nějakou chřipku.
   Vy svým přístupem odepíráte lidem i tu naději. Nu, snad to pochopíte dříve, nežli se sám do takové situace budete muset dostat.
   Můj učitel vždy říkal „Chytrý se učí z chyb cizích a vůl ze svých vlastních. Ale ty, blbe, ty se nepoučíš ani ze svých vlastních chyb! Vypadni od tabule!“

   • Ctenar napsal:

    Jo, pokud člověk žije tak, že nepotřebuje lékaře…vím, se mi to kecá. A sám se v případě drobností lečím bylinkami. To přiznávám, bez mučení.
    Na druhou stranu nenapadám nutnost léčitelů, ani nutnost doktorů.
    Jen tvrdím, že pokud mi domů přijde elektrikář, opraví mi zásuvku tak, že mne nezabije. A jeho znalost mého nezabití je na jeho znalostech, které roky nabírá ve škole a následně dělá zkoušky a pravidelně, co tři roky se přezkušuje !!!
    Jakou máte jistotu, že kterýkoli léčitel je natolik vyspělý, že Vás ještě více nepošramotí. A to se neprojeví hned, ale i za pár let.
    Proto s tím souhlasím. Ještě bych dodal, že by měly být jejich léčitelské znalosti ověřeny a ověřovány. A taky musí přijmout odpovědnost (léčitel) za případné omyly. A nemám nic proti, aby lépe tyto „vědní“ odvětví spolu spolupracovaly.
    A co se týče těch hnusů, co píšete. Jasně, že se dějí a dít se nemají. To je ale v lidech, v těch jednotlivcích, ne ve vědním oboru lékařském.
    A ani nechci brát lidem jejich „poslední“ naděje – v léčitelích. Sám je koneckonců uznávám. Ale rád bych aby lidi, kteří jdou za léčitelem byly chráněni před šarlatány a pouhými prodejci naděje. Je jich snad málo? Plný internet zázračných mastiček proti stárnutí, na bolavé nohy, záda, demenci, slepotu, umíchaných za měsíčního svitu ze zubu žraloka, žabího lejna a netopýřího prdu… a pak to pumpování žaludku a další nápravu šarlatánských škod platíme všichni…Ne
    Ověření znalostí, pravidelné ověřování, evidence, kontrola, odpovědnost. Jinak je to anarchie, což je druhá největší hloupost, hned po kapitalismu…TEN totiž neléčí. Pouze se snaží vydělat. A ti doktoři, co obhajují klasiku (neuznávají léčitele) se snaží pouze přežít a dělat alespoň svoji práci. Tak jak policista, co vám dává pokutu 2tisíce za špatné parkování-mohl by dát stovku, ale proč by to dělal? Má na celý den vydělané a splněnou normu. Chcete se na něj zlobit, že vám dal pokutu v mezích zákona, akoráte potřeboval vydělat? Nemůžete, jednal dle zákona. A je mu ukradené, že jste socka.
    Ale někomu to bude dávat smysl až za spoustu let, možná, že v tomto životě to ani nebude….
    A ještě něco, pár let si zakažte normálního doktora. Léčte se doma sám, nebo pomocí léčitelů. Jsem zvědav, jestli navštívíte léčitele, až budete mít problémy se zuby, nebo třeba jen slepé střevo. A to se nebavím o kousnutí hada, nemocné ledvině a podobné. No třeba si zub budete doma trhat sám, jako já. Zase takový problém to není…horší by to bylo se slepákem….

    • Maroš napsal:

     Ctenar – ja som presvedčený, že tu robíš soft troling! Sú veci, ktoré sú jednoznačné – o tých sa bavme – nie o tvojich 100O „ale“ – Proude!

     Stačí mi – aj z vlastnej skúsenosti – porovnať počty podvodníkov z povolania, manipulátorov a psychopatov, ktorí sa dali „na liečiteľstvo“ aby mali v hrsti zopár ľudí – s počtami hajzlov „lekárov“, ktorým treba zobrať diplomy a strčiť ich za kater – tvrdím, že je to minimálne každý 10. lekár – minimálne preto, že tento profesný stav je zvnútra demoralizovaný rovnako, ako zbytok spoločnosti. Aj predavačky nosia biele pracovné odevy a?!

