Ministerstvo zahraničí USA obvinilo Rusko z „největší humanitární krize v Evropě“

Těmto a podobným článkům už aby se člověk jen smál. Co ještě vše vyleze z těch Američanů? Asistent amerického ministra zahraničí ztratil mozek? Nebo jen papouškuje svého nadřízeného, který taky asi nemá mozek? Oni ti Američani totiž mluví sami o sobě. Při současném stavu USA už hodně tamních úředníků ztrácí hlavu a nervy. Je to stará taktika, neustále vytvářet nepřítele a obviňovat ostatní. No nebude to trvat dlouho a ty Američany nebude brát už nikdo vážně. 

 

Asistent amerického ministra zahraničí pro záležitosti Euroasie Wess Mitchell obvinil Rusko z „největší humanitární krize v Evropě“, která se odehrává na Donbasu, a spolu s tím i z agrese během incidentu v Kerčském průlivu.

 

 

 

„25. listopadu jsme viděli další projev eskalace, kdy ruské lodě se hrnuly proti ukrajinským. Agresivita Ruska protiřečí všem deseti principům Helsinského paktu — dokumentu, o němž Rusko tvrdí, že se ho drží,“ řekl během vystoupení na zasedání Rady ministrů zahraničí OBSE v Milánu.

Podle tvrzení Mitchella „destabilizační činnosti Ruska nutí spojence NATO zintenzivňovat svoji pozici i ve věci zadržování, i ve věci obrany“.

„Za poslední čtyři roky ruské činnosti vedly k největší humanitární krizi v Evropě — více než deset tisíc lidí během ní zemřelo na východě Ukrajiny. Dočasně migrujícími lidmi se stalo více než 1,5 milionu lidí,“ řekl.
Američan dále vyzval Rusko, aby propustilo ukrajinské lodě a námořníky, kteří byli během incidentu v Kerčském průlivu zadrženi za narušení ruské státní hranice. Na palubách lodí bylo 24 lidí, včetně důstojníků tajných služeb SBU.

Ruský prezident Putin incident označil za provokaci.

zdroj: 9

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9
Komentujte

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
valentinjirikstefanJanaPavel Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Putin zapochyboval o možnosti svého zadržení na vojenské základně
https://ac24.cz/-/putin-zapochyboval-o-moznosti-sveho-zadrzeni-na-vojenske-zakladne?redirect=%2F-%2Fvelvyslanectvi-rf-v-londyne-okomentovalo-vyslani-britskych-vojaku-na-ukrajinu%3Fredirect%3D%252F

video uvnitř; putinova odpověď na natočený film o záchraně ruského prezidenta američánkama…….

Miroslav
Host
Miroslav

Je 11.50 , a naše média o situaci ve Francii mlčí, divné.

jirik
Host
jirik

Média: koalice USA opět zaútočila na civilisty v Dajz az Zauru, minimálně 8 mrtvých
https://cz.sputniknews.com/svet/201812078645205-koalice-usa-utok-civiliste-dajr-az-zaur/

Jana
Host
Jana

Zlodej kričí „chyťte zlodeja“

stefan
Host

Co zlodej. Hystoricky najvetsi VRAH si montuje kridla anjela a ROHY mu trcia spod capice a kopytame trepe o maticku ZEM,ze SKAPINA. Busa vraj oplakava cely svet. 1 000 000 Irackych detskych dusi mu tancuje na HROBE a preklina ho TAKMER cely svet. Taka je pravda.

jirik
Host
jirik

Nová a stará šéfka německa
comment image

valentin
Host
valentin

Napadla ma slovná hračka v ruštine:
Koška brosila koťat, prosto Putin vinovat. Tie permanentné sankcie a všetky obviňovania Ruska a Putina sú jednoducho komické.