Míří Babiš za katr? Názor

Policie chce obvinit exministra financí a pravděpodobného vítěze říjnových voleb Andreje Babiše a jeho spolepracovníka Jaroslava Faltýnka. Orgán řízený ČSSD už požádal Poslaneckou sněmovnu o jejich vydání.

„Je smutné, když o podobě české politiky rozhodují ze zákulisí tajné služby a policajti v roli politických aktivistů,“ říká v rozhovoru pro Sputnik politický a mediální analytik Štěpán Kotrba.

Sputnik: Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho blízkého spolupracovníka Jaroslava Faltýnka. Údajně kvůli kauze Čapího hnízda. Co na to říkáte?

Kotrba: Že žádost, kterou Češi poslali na bruselský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) nebude vyřízena včas, aby mohli tuto deset let starou dotaci použít Babišovi političtí protivníci jako „korupční“ argument při volbách. OLAF očekává, že své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo uzavře do konce roku, uvedl totiž v květnu šéf úřadu Giovanni Kessler. A pak už jen významně mlčel.

Takže na tuto kampaň musela nastoupit česká policie, která je daleko „pružnější“, takže zpoždění evropských vyšetřovatelů určitě dožene. Je to ta samá policie, která prověřovala Jourovou, která mlčela k diletantské zprávě plukovníka Kubiceho. Je smutné, když o podobě české politiky rozhodují ze zákulisí tajné služby a policajti v roli politických aktivistů.

O žádosti má být rozhodnuto zanedlouho před volbami. Je to náhoda?

Je to smutná náhoda posledních několika voleb. Nebo to chcete říct ještě jinak? Ale to by bylo žalovatelné, neboť na mě by bylo některá prozatím nedoložitelná tvrzení dokázat „nadevší pochybnost“. Ale já nejsem kontrarozvědka ani poslanec, který má výrokovou imunitu.

Může tato kauza naopak Andreji Babišovi v předvolebním boji pomoct?

Pokud nejsou voliči hloupí, tak jim dojde, že takto slušná policie nepracuje. Doteď čekala na OLAF. Ten se dodnes neozval. Není vám to podezřelé?

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikRimmerGeotauri Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tauri
Host
tauri

Podle mě je to jen šaškárna a nic se nestane..

Geo
Host
Geo

Každá mince má dvě strany taky to může být sousto pro novináře a slídili aby nevyčuchali něco horšího, hra může být oboustranná….

Rimmer
Host
Rimmer

Je to jen divadlo pro občany. Odpoutání pozornosti . Babiš nemůže jít sedět . Je jedním z těch, co jej jako naoko obžalovávají. Je to komické jak se jakoby různé „autority“ snaží popsat a komentovat něco co je ve skutečnosti jen část scénáře té parodie na téma: vláda a její snaha o lepší příští pro národ.
Není tam ani za mák snahy napravit něco nespravedlivého. Raději se koukněte třeba na manéž Bolka Polívky. To vyjde na stejno.

Odpoutávají pozornost od infiltrace slimáků.

jirik
Host
jirik

Jedeme si pro vás, vzkazují politikům Piráti s vězeňským autobusem
Piráti od pondělí nasazují do své kampaně před podzimními volbami autobus. Karosa odkazující svými barvami k vozům vězeňské služby doplňuje úmysl Pirátů připomenout politické kauzy, které sice hýbaly veřejným míněním, ale vesměs zůstaly nepotrestány.
https://www.novinky.cz/domaci/446224-jedeme-si-pro-vas-vzkazuji-politikum-pirati-s-vezenskym-autobusem.html