     A keď sa stretnú v jednej blbej nemocnici a navyše na jednom oddelení stretnú dvaja takíto „kvalifikovaní“ legálni zabijaci – začnú zomierať ľudia! A nič viac ma neserie, keď zomierajú deti – plné čistej viery, že „pán foktor, pani doktorka im pomôže“!
     Ku..!

     „Pred piatimi rokmi prišli manželia Chuchelovci do nemocnice v Trenčíne s tým, že ich malá Ninka trpí črevnou virózou. Jej stav sa však napriek hospitalizácii zhoršil a dievčatko začalo byť výrazne dehydrované. Mama Danka si dodnes spomína na obrovskú chrastu na jazyku svojej dcérky, ako aj na popraskané pery. Napriek upozorneniam adresovaným lekárom jej nebola venovaná dostatočná pozornosť a Ninka napokon zomrela.“

     „došlo k zásadnej zmene: “Policajný vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vzniesol obvinenie dvom lekárkam z prečinu usmrtenia,“ uvádza s tým, že obvinené lekárky mali porušiť povinnosti, ktoré im zo zamestnania vyplývali a zanedbali starostlivosť o hospitalizovanú maloletú pacientku. V prípade dokázania viny im hrozí 2 až 5 rokov za mrežami.

     Napriek novým skutočnostiam sú reakcie obidvoch lekárok poriadne odmerané: “Nemám sa k čomu ešte vyjadriť, mám prácu,” znelo stanovisko jednej, kým druhá poslala odkaz cez nemocnicu: “Vzhľadom na skutočnosť, že FN TN nedisponuje a nebola oboznámená s obsahom uznesení o vznesení obvinenia, nebudeme sa k tejto otázke vyjadrovať“.“

     „“Urobili niekoľko osudových chýb, aj keď sme ich prosili, aby jej dali viac infúzií alebo aby jej dali antibiotiká. Ninku vôbec nemonitorovali, neskoro jej podali antibiotiká a bola dehydrovaná,“ dodáva s plačom. Rovnako zdrvená je aj mama, ktorá je síce rada, že sa možno dočkajú po rokoch spravodlivosti, no zároveň ju mrzí, že sa smrti ich dcérky Ninky dalo zabrániť.“ – osudových „chýb“?!
     https://hitky.sk/necakana-dohra-v-pripade-ninky-%e2%80%a0-6-ktora-zomrela-v-nemocnici-od-smadu/

     Ešte poznámka – takto zomrelo už toľko detí, že vzniklo hnutie rodičov, ktorým kvôli zanedbanej lekárskej starostlivosti zomreli deti – sú organizovaní cez Slovenskú lekársku úniu špecialistov SLUŠ – čo je opozičné združenie Slovenskej lekárskej komory. Len na Slovensku z tohto titulu /a samozrejme finančného podhodnotenia/ zomiera odhadom 5 až 10 tisíc pacientov! Takže keď tu niekto chce „páliť“ ľudových liečiteľov – aby raz niekto nespálil jeho!

  • Maroš napsal:

   Ctenar – ty keď píšeš – aj po sebe čítaš – keď už? Veľmi mi pripomínaš „hon na vexlákov“. Každý, kto tomu nejako prakticky rozumel, vedel, že odrbať niekoho môžeš len raz – a ako vexlák si skončil. To – načo útočíš, sú „ruličkári“ – podvodníci. A teraz ako – poznáš rozdiel medzi vexlákom a ruličkárom? Lebo ja áno! A preto poznám aj pár liečiteľov, ktorí rozhodne nestáli o popularitu či marketing, navyše – absolútna väčšina týchto Bohom obdarených liečiteľov končí totálnym vyčerpaním a cca 40% z nich aj s rakovinou. Lebo tieto choroby blízkych fakticky prežívajú a napájajú sa na tie negatívne energie. Lekár, ktorému si u riti – len ako číslo diagnózy – ťa možno poľutuje, čím ťa zabije prvý krát, ale potom sa odosobní /nebude si to predsa zo sebou ťahať domov, že/ – čím ťa zabije druhýkrát – svojou ľahostajnosťou a fakticky – neprajnosťou, pretože jemu záleží na jeho štatistike úspešnosti „jeho roboty“ – nie na tvojom úspešnom uzdravení, a ideálne je, keď zostaneš jeho zákazníkom. No a potom ťa zabije tretí krát – keď ti alibisticky naordinuje lieky, o ktorých tretia osoba vyhlásila, že sú bezpečné.

