Moskva uzavřela Kaspické moře pro USA

Po pádu SSSR se kaspické státy Rusko, Írán, Ázerbájdžán, Kazachstán a Turkmenistán více než 20 let nemohly domluvit na právním statusu Kaspického moře. Nyní se však záležitost pohnula z mrtvého bodu – v srpnu letošního roku by měla být na 5. Kaspickém summitu podepsána konvence o právním statusu Kaspického moře. Úmluva zakáže přítomnost zahraničních vojáků u Kaspického moře. Signatářským státům bude zakázáno poskytovat své území k úderům proti jakékoli jiné signatářské zemi. 

 

 

Ruská vláda již schválila návrh úmluvy, která stanoví, že dno a hlubina Kaspického moře budou vymezeny na základě sektorového principu. To umožní položit po mořském dnu potrubí – turkmenský plyn půjde do Evropy. V to již dlouho doufali úředníci Evropské unie, ale Rusko a Írán se stavěly proti. Zdá se, že Moskva udělala ústupek kvůli úspěšnému dokončení výstavby plynovodu Severní proud 2 . Vodní plocha moře bude rozdělena na vnitřní a teritoriální vody, rybolovné oblasti a společnou vodní plochu. Úmluva rovněž zakáže přítomnost zahraničních vojáků u Kaspického moře. Signatářským státům bude zakázáno poskytovat své území k úderům proti jakékoli jiné signatářské zemi. To je jeden z hlavních bodů, který Moskvu nejvíce znepokojoval. Nyní bude pro USA cesta ke Kaspickému moři uzavřena.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Vítězslav CrhaJan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Konecne je zavrena cesta pro valecne lodi USA, prinasejici vsude svobodu a demokracii a la USA pro jejich NWO.

Vítězslav Crha
Host
Vítězslav Crha

Výborný tah zúčastněných států, Co tam co mají pohledávat čubčí synkové ze satanova, Prozatím pro ně je to čistý ŠACH a na mat si ještě počkáme do podzimu