Moje destruktivní zkušenost s reiki

Asi před deseti lety jsem měla krizi, nějaké problémy v rodině – vážná nemoc blízkého člověka a ztráta pocitu bezpečí při pobytu doma. Začala jsem ztrácet energii, postupně nemohla dělat, co mám ráda, ztrácela svoje koníčky, zájmy. Ani jsem se nemohla soustředit na studium školy, které mě do té doby žádné problémy nečinilo.
Začala jsem hledat řešení a vzhledem k tomu, že můj blízký příbuzný se přes přítelkyni dostal k zasvěcení do reiki, tak mě to zaujalo. Občas se mi snažil energii dodávat, ale mělo mě už tehdy varovat, že to vždy fungovalo pouze na chvíli a pak byl velice nepříjemný propad.
Myslela jsem si, že problém vyřeším, když se nechám zasvětit sama. Našli jsme s mým tehdejším přítelem Mistra reiki, který se nacházel v blízkém okolí. Neměla jsem moc sílu, vydat se za někým osvědčeným. Chtěli jsme se nechat zasvětit spolu, abychom si mohli vyměňovat vzájemně energii a já si ji také chtěla dodávat sama.
Prvního setkání s vybraným Mistrem reiki, jsem se také bohužel nezúčastnila z důvodu svých problémů a musela dát na intuici svého tehdejšího přítele. Pak došlo již na zasvěcování. Jednalo se o zasvěcení do 1. stupně reiki, kde se žádné symboly zatím neřešily.
Mistr byl milý, lecos zajímavého jsme se od něho dozvěděli, něco dobrého dokonce uvařil. Nebylo mi ten den ale moc dobře, váhala jsem jestli to zvládnu a mám do toho jít, ale už to bylo domluvené.
Problémy začaly při mém zasvěcení, které bylo velice nepříjemné. Na rozdíl od lidí, co jsem slyšela jejich zkušenosti, že měli pocity příjemné, viděli např. barevné obrázky a tak. Můj tehdejší přítel to měl také tak, příjemné zasvěčení, ale nikdy si poté nebyl jist, zda opravdu umí energii předávat. No ve mně se při zasvěcení energie zablokovala, nemohla jsem najednou dýchat, Mistr musel improvizovat a vymyslet způsob jak odvést přebytečnou energii přes sebe a drahý kámen, myslím, že to byl hematit.
Bylo mi velmi nepříjemně a musela jsem být chvíli sama – zpracovat nepříjemné emoce. Bohužel jsem se ale nechala přesvědčit ještě i k druhému kolu, bez kterého by prý zasvěcení nebylo úplné, i když se mi moc nechtělo. Vznikly při tom stejně nepříjemné pocity a problémy.
Poté jsem sice začala cítit energii v rukou – takové příjemné brnění a myslela si, že s energií budu moci pracovat. Jenže vždy když jsem ji chtěla využít pro sebe či někoho druhého, tak jsem neskutečně znervózněla. Stejné nervózní pocity jsem měla, pokud mi chtěl dávat energii přítel.
Také jsem si po zasvěcení nevěděla rady s destruktivními emocemi, vztekem a dalšími, což u mě nebylo obvyklé, mohlo to být ale zapříčiněno i situací, ze které jsem nevěděla, jak se dostat, viz. začátek článku.
Ještě se mi k tomu přimotalo odvádění duchů přes jednu známou na dálku, kdy mi bylo řečeno, že po odvedení přisáté duše budu mít méně energie, ale abych si ji doplnila pomocí reiki. Přesně tak to zafungovalo, ale energii jsem si doplňovat nemohla, takže mi to přivodilo jen další problémy a ani jsem to nebyla schopná moc s nikým konzultovat.
Mistr reiki nám řekl, že po zasvěcení se mnoho vztahů rozpadá, ale že to rozhodně nebude náš případ, že k sobě určitě patříme. Vztah nám sice vydržel ještě dlouho, ale postupně ochladával. Já pořád řešila zdravotní problémy a nedostatek energie a postupně už to na nikoho druhého nechtěla přenášet. Neříkám že reiki bylo příčinou rozpadu, vše nakonec dopadlo, jak mělo, ale rozhodně k stmelení vztahu nepřispělo.
Dlouho jsem nechápala, proč já jediná měla takový zážitek, protože kdo to podnikl z rodiny nebo z blízkých byl vždy spokojen. Až jsem se dostala na přednášku, kde se o reiki mluvilo. Dostala slovo i paní, která si stěžovala na pobolívání v játrech po zasvěcení, v tom co popsala jsem se hned poznala.
Poté jsem dostala doporučení na stránky Alue, kde jsem začala poznávat všechny své problémy tímto zasvěcením způsobené. Takže velice doporučuji na aluska.org rubriku Zasvěcení a jiné sekty k prostudování každému, kdo se o tomto chce dozvědět více.
Také Franz Erdl krásně popisuje, jak reiki funguje. Že je to v podstatě černá magie. Existují nádrže s léčivou energií z nichž se energie čerpá, ale zas se tam musí odněkud dodávat zpátky. Tudíž energie není z vesmíru, ale je kradená. Ať jsem nad tím přemýšlela jakkoli, mé potíže s touto energií tomu přesně odpovídaly.
zdroj: http://psitalent.de – Mimozemské vlivy 3
Pokud tato má zkušenost odradí byť jediného člověka od toho nechat se do něčeho zasvěcovat nebo nechat se ovlivňovat energeticky na dálku, budu ráda. Proto také tuto zkušenost píšu. Ne proto, abych byla zpětně posuzována, že jsem ještě neuměla pořádně dát na svoji intuici. Rozhodně to byla zkušenost, která mě zase dostala dál, ke konstruktivním zdrojům dat a lepším metodám, jak se o svoji energii i svoji bytost starat.
Ironií je, že mé problémy s energií byly nejspíše způsobeny blokem, který jsem si vytvořila při problémech doma a vznikla mi intolerance na určité potraviny, až časem jsem zjistila, že jen změnou stravy jsem schopná zase lépe fungovat, ale o tom třeba zase někdy příště.
Uveřejněno s laskavým přáním autorky

