Ministerstvo zdravotnictví RF informuje o nové metodě léčení rakoviny

– Individuální vakcína proti rakovině, vytvořená z lymfocytů konkrétního člověka. 
– Bílkovinný hojící koktejl, „zabijácké“ buňky likvidující rakovinné buňky. 
Tato zpráva není z oblasti sci-fi, ale technologický průlom v medicíně, na jehož prahu nyní stojí Rusko. Prezidenta Ruské federace Vladimira Putina o tom informovala ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcová.

video

Onkoradiologické centrum v podmoskovském Balašichu přijímá až dva a půl tisíce pacientů ročně. Pomocí nejmodernějších přístrojů s vysokou přesností ozáření nádorů lze výsledek získat během jednoho týdne.
„Tato technologie se nazývá radiochirurgie a je účinností srovnatelná s chirurgickou léčbou. Za jedno až tři sezení lze dosáhnout úplného vyléčení nádoru. Ozařuje se nádor, který je v orgánu, zatímco zbytek těla zůstává nedotčen,“ – říká primář onkoradiologického centra Alexander Filimonov.
Ve svém květnovém dekretu, který byl podepsán okamžitě po převzetí prezidentského úřadu, Vladimir Putin stanovil ambiciózní úkol prodloužit průměrnou délku života občanů RF. Ze 73 let by měla do roku 2024 vzrůst na 78 let a do roku 2030 na 80. Ale bez moderní medicíny není možné takové plány realizovat.
Mezi priority podle dekretu patří snížení dětské úmrtnosti, boj proti kardiovaskulárním chorobám a rakovině. A zde pomohou objevy domácích vědců. V onkologii je zapotřebí přesněji diagnostikovat; jak známo, pokud je rakovina zjištěna v počáteční fázi, může být vyléčena s pravděpodobností 95 %. Podle ministryně zdravotnictví RF Veroniky Skvorcové nová ruská metodologie nemá ve světě obdoby.
Do konce příštího roku se u nás objeví několik unikátních testovacích systémů. Objeví se tekuté biopsické metody, které umožní dlouho před klinickým projevem nemoci výskyt rakoviny signalizovat. A to už jsou individualizované metody léčení,“ – informovala ministryně.
„Existuje tu spolupráce s farmaceutickým a zdravotnickým průmyslem,“ uvedl prezident.
„Velmi aktivní,“ potvrdila ministryně.
„Připomínám, že už vícekrát jsme hovořili, že OPK (patrně společnost, jejímž úkolem je organizovat high-tech produkci konkurenceschopných produktů) je obzvláště dotčeno, že nemají žádné objednávky,“ řekl Vladimir Putin.
„Budeme mít skutečně unikátní preparáty. Již nyní zahajujeme novou technologii. Spočívá v tom, že se z konkrétního pacienta odeberou T-lymfocyty, modifikují se a vracejí zpět do organizmu. V důsledku šokového stavu imunitního systému se člověk uzdravuje. Jedná se tedy o onkovakcínu, ale personifikovanou. Bude to velmi zajímavé a zatím ve světě takováto vakcína nemá obdoby. A onkolytické viry (viry selektivně napadající nádorové buňky). Pracuje na tom mladý, velmi inteligentní a optimisticky naladěný tým prakticky ze všech regionů,“ uvedla Veronika Skvocová.
S vážným onemocněním bojuje samotný imunitní systém člověka. Ale ne vždy ho dokáže porazit – rakovinové buňky se naučí jeho ochranné mechanismy obejít. Nová metoda léčby však umožňuje vypořádat se s onemocněním pomocí „vražedných“ buněk – lymfocytů odebraných samotnému pacientovi. Bioinformační technologie navíc pomohou lékařům vytvořit takový druh bílkovinného koktejlu, který pomůže právě konkrétnímu pacientovi.
„V zahraničí rovněž pracují v tomto směru,“ řekl Vladimír Putin.
„My samozřejmě víme o těchto analogických postupech a fakticky se také opíráme o jejich zkušenosti, ale my se chceme dostat dál. Jeden náš pacient byl touto naší metodou už léčen v minulém roce a my můžeme vidět výsledky. Jednalo o glioblastom, pacientu už byl v kómatu a měl otok mozku. Díky novému preparátu však otok zmizel a pak se zmenšil i nádor. Od té doby uplynul už rok a pacient dnes znova pracuje,“ informovala ministryně.
O programu boje s onkologickými onemocněními Vladimir Putin hovořil nedávno v „Přímé lince“. Do roku 2024 na tento program stát vydělil bilion rublů (348 miliard korun). Veronika Skorcová tehdy doplnila, že hlavním úkolem je především včasná diagnostika.
Dnes byly zveřejněny detaily: plánuje se vytvoření meziregionálních ambulantně-onkologických center, která umožní v průběhu dvou týdnů stanovit přesnou diagnózu. A pokud se v rámci základní lékařské péče objeví pochybnosti, výsledky budou převedeny do těchto 18 meziregionálních center, kde budou pracovat zkušenější odborníci.
„Věřím, že spolu se všemi regiony to dokážeme bezchybně zrealizovat. Na tom samozřejmě závisejí výsledky. Ale jestliže se naučíme kvalitním individuálním přístupům, pak se veškerá medicína přenese na zcela jinou úroveň,“ zdůraznila ministryně.
„Dobře. Program je samozřejmě dobrý,“ schválil prezident.
Co se týče celého odvětví, Skvorcová řekla Putinovi o plánech „spojit“ rychlou a sanitární leteckou službu s pomocí centrálních dispečinků. Správní hranice regionů a podřízenost oddělení by se neměly stát překážkou. Pro pacienta je třeba poslat tu posádku, která je nejblíže. A nezáleží na tom, jestli je až ze sousední oblasti.
Pokud existují pochybnosti o plánu léčby, je obtížné shromáždit koncilium v malé okresní nemocnici. Ale již nyní specialisté z velkých klinik konzultují s kolegy z regionů v režimu on-line.
A samozřejmě bude pokračovat program vytváření tzv. „šetrných“ poliklinik. Jednu z prvních prezident navštívil v roce 2017 během své cesty do Kirovské oblasti. Pro region tu bylo vše nezvyklé – objednávka přes internet, digitální lékařské karty, samostatný kabinet pro naléhavé volání, pochopitelná navigace a zdvořilý personál.
„Zeptal jste se tehdy, jestli budou další podobné polikliniky. Nyní už jich je 1147 ve 40 regionech. Opravdu to funguje, množení tohoto systému nesnížilo jeho efektivnost. Zaregistrovali jsme tu dvou až pětinásobné zkrácení čekací doby,“ referovala ministryně.
A do roku 2024 je plánováno, že více než polovina všech klinik jak pro dospělé, tak i dětských už bude „šetrná“, to znamená komfortní pro pacienty i zdravotnický personál.
autor: Dmitrij Kočetkov
Zdroj 1, 2
překlad: Vlabi

