Možná s následujícím návodem se Vám bude žít lépe, když ho budete dodržovat

…..je načase, aby si lidé začali mnohé věci uvědomovat, nenechali se manipulovat a programovat druhými. Přinášíme Vám velice zajímavý kratičký článek….

00:54

Proč jsem se stal netolerantním

Tolerance škodí vám i lidem ve vašem okolí. Ale nejspíš trochu jinak, než se může na první pohled zdát. Netolerujte si, že si tento článek nepřečtete.

Nedávno jsem udělal závažné rozhodnutí. Stal jsem se netolerantním. Dříve, než se na mě sesype snůška rozhořčených výtek, pojďme se na to podívat více do hloubky. Být netolerantní se totiž vyplatí každému. I vám. Stejně tak se to vyplatilo mému hráči, se kterým jsem se potkal v minulém týdnu.

Bavili jsme se spolu o jeho týmu. Vede firmu. Dlouho a úspěšně. Přesto naráží pravidelně na to, že se snaží zavést nějakou změnu a ono…ejhle. Stane se z toho “nekonečná diskuze bez výsledku,” jak to nazval. Také se mu donedávna stávalo, že se s týmem na něčem domluvili a někteří členové to nedodrželi. A právě tady vzniká prostor pro netoleranci.
Leadership je o tom, co netoleruješ

Před časem jsem četl jednu knížku o Navy seals v Iráku. Jeden z leadrů čety vojáků tam prohlásil. Leadership není o tom, co kážeš, ale o tom, co toleruješ. Když jsem to četl, zasáhlo mě to jako kdysi Archiméda jeho slavné uvědomění. Nevyběhl jsem sice do ulic s ručníkem nad hlavou, ale řádně jsem se nad tím zamyslel. Jak velká je v té prosté větě pravda!

Dost často se učíme leadershipové postupy, které jsou skvělé. Je naprosto v pořádku se je učit. Je v pořádku je předávat dál. Jistá část mě dokonce věří, že když vychováváte leadry, pácháte tím dobro :). Moje zkušenost ale je, že nejčastěji leadership troskotá…tadááá – na vyžadování.

Jakmile se do skvěle rozejtého týmu dostane přimhouřené oko, začne to pomalu ale jistě skřípat. Jakmile tolerujete nižší standard, poklesne výkon celého týmu. Je to jako naočkovat členovi týmu nějaký fujtaksl, který pak předává dál. Přitom zodpovědní jste celou dobu vy. Protože vy jste to tolerovali. Neexistují totiž špatné týmy. Pouze špatní leadři.
Co tolerujete sami sobě?

Já jsem šel v téhle myšlence ještě dál. Ve své praxi se totiž dennodenně potkávám s lidmi, kteří tolerují spoustu věcí sami sobě. Jsou to ty drobnosti, co zdánlivě nemají váhu. Až na to, že se z nich postupem času stane standard. A pak si začnete tolerovat další. Víte co? Týká se to všech. I mě.

Proto jsem se stal netolerantním. Rozhodl jsem si dál netolerovat věci, které mi berou energii. Maily, které můžu vyřídit hned a nechávám je viset ve schránce. Gumový medvídky po desáté večer. To, že nevolám mámě. A spoustu dalších věcí. Je to zásadní zkušenost. Když se rozhodnete netolerovat si nízký standard chování, nezbyde vám, než splňovat ten vysoký. A vysoký standard chování vede k vysokým výsledkům.

A co si tolerujete vy? Přispějte do diskuze nebo sdílejte článek s přáteli. Netolerujte si, že ho nepředáte někomu, komu bude užitečný :).

Napsal Honza Markel

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Maroš napsal:

  Leadership je nosný program pôvodne z YMCA = bieli = program čisté ruky – slobodomurári. Program je založený na budovaní úspechu – a na učení smerom k úspechu, na vedení k úspechu. Leadri vychovávajú k úspechu mladších a učia ich viesť zase tých mladších. Všetko smeruje k elite strednej triedy – pozor – toto je dôležité, že tej strednej – a preto má YMCA v sebe ovládač, k ktorý nevedie k elite najvyššej – volá sa KRESŤANSTVO – myslené žido-kresťanstvo – a to má v sebe všeobjímajúci ovládač „odpúšťania“ = Tolerancia a Humanizmus – typické pre slobodomurárov nižšieho rítu – YMCA je v hierarchii pod Komunizmom. Základnou metodikou YMCA je, aby sa stretávali ľudia z celého sveta a aby si odovzdávali svoje skúsenosti – prípadne aj telesné tekutiny. Teda – YMCA má veľmi blízko k multikulti a rasovému mixu. Je pravda, že sa snaží dekriminalizovať mladých ľudí a zaradiť ich ako funkčných do spoločnosti – čo je fajn. Lenže ten háčik je práve v tomto – úspech je motor našej exploatácie – princíp sebazotročenia. To správne zaradenie – je to zaradenie sa do stáda – do jeho prúdu! Základ celého programu zjednodušene – buď dobrý, snaž sa ale – NEVYTŔČAJ! Kolektív je vždy viac, ako ty jednotlivec!