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. iku napsal:

  Na článku je vidět, že je potřeba mít vyčištěno vlastní podvědomí – vlastní biologický počítač.
  Dostat se někam, kde to pro mne není , je také použitelná zkušenost.
  Proti reiki hodně brojí církevní věřící. Mají za to, že to je škodlivá magie, která odvádí od Pánaboha a jeho zástupců
  na zemi.

  Určitě jsou lidé, kteří mohou předávat léčivou energii bez jakéhokoli zasvěcení.
  Břetislav Kavka ve své knize označuje různé druhy lidí podle typu energie – magnetismu.
  Někdo má magnetismu dostatek, a tak může rozdávat. Někdo má zase magnetismu nedostatek.

  Není mě jasné to tažení proti reiki. Mám za to, že všichni ti, co mají s reiki špatné zkušenosti
  opoměli, že mohou mít špatné osobní záznamy, na které jim energie sice posvítila, ale léčit je už musí sami osobně.

 2. Jablíčko napsal:

  Dobrý den, co jsem slyšela, neměli by si nechat Reiky dělat lidé, kteří mají nějaké velké psychické bloky nebo duševní nemoci. Znám jednu ženu, která si nechala udělat Reiky a skončila na antidepresivech. Nezpůsobily ji to ale Reiky, nýbrž její strach, psychická problémy a moc, kterou si myslela, že má. Nevěděla, co s tou energií a jak jí používat. Semlelo jí to. Já sama Reiky mám a musím říct, že mi velmi pomáhají. Praktikuji je denně na sobě a občas na partnerovi, když je ve stresu a nebo ho něco bolí. Pomáhá mu to a cítí se potom příjemně. Já žádám každé ráno o energii nebo i během dne, když jsem z něčeho nervozní a opravdu se mi uleví. Vyléčila jsem si i velkou bolest zubu bez prášků. Reiky je energie, není to žádná moc nebo magie. Je dobré si předem ale promyslet, na co ji vlastně chceme, jestli s ní chceme pracovat a jak nám může posloužit.

  J.

  • tereza napsal:

   Nikdo by si neměl nechat dělat reiky. Je to magie. Znám ženu, která od doby co se nechala údajně zasvětit do druhého stupně, je bez manžela, bez peněz a v práci se jí nedaří.

 3. Sylwia napsal:

  Chtěla bych před reiki všechny varovat. Vůbec nezáleží na tom, zda máte vyřešeno podvědomí, minulost, psychické bloky apod. Reiki JE bránou k satanovi a myslím to vážně, i když to zní legračně. Pomocí zasvěcení, které není ničím jiným než černou magií nejhlubšího zrna si ho pěkně pozvete dál do své duše. Ano, můžete se cítit líp, uzdravovat, mít lepší náladu – ale to za vás pracuje on. Vy snad chcete předávat temné síly dál? Za jakou cenu? Nemluvě o tom, že je velice těžké se „ho“ zbavit. Někdy to může vést až k excorcismu. To chcete? Nemyslím si. Proto utíkejte, dokud ten průšvih není tak velký a nejlépe oslovte kněze, aby Vám pomohl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.