MO RF: Bílé přilby nepoužily v Chán Šajchúnu chemické zbraně, ale slabou bombu

Bílé přilby udělaly 4. dubna 2017 v Chán Šajchúnu provokaci s údajným použitím chemických zbraní, o tom svědčí trychtýř po výbuchu, který není typický pro silnou leteckou pumu, prohlásil v pátek velitel vojsk radiační, chemické a biologické obrany Ozbrojených sil Ruska Igor Kirillov.

 

 

„Rozbor referátu ukázal, že charakteristiky trychtýře svědčí o tom, že vznikl v důsledku exploze výbušného zařízení menší síly umístěného na zemi, a nikoli letecké pumy shozené z letadla. Upozorňuji vás na to, že do ukončení „vyšetřování“ byl trychtýř spěšně zacementován,“ řekl na společném briefingu se zástupci ruského ministerstva zahraničí.

Zvláštní rozpaky vyvolávají podle jeho slov videomateriály a záběry, na nichž jsou zobrazeni lidé bez speciálních prostředků na ochranu dýchacích orgánů a pokožky, pořízené v prvních hodinách po chemickém incidentu. „Poukazuje to na absenci sarinu v trychtýři, protože při výbuchu chemické munice se vytváří uvnitř a v blízkosti trychtýře smrtelná koncentrace jedovaté látky a lidé, kteří se nacházeli vedle něho, by byli okamžitě otráveni, stejně jako ti, kdo poskytovali pomoc zraněným,“ dodal Kirillov.K incidentu s použitím chemických zbraní v Chan Šajchúnu došlo 4. dubna. Mise OPCW pro zjištění fakt předala 29. června Společnému mechanismu pro vyšetřování referát o tom, že bylo na místě použito sarinu. Experti společného mechanismu dospěli k závěru, že v prvním případě „nese Syrská arabská republika odpovědnost za použití sarinu“ a v druhém „nese ISIL odpovědnost za použití yperitu siřičitého“.

Sýrie nejednou prohlásila, že nikdy nepoužila chemické zbraně, a že všechny zásoby chemických zbraní byly ze země odvezeny pod kontrolou OPCW.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Liběnaeno Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
eno
Host
eno
eno
Host
eno

Tento film mnohé vysvětluje.