  Dôsledky?

  YMCA a ani žiaden Leadership nevychováva mladých ľudí k tomu, aby zmenili systém, resp. aby sa dostali ako tvoriví na jeho vrchol a zmenili ho potom. Už z logiky veci – ak niekto tvorí program – produkuje naprogramovaných ľudí. Možno úspešných – ale obmedzených. A čo je to úspech vo všeobecnom poňatí? Odmena systému za tvoju službu systému! Bodka!
  Takže do prdele so všetkými Leadershipmi – všetky smerujú k svetoobčianstvu a hlavne k nastoleniu NWO! Všetky tieto leadershipy zožierajú ČAS rôznymi rituálmi, pravidlami, „tanečkami“, schôdzami a indoktrináciou! Pod rúškou úspechu zabíjajú osobnostný rozvoj jednotlivca, ktorého sa snažia ako „ovcu odmenenú uznaním“ zaradiť do programu systému. V tomto prípade sa používa viac cukru ako biča – v týchto programoch je množstvo peňazí „na zážitky“ – cestovanie, zábavu, vzdelávanie – aj od obyčajných ľudí, ktorí radi podporujú programy, ktoré sťahujú vybočených mladých ľudí z ulice späť do systému – aby stádo malo POKOJ!
  Leadership je o výchove dozorcov systému! Nie o výchove – naštartovaní nadaného tvorivého človeka, aby z tohoto systému vytŕčal – nie ako kriminálnik, ale ešte horšie – aby sa nebodaj nesnažil systém zmeniť a siahnuť na Pokoj Elít, ktoré na systéme – ktorý vytvárajú – parazitujú. Je mi ľúto – viem o čom hovorím – bol som tam – aj YMCA je len odtiaľ-potiaľ.
  Village People – YMCA OFFICIAL Music Video 1978
  https://www.youtube.com/watch?v=CS9OO0S5w2k

  • renata napsal:

   tento Maros vie vzdy tak k „veci “ pisat, ze pochybujem , ze tie jeho prispevky casto pochopi niekto iny a mozno ani on sam nie 😀

   • pavel blaheta napsal:

    Renáto, ale on má neskutečnou pravdu. Ti opravdoví katolíci mají toto opravdu v sobě z té jejich podoby náboženské výchovy. Oni mají snahu uspět, ale v okamžiku, kdy začínají být úspěšní (myslím např. v ekonomické sféře) tak se v nich spustí jakoby program, který to zastaví. Jako by je v rukou pálily peníze co vydělají. Jako že jsou fuuuj – vždyť on byl Ježíš chudý a rozdělil se o poslední plášť atd. To je prostě v nich a pan „Maroš“ má neskutečnou pravdu.

   • Sysi napsal:

    Někdy nepochopí, ale v tomto případě příspěvek je k věci a také zcela pochopitelný.

   • don napsal:

    jestli to nechápete, nevadí
    mně se názor Maroše líbí

   • Maroš napsal:

    renata – nevieš o čom točím, že? Inak – plat takýchto našich SK-CZ funcionárov okolo roku 2000 sa pohyboval medzi 25-30 tisíc Sk. Za nič. Tak sa udržiava nomenklatúra. Neorganizovaní ľudia dokázali za rok zrealizovať 10x viac projektov pre deti a teenejdžerov ako títo.
    „Tento kurz je hradený z projektu Erasmus+ Exploring supervision in youth work.
    Vybraní účastníci majú hradené ubytovanie, stravu, cestovné ako aj ostatné náklady a materiály.“
    http://www.ymca.sk/2018/08/kurz-lokalny-sekretar-ymca/
    Takže o čom točím, keď sa v konečne navrátenej budove YMCA – u „mladych kresťanských ľudí“ predvádzal motlitebný tanec dervišov?!
    „Známy dobrodinec ľudstva pozýva na obed s moslimami do Bratislavy na lod. Lod Cafe, Tyršovo nábrežie, Petržalka BA 5 v dňoch 13-14.10.2016
    lodcafe
    http://osf.sk/pribehy/pozyvame-na-konferenciu-muslims-are/
    Konferencia začína v bývalej Ymce na Karpatskej 2 vo štvrtok 13.10 o 20:00 dervišským tancom.
    Pokračuje na druhý deň na lodi, kde sa podáva aj spomínaný obed.
    http://medzicas.sk/soros-pozyva-na-obed-zdarma/