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. ctenar napsal:

  Pokud je léčba rychlá, levná a úspěšná – tak to není nic pro naše bangsterské pojišťovny….na to můžeme zapomenout. Je třeba nejdříve prodat nefungující léky s mnoha vedlejšími účinky za co největší cenu (např. nafouklá bublina při nákupu celého světa vakcín proti ptačí chřipce, nebo co to byl za šizuňk)….čím více Evropanů (lépe Slovanů) při tom „zařve“, tím lépe…že?

 2. Lekno napsal:

  Taka nepresnost :-(. Rak je z prekyselovania…
  … ale probkem je inde.
  Ak by mali byt ludia a zvierata zdravi, tak by padol alebo by sa museli zmenit rozne odvetvia: potravinarsky priemysel, zdravotnictvo, farmacia, kozmetika,… keby boli zdravi a mali nasledne zdrave myslenie tak aj: vojensky priemysel, politika, banky, vyroba (vyrobene by vydfzalo dlhsie), skolstvo, babozenstvo, parazitizmus jedneho etnika ba druhom…

 3. jirik napsal:

  V USA vědci z univerzity v Georgii informovali o vytvoření nanovakcíny, která lidi ochrání před vzácnými i nejrozšířenějšími druhy chřipky. Jejich závěry byly zveřejněny v PNAS.

  Podle vědce Bao-Zhong Wanga unikátní vakcína ovlivňuje T-buňky, které odpovídají za reakci buněk na možné infekce, a také beta buňky, které produkují protilátky.
  Uvádí se, že efektivnost léku se zvyšuje použitím náplasti s mikrojehlami.
  Každoročně chřipkou onemocní tisíce lidí a je těžké dopředu odhadnout, jaký druhý chřipky bude nejvíce rozšířen.

  Dříve se uvádělo, že vědci objevili ovoce, které dokáže bojovat s nejvážnějšími nemocemi. Podle odborníků švestky pomáhají v boji s onemocněními srdce, diabetem a rakovinou.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808017818308-vedec-chripka-usa-nanovakcina/
  ————–
  Na Moskevské státní univerzitě našli způsob boje s velmi nebezpečnou rakovinou
  Vědci univerzity detailně prozkoumali spojení mezi aktivitou bílkoviny p53 a programovatelnou smrtí buňky. To specialistům umožnilo vysvětlit, jaká spojení jsou schopna umlčovat metastázování – proces, při kterém rakovinové buňky pronikají do jiných tkání a orgánů.

  Výsledky práce byly publikovány v magazínu Cancers. Tisková zpráva výzkumu má k dispozici ruský portál Lenta.ru.

  Jedním ze směrů léčby rakoviny je přesná terapie (targetová terapie) — blokování činností konkrétních molekul, které napomáhají růst tumoru, nebo aktivizace mechanismů, které jsou nezbytné pro kontrolu dělení buněk. Bílkovina p53 je onkosupresor, nebo také antionkogen, mutace, která je podmínkou pro rozvoj 50 % všech tumorů. Aktivitu bílkoviny p53 je možné zvýšit za pomoci preparátů. Očekává se, že tento způsob bude více efektivní a méně škodlivý pro zdravé buňky.

  Vědci zjistili, že p53 se účastní regulace metastáz. Bílkovina ovlivňuje aktivitu genů, které definují různé druhy programovatelné buněčné smrti.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808017822148-moskva-rakovina-boj-zpusob/

  • Lajla napsal:

   Ta targetová terapie zní podobně, jako antineoplastons Dr. Stanislawa Burzynskieho z Houstonu – po kterém šlo 30 let FDA, až jednomu federálnímu soudci došla trpělivost a zatnul jim tipec, ať ho nechají na pokoji. Pak tedy po něm šla (a ještě snad jde) Texas Medical Board. Všechny jejich obvinění nejsou to, že by byl šarlatán, nebo produkoval falešné výsledky (na každé jeho soudní přelíčení se dostavovali jim vyléčení pacienti)m ale to, že léčil metodou, která nebyla schválena vládou, resp. ministerstvem zdravotnictví 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.