   Vidím, že si fyzicky MOŽNO ešte zdravý, ale v mozgu už máš nejaké povlaky… Si naprogramovaný OVČAN! Lekárka v Európe, o ktorej viem, že v Prahe /?/ vyštudovala západnú medicínu a zároveň VYŠTUDOVALA v Indii tradičnú ájurvédu – v Indii získala rovnocenný doktorát – povolené sú tam obe medicíny, sa volá MUDr.Juračič – je to Slovenka vydatá za Chorváta a žijúca vo Veľkej Británii /s odstupom rokov už neviem tieto detaily presne/ – takže nech sa páči – tak si nastavil „svoje“ kritériá – toto je podľa teba ten správne kvalifikovaný ľudový liečiteľ – takže nech tento štát PUSTÍ NA MEDICÍNU KAŽDÉHO! A nech mu úrady preplatia aj štúdijný pobyt v Indii! ??!
   Dehonestuješ každého liečiteľa len preto, že sa nájdu dvaja psychopati, ktorí sa nedostali na divadelnú akadémiu a preto hrajú divadlo po svojom!

   Moja rada – začni užívať červenú repu a červené víno a prestaň užívať glutamát sodný. Potom sa ti rozum hádam vyčistí. Každý, kto vyrobí nejaký bordel, by si ho mal po sebe aj upratať, takže si láskavo po sebe prečítaj ten bordel, ktorý sem – ty Janda – vnášaš!

   Fakticky mimo dr. Juračič-ovej je tu v regióne CS-SK len jediný lekár rovnakého vzdelania – MUDr.Frej
   https://www.noxi.sk/ajurveda/

   Každý lekár, ktorý nemá nasraté v hlave /lebo aj takí sú/ si uvedomuje, kde sú PRINCIPIÁLNE = PRÍSTUPOVÉ limity jeho vzdelania! A určite to nie je profesúra na lekárskej fakulte.

   Ajurveda umeni byti
   https://www.youtube.com/watch?v=lUNJ7zECzKo
   Naše prastaré mamy žili podľa Ayurvédy
   https://www.youtube.com/watch?v=vKUE8beCkVs

   • tonda napsal:

    rád čtu tvoje diskuse.jsou přímé,spravedlivé a správně pojmenované. Přeji ti dobrého zdraví a život v poklidu. tonda

  • MUDrland Wenca napsal:

   Kostival zcela běžně používám na nemoci z nachlazení a proti chřipce. Po aplikaci se příznaky stabilizují, potíže se nezhoršují a zhruba do 12 hodin zmizí.

   • Maroš napsal:

    Wenco – kostival /kostihoj/ sa nesmie dlhodobo užívať vnútorne – obsahuje cytokiníny, ktoré môžu spôsobiť rakovinu pečene!!! Ako kloktadlo áno. Citlivosť záleží na osobnej dispozícii. Táto informácia je viac-menej nová. Preto treba označiť aj olejový macerát z koreňa tak /na masáže a obklady/, aby si to niekto omylom nedal do jedla.

    • MUDrland Wenca napsal:

     Požívám ho zevně ke stimulaci akupunkturních bodů. Např.když bolí v krku a schyluje se k pořádnému zánětu mandlí, stačí jedna – dvě termoreflexní nálepky s kostivalem aj.bylinami a do 15 minut bolest v krku zmizí. Byliny používám v mikroskopickém množství a přesto bezvadně zabírají.

    • dastin napsal:

     O tom kostivalu, stryc meho taty byl bylinkar a astrolog narozeny 1900, co si jako kluk pamatuji a byl jsem s tetou koren kopat, tak daval kostival oralne manzelovi me ucitelky ZDS na rakovinu zaludku. Ale nevim zda potom za par let zemrel na raka zaludku, nebo „pecene“……. je uz to skoro 50 let. Jen vim, ze bylinkami zachranil hodne lidi…..

 7. jirik; napsal:

  Nabízených pracovních míst je nejvíc v historii. Nezaměstnaní by je nepokryli
  Za rok v Česku přibylo 109 752 pracovních míst. Podle posledních statistik jich úřady práce nabízely dohromady 323 542, což je nejvíc v historii a skoro desetkrát tolik než před sedmi lety.
  „Nikdy v historii Česka nebylo nabízeno více volných pracovních míst než nyní. Vzhledem k tomu, že nezaměstnaných bylo v listopadu jen 215 tisíc, tak na jednoho uchazeče připadalo v průměru 1,5 volného pracovního místa. Takovými čísly se nemůže pochlubit žádná jiná evropská země,” řekl Novinkám analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák. Podle něj jde o „ohromující čísla”.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/492391-nabizenych-pracovnich-mist-je-nejvic-v-historii-nezamestnani-by-je-nepokryli.html

  Když se k těm nezaměstnaným registrovaným připočítají bezdomovci a lidi z registrace pracáku, bude ta statistika jiná, ale i tak je teoretická naděje k nulové nezaměstnanosti.

  • .lak napsal:

   A proto jsme v rozvojové zemi za mrzké mzdy pátý rok? Advokátů spolčení které jde bez krize někam, je nějak podezřele rozjásaných. Vidím všude strhané, kulhající, chodící nakřivo ubožáky i do 30. let a to mají v zahraničních otrokárnách dělat do 76?

  • Ctenar napsal:

   Jasně, práce je dost. I já Vám klidně nějakou nabídnu. Potřebuji porýt zahrádku. Taky vykopat kanály a základy bunkru. Nabízím 45kč na hodinu a to můžete být rádi. Abych nezapomněl : rýč, oblečení, svačina, ochranné prostředky, to si kupte za svoje. Tak makejte. Cože? nechcete? Co si to dovolujete nechtít makat za almužnu pod hranicí chudoby. Co si to dovolujete brečet, že není práce?
   Tak asi tak je to s těmi volnými místy… to jen pro ty, kteří dodnes spí a sní svůj krásný sen o tržní ekonomice v kapitalismu…že práce je dost. Je, ale ani ukroši ji už nechcou dělat, bo je podhodnocená…a proto tu máme přece utečence…ti už nám ukážou, co je to konkurence, to množství pracovníků na jedno místo sníží výplaty. A jen tak mimochodem. Člověk na kterého je exekuce; je mu mnohem lépe být na socce, neboť mu zůstane více peněz, než které by mu exekutor nechal z výplaty. A stačí to vydržet cca 4 roky. Pak se to maže pro nemajetnost. Proč by měl tedy chodit do práce? To odporuje kapitalistickému myšlení, které se dnes aplikuje všude, včetně hloupého nápadu vést stát, jako firmu.
   Jen jsem chtěl napsat, že není třeba odsuzovat lidi, co nejsou zaměstnaní. Pokud nepočítám opilce a narkomany, existují lidé, kteří mají „čisté svědomí“ v tom, že svými odvody státu neplatí: úřednické povaleče, státní tuneláře, utečence, nemocné lidi, kteří ani neví jestli jsou chlap, žena, nebo ono (a to je opravdu vážně fakt – poškozené DNA bílé rasy, možno dohledat na netu), a další věci jako nadace, stavbu laviček, válečné konflikty ve světě. Je toho málo? co sponzorujete ze svých daní? Řešení je : tak jak s rakovinou – uzavřít a zastavit všechny penězovody. Zastavit přívod obživy rakoviny.
   (no, doufám, že mne nezavřou za nabádání k revoluci, ale když to vezmete za téměř 30let řečiček o lepší budoucnosti…a pořád se věří, že tato, nebo tato strana to dá dohromady. Nedá. Nikdy, žádná. Než se probojují do vedení, jsou zkorumpování a špína z odposlechů připravená…)
   Tudíž decentně upozorňuji; ať se v budoucnu stane cokoli, revoluce, změny režimů, politika a pod., vždy je to pouze nový kabát do starého systému, tak jak to bylo od nepaměti. Vytvořený chaos ukočírují jen a zas ti, co mají už teď moc. Jsou schopni to rozvratit a pak přeorganizovat. A obyčejný člověk opět zapláče, protože se nikdy nesjednotí. Jedinci přečkají pogrom a pak je elita opět silou ovládne…

   • dastin napsal:

    Trochu prehanis, ja jsem pri stavbe domu platil na hodinu dobre a stejne nikdo nechtel delat, z cele stavby bych mohl spocitat na prstech jedne ruky dobre remeslniky, ti delali poctive, za stejne penize a byli spokojeni. Zbytek stal za ho……. zneuzivali toho, ze nebyli lidi….. chteli by miliony, ale za nic. Daval jsem jim tuzery za praci navic a platil obedy, ikdyz jsem nemusel.

 8. Maroš napsal:

  „Zákon mezi ně počítá tradiční čínskou a indickou medicínu (ajurvédu)“ – čo sú legálne štúdijne medicínske odbory tam – a uznávané aj na Západe – takže užitoční idioti farmakomafie zaúradovali.

  Detto – „Naopak cvičení, masáže, výživové poradenství, meditaci či jiné duchovní služby léčitelskými službami nejsou.“ – a čo fyzioterapia, rehabilitačný telocvik, diétne sestry + díleri výživových doplnkov, cirkev a sekty – toto regulácii nepodlieha? Zlý trenér môže poškodiť zdravie, zlý masér detto, sprostá diétna sestra nedovzdelávaná 30 rokov detto, cirkevný-sektársky úchylák detto – ale tí sú prirodzene súčasťou systému a až na tú cirkev a prostitútky „masérky“ – platia dane.

  Ako z toho von? Že zásadne treba prevziať kompetencie za svoje zdravie tým, že sa staneme samoliečiteľmi – čo znamená, že získame potrebné vedomosti a prestaneme starosť o naše zdravie delegovať na druhých. Mimo úrazov – chirurgie a mimoriadnych situácií by sme sa mali vedieť vyliečiť sami. Liečitelia len pomáhajú týmto negramotným, ktorí sú aspoň natoľko gramotní, že sa utiekajú o pomoc k alternatíve vtedy, keď im „pohodlná“ korporátna medicína – a korporátni lekári „nevedia“ či nechcú pomôcť. Otázka – bude zákon trestať aj matku, ktorá nešpecifický /nie TBC/, dlhotrvajúci chronický zápal pľúc /chradnutie/ vylieči svojmu dieťaťu vodou zo 48 hodín vylúhovaných čistých domácich slepačích vajec? Tie látky v škrupinách a obaloch totiž prirodzene chránia zárodok kuriatka – pred nešpecifickou infekciou. Staroruský spôsob.

  Milan Calábek 1. díl: Nejhlubší úrovní molekulární, genetické a epigenetické roviny je informace
  https://www.youtube.com/watch?v=vuI8FETv_Ns
  Milan Calábek 2. díl: Cílem není alternativní, ani klasická západní medicína, ale jejich integrace
  https://www.youtube.com/watch?v=x3NJTvyJlWk

  Ad „bude léčitel muset také nahradit škodu, kterou způsobí neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou.“ – otázka – a čo povrchný, alebo „bodmi“ či limitmi zdrav. poisťovne obmedzovaný lekár, ktorý nevyužije VŠETKY!!! možnosti na VYLIEČENIE – nie „liečenie“ pacienta?!! /Pre svojich známych áno!/
  Jáj – ale to by skrachovali zdravotné poisťovne! Celý tento zákon len chráni peniaze zdravotných zariadení a farmakomafie – a ich biznis s naším zdravím!

 9. Janča napsal:

  Novodobý hon na čarodějnice..

 10. rys napsal:

  No , hurá. Takže za zničení zdraví budeme konečně moci postihnout i ty ouřady na ministerstvech co schvalují ty odpady co jsou vydávany za jídlo. Je to přece jejich „rada“ to jíst..

 11. 540045 napsal:

  Bych byla zase pro likvidaci bílé mafie až teda na doktory kteří jsou vážně potřeba – jak píše terez – zubaři, chirurgové…..

 12. MUDrland Wenca napsal:

  Každý je na tomto světě zodpovědný sám za sebe, tedy i za své zdraví. Znalosti znamenají moc a neznalost ne-moc. Kdo se nechce nic učit, je odkázán na šlendriánství certifikovaných i necertifikovaných. Kdo se chce učit, může se učit ode mne. Učením žádný zákon neporušuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.