    Ja som týmto pádom s YMCA definitívne skončil! Títo debili tam z toho ešte urobia mešitu! Oni nechápu dôsledky – pretože ich chápať nikto nenaučil! Ide o to, že vrátená budova má presne taký ubytovací, reštauračný a úžitkový potenciál, aby každé združenie dokázalo z týchto služieb bez problémov prefinancovať svoju činnosť. No a teraz toto dostali do rúk tí správni „lídri“. A bude im sveta žiť! Islamizačná sorosovská korupcia – 25 rokov po prevrate YMCA nechceli vrátiť budovu a uznať to právne nástupníctvo, ktoré vonku uznala svetová organizácia YMCA – naše orgány nie. A ajhľa – keď z toho bude mešita – budovu vrátili – ale už možno tretej generácii – slniečkárskej. Islamizačnej. Doboha!

    • Maroš napsal:

     Q&A: „What is the role of the whirling dervishes in Sufism and in Islam?“
     https://www.youtube.com/watch?v=nMJLvlu_Ezs
     Whirling Dervish fire dance
     https://www.youtube.com/watch?v=NvOJMuUPx3g

     Treba mať jasno v tom, že tanec Dervišov má za úlohu generovať energiu Zeme do spodnej čakry tak, aby hadia – sexuálna sila /sila Satana – pána hmoty/ – podobne ako pri tantrickom sexe „vystrelila“ až do hlavy – u Dervišov to prebieha postupne cez všetky čakry smerom zospodu hore! Jej výsledkom je slasť – určitá forma orgazmu /“vyšukať niekomu mozog z hlavy“/. Oni to nazývajú spojenie s bohm – s Pánom. Otázka – kto-čo je pre koho boh. ???

     Treba si uvedomiť, že spojenie s Vesmírom a so Stvoriteľom prebieha opačne – smerom od temena cez čakry dole – až k pohlavným orgánom a cez chodidlá von, takže táto energia sa prakticky nehromadí – len rozoznieva – rezonuje, oživuje – indukuje čakry – jej výsledkom je radosť, nie slasť!
     Blaženosť – selffieling.

     A takto vďaka satanistickému pápežovi prebieha plánovaná konverzia /poznámka – v dávnej minulosti bola YMCA pápežom uznaná za riadnu kresťanskú organizáciu!/ – takže čert to ber!
     „Poslání YMCA
     Poslání YMCA je vyjádřeno v tzv. Pařížské bázi z roku 1855:
     „Posláním křesťanských sdružení mladých mužů je sdružo-
     vat mladé muže, kteří považují Ježíše Krista podle Písma svaté-
     ho za svého Boha a Spasitele, touží být vírou a životem jeho
     učedníky a usilují o rozšíření jeho království mezi mladými
     muži.“ – je tam spomenutý nejaký A..h?!

     „Postupem doby se otevřelo i ženám a dnes je YMCA je spo-
     lečenstvím, v němž jsou navzájem spojeni křesťané všech kon-
     fesí a platí v něm zásada otevřeného členství.“ – A ŠUP! A už je tam Sorosova nadácia pre otvorenú spoločnosť! Lebo „skúsení“ mladí kresťanskí vodcovia, že?

     „Rozvíjet a upevňovat formy vedení a programů, které doku-
     mentují rozmanitost a hloubku křesťanské zkušenosti“ = hĺbku kresťanskej skúsenosti s prenájmom budov za peniaze a ZA KAŽDÚ CENU!
     Takže niet sa čomu diviť – takto fungujú Leadershipy – produkcia „vodcov“ s vylízanými mozgami.
     Moraira Moors and Christians Festival 2014 Whirling Dervish Fire Dance
     https://www.youtube.com/watch?v=yp0bhuxA2-Y

     No a tento Ziya Azazi vystúpil v budove Young Mem’s Christian Association – YMCA! Takže na informačno-egregoriárno-energetickej úrovni tu vypustili prostredníctvom excitovaného stavu tanečníka – kundalíni – hadiu silu – Satana z fľaše! Apage!

     „Podporujte ich aj ďalej – zverujte im deti“! Ide o to, že keď si v nejakej organizácii deti nájdu zároveň najlepších kamarátov a organizácia im potom začne vymývať mozgy – máte problém, pretože deti sa kvôli možnej strate týchto kamarátov postavia proti vám! A toto organizátori veľmi dobre vedia!
     Dervish in Progress – Dans Gösterisi | Ziya Azazi | TEDxİKÜ
     https://www.youtube.com/watch?v=28lWyVV5f_4

     Čiže – toto ako bývalý YMCA-ár NETOLERUJEM!

    • Marek napsal:

     Erazmus. No je to konecna. To je dobry vymetacