Ministr Petříček to trochu nelogicky zmotal. Kde mají Australané západ?

„Nevím jestli to ví, ale v Austrálii – kupříkladu – používají Australané mapu světa, kde sever je jih a jih je sever….všechno je totiž značně relativní.  ….jsme především součástí lidské civilizace na planetě Zemi….Západ, Východ….jsou dost relativní pojmy patřící spiše do uvažování století devatenáctého a dvacáteho…..protože pokud bude malér (válečný, ekonomický, biologický, klimatický, kosmický…) odnesou to všichni obyčejní lidé bez ohledu na to, kde se zrovna podle kompasu nacházeli,“ komentoval bývalý poslanec Bohuslav Chalupa projev ministra Petříčka k velvyslancům.

 

„Česká republika, náš národ žije uprostřed Evropy, máme vlastní dějiny, hodnoty, zkušenosti a také uznávané osobnosti – J. A. Komenského, Karla IV…..a také mistra Jana Husa, vlastníme „logo“ husitské pavézy, Českého lva a na standardě Českých prezidentů máme napsáno – „pravda vítězí“ ,“ konstatoval Chalupa s poznámkou, že to nebyl objev pana Václava Havla.

„A je mi osobně úplně jedno jestli jsem na takzvaném Západě nebo Východě – chcí být tam, kde se lidem vede dobře i bez politicko-zeměpisného rozlišení a kde se mluví pravda!“ má jasno Chalupa.

 

„Pane ministře, domnívám se, že 21. století už konečně potřebuje poněkud jiné politiky a poněkud jiné myšlení ….nikoliv ubožácké poklonkování, lhaní a vlezdoprdelkování tomu, kdo zrovna tahá za nitě …..a jak říkával pan Werich (příměrem) – je tu spoustu 40-ti letých, kteří už tu 150 let nemuseli být…….nic ve zlém,“ uzavřel svůj komentář na facebookovém profilu Bohuslav Chalupa.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..