Mimořádná situace ve světě

12:27

 

Obvinění USA vůči Sýrii ohledně použití chemické zbraně jsou založeny na oznámeních teroristů, a ne na informacích nezávislých zdrojů, oznámil RIA Novosti člen senátu státu Virginie Richard Black.
https://sptnkne.ws/eb6b
—–
Ukrajinský prezident Petr Porošenko schválil program spolupráce Ukrajiny s NATO na rok 2017, který obsahuje rozvoj politického dialogu a zvyšování všeobecné praktické spolupráce, informuje v sobotu tisková služba ukrajinského prezidenta. https://sptnkne.ws/ebAp
——
Protiletadlové raketové komplexy S-400 začaly dostávat do výzbroje rakety schopné ničit cíle v blízkém kosmickém prostoru, oznámil v éteru rozhlasové stanice Echo Moskvy velitel vojsk protivzdušné a protiraketové obrany a náměstek vrchního velitele VKS RF generálporučík Viktor Gumennyj.
https://sptnkne.ws/ebAr
——
USA jsou teď nejnepředvídatelnějším státem v oblasti zahraniční politiky, řekla oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„To, co se teď děje ve Spojených státech amerických, ještě více zdůrazňuje neutěšitelnou skutečnost — je to nejnepředvídatelnější stát. A jestli je něco předvídatelné ve Spojených státech, tak je to právě nepředvídatelnost v zahraniční politice“, řekla v odpovědi na otázky televizního kanálu Rusko 1 (Rossija 1). https://sptnkne.ws/ebAs
—–
Náměstek ministra zahraničí pro věci migrantů Sýrie Faisal Mekdad oznámil, že mezi USA a jejich komplici z řad bojovníků Islámského státu a Džabhat An-Nusry (obě skupiny jsou zakázané v RF) existuje tajná dohoda.
https://sptnkne.ws/eb6m

Vyjádření členů KSČM k Sýrii –
A. Černý v Událostech, komentáře k chemickému útoku v Sýrii – 5. 4. 2017
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/cerny-v-udalostech-komentare-k-chemickemu-utoku-v-syrii-5-4-2017
….
Kateřina Konečná komentuje útoky v Sýri
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/katerina-konecna-komentuje-utoky-v-syri
—–
Reakce Vojtěcha Filipa na americké útoky v Sýrii
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/reakce-vojtecha-filipa-na-americke-utoky-v-syrii
—-
Společné stanovisko volených funkcionářů KSČM, poslanců KSČM v Evropském parlamentu a vedení PK KSČM v PS PČR ze dne 7. 4. 2017
7. 4. 2017
KSČM je vážně znepokojena informacemi o raketovém útoku americké armády na základnu syrských vojenských sil na území Sýrie.

Útok považuje za jednostranný akt vojenské agrese proti suverénnímu členskému státu OSN a porušení mezinárodního práva a který ohrožuje mír a bezpečnost v celém regionu.

Prohlubující se destabilizace celé oblasti a další eskalace násilí podkopává předtím dobré vyhlídky na mírové uspořádání v Sýrii a vytvoření protiteroristické koalice a ukončení lidského strádání.

Zkušenosti z Libye a Iráku ukazují, že tato cesta nikam nevede.

Vyzýváme Spojené státy americké k okamžitému zastavení vojenské agrese a zdrženlivosti, zřeknutí se všech dalších jednostranných akcí, návratu k slibnému jednání v Astaně a k hledání společného řešení pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/spolecne-stanovisko-volenych-funkcionaru-kscm-poslancu-kscm-v-evropskem

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

15
Komentujte

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smrdutá mrtvola Václava Havlajirikjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Ruský programátor, 36letý obyvatel Petrohradu Petr Levašov byl zadržen ve Španělsku na žádost USA, informuje televize RT s odkazem na jeho manželku Marii.

„Podle jejích slov se to stalo v noci: do bytu pronajatého manželským párem vtrhli španělští policisté. Manželé byli na dovolené v Barceloně se synem a přítelkyní,“ praví se zprávě.
https://sptnkne.ws/ebDQ

ps: Že by konečně našli toho ruského hekra co naboural americké prezidentské volby aneb výroba hekrů podle američánků.

jirik
Host
jirik

Ministr zahraničí USA Rex Tillerson prohlásil, že hlavní prioritou USA je boj s teroristickou frontou Islámský stát.

„Máme za to, že naší prvořadou prioritou je vítězství nad IS,“ odpověděl Tillerson na otázku moderátora televize CBS o tom, jestli se projednává otázka intervence USA v Sýrii.

„Až se sníží nebo bude zlikvidována hrozba IS, myslím, že se budeme moci věnovat bezprostředně stabilizaci situace v Sýrii,“ dodal.
https://cz.sputniknews.com/svet/201704095077281-tillerson-priority-usa-syrie/

jirik
Host
jirik

„Avšak jeho přítomnost u břehů Koreje bude mimořádně nežádoucí s přihlédnutím k tomu, že s Pchjongjangem je třeba formovat jednací proces,“ zdůraznil Ozerov. Kromě toho senátor nevyloučil, že existuje nebezpečí zasazení raketového úderu vojenským objektům v KLDR ze strany USA. Připomněl, že Washington vysvětlil útok na leteckou základnu v Sýrii národní bezpečností, a Severní Korea může být považována za ještě větší hrozbu. https://sptnkne.ws/ebGw ——- Výbuchy v Egyptě – K výbuchu došlo v neděli vedle chrámu v egyptském městě Tanta, informuje zpravodajský portál Mohit. Podle jeho zprávy mohou být oběti. 13 lidí zahynulo a dalších 42 utrpělo zranění v důsldeku exploze… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Americká válka pokračuje v Sýrii. Zase si hrají na globální četníky. I ty nejhorší scénáře jsou teď reálné, obává se Oskar Krejčí
http://vool.cz/zrWFS
—-
Ptáte se čím to je, že Donald Trump tak razantně změnil názor na dění v Sýrii? Je to jen díky dceři Ivance, která viděla video Bílých přileb o údajném útoku jedovatým plynem a mrtvé děti a Ivanka se pak zeptala svého otce, co s tím udělá.
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kdo-rozhodl-o-americkem-utoku-na-syrii-no-prece-ivanka-trumpova/

jirik
Host
jirik

Americký prezident Donald Trump posuzuje se členy své administrativy možnost zavedení dalších sankcí proti Rusku a Íránu za podporu Sýrie, oznámila stálá zástupkyně USA při OSN Nikky Haleyová.

„Budeme (administrativa USA — red.) o tom jednat a už jsme jednání zahájili,“ řekla Haleyová v interview pro televizní stanici CNN, když odpovídala na otázku, „jestli chce prezident zavedení tvrdších sankcí proti Rusku a Íránu“. https://sptnkne.ws/ebKa
—–
Maria Zakharova: US porušil všechny normy mezinárodního práva
https://www.youtube.com/watch?v=Q6QTpaAJFJs

jirik
Host
jirik

[AE News] Údajně mrtvé zplynované dítě z Idlíbu sleduje přimhouřenýma očima kameramana, který ho natáčí https://vimeo.com/212246272

jirik
Host
jirik

Bombu v Oslu má mít na svědomí žadatel o azyl z Ruska
Podomácku vyrobenou bombu, kterou policie objevila v centru Osla má na svědomí 17letý žadatel o azyl z Ruska. Mladík byl v souvislosti s nálezem zatčen a byl obviněn z držení výbušných látek, uvedla Marie Benedicte Bjørnlandová, šéfka norské Policejní bezpečnostní služby (PST). O uvalení vazby se podle jeho slov rozhodne v pondělí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434632-bombu-v-oslu-ma-mit-na-svedomi-zadatel-o-azyl-z-ruska.html

jirik
Host
jirik

Spojenci syrského prezidenta Bašára Asada vydali společné prohlášení, v němž varují před „narušení jejich červené linie, ať už to bude kdokoliv“. Reagují tak na páteční raketový útok Spojených států na syrskou leteckou základnu, odkud byl podle Západu veden úterní chemický útok na Chán Šajchún, jenž si vyžádal životy okolo 80 lidí, včetně dvou desítek dětí.

„Útok USA v Sýrii je překročením červené linie. Od teď budeme na jakýkoliv další útok či narušení červené linie od koholiv reagovat silou a Amerika ví, že jsme toho schopni,“ stojí v prohlášení společného vojenského koordinačního centra ruských, íránských a spojeneckých milicí podporujících Asada.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odpovime-silou-Rusko-a-Iran-vyslaly-spolecne-varovani-USA-483068
zdroj – http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/russia-iran-us-america-syria-red-lines-respond-with-force-aggressor-air-strikes-war-latest-a7675031.html

jirik
Host
jirik

Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu prohlásil, že Moskva nepodniká nezbytné kroky v souvislosti se zmařeném příměří v Sýrii. Informoval o tom v telefonickém rozhovoru svého ruského kolegu Sergeje Lavrova. https://sptnkne.ws/ebMS „Turecko i nadále zastává příměří v Sýrii, Rusko ale musí přestat trvat na tom, že Bašár Asad musí zůstat na postu nejvyššího představitele této země. Řekl jsem svému ruskému kolegovi, že Moskva nepodniká nezbytné kroky v souvislosti s porušením režimu příměří v Sýrii,“ prohlásil Çavuşoğlu ve vysílání televize TRT v neděli. —— Ministr zahraničí USA Rex Tillerson bude během své nadcházející návštěvy Moskvy požadovat od ruské strany, aby se… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Duchovní vůdce iráckých šíitů Muktada as-Sadr vyzval ve speciálním prohlášení syrského prezidenta Bašára Asada, aby „z lásky k Sýrii“ odstoupil a vyhnul se tak válce.
https://sptnkne.ws/ebQA

jirik
Host
jirik

USA chtějí, aby Syřané sami rozhodli o vlastním osudu a o osudu prezidenta Asada, oznámil americký ministr zahraničí Rex Tillerson. „USA se přidržují principům sebeurčení. Proto USA a jejich spojenci chtějí, aby syrský lid toto sebeurčení mohl naplnit,“ oznámil Tillerson v rozhovoru pro televizi CBS. „Doufáme, že přes tento syrský proces ve spolupráci s partnery v koalici, s OSN a obzvláště přes ženevský proces, dokážeme přijít k politickému výsledku, v rámci kterého syrský lid rozhodne o osudu Bašára Asada a o jeho legitimitě,“ uvedl ministr zahraničí a dodal, že součástí tohoto procesu bude i rozhodnutí o „zločinecké činnosti“ syrského prezidenta.… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Ministri G7 chcú vyvinúť nátlak na Rusko, aby prestalo podporovať Bašára Asada
http://www.hlavnespravy.sk/ministri-g7-chcu-vyvinut-natlak-na-rusko-aby-prestalo-podporovat-basara-asada/963328
—-
To, že americký prezident Donald Trump dal pokyn k útoku na syrskou leteckou základnu v době schůzky s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, nebyla náhoda – pro Čínu to mohl být signál, informuje Deutsche Welle. Tento názor vyslovila německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová ve vysílání televize ARD.
https://sptnkne.ws/echm

jirik
Host
jirik

Situace v Jižních Čechách Tak nám odstoupil Zimola, paní Müllerová……ve jménu dobra občanů jižních Čech? Jana Maříková 10. 4. 2017 Takže chalupa na Šumavě za čtyři milióny je obrovský problém a provinilý hejtman musí odstoupit, kdežto statek ministra financí za padesát miliónů, jejichž původ je daleko problematičtější, je naprosto v pořádku. Tohle snad musí každého, kdo ještě trochu myslí, minimálně zarazit. ANO se spojilo v jižních Čechách z ODS za účelem „čerpání“ z jihočeských nemocnic, to je celkem jasné. Babiš přece skupuje jedno zdravotnické zařízení za druhým a teď mu spadl do klína celý holding. Celkově je to jen další… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Zimola (ČSSD): Mocichtivost ANO se dnes ukázala. Je to jako Mnichovský diktát
Končící hejtman Jiří Zimola na Facebooku
Mocichtivost ANO se dnes ukázala naplno. Ráno vystupňovalo požadavky na odstoupení dalších členů rady za ČSSD a vzneslo dokonce požadavek na pozici hejtmanky. Navzdory naší domluvě ANO nečekalo ani na vysvětlení všech podpásově vyrobených záminek. Konečně se ukázalo, kam směřovaly všechny pseudokauzy posledních týdnů – společně s ODS převzít vedení kraje a jihočeské nemocnice. Jako příměr mne napadá snad jen Mnichovský diktát.
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zimola-CSSD-Mocichtivost-ANO-se-dnes-ukazala-Je-to-jako-Mnichovsky-diktat-483152

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Poslat průměrným konzumentům, co by hodinu nedali, že:
Pusťe si těhle posledních 10 minut a dobře poslouchejte.
https://youtu.be/GA_PIAn4DgU?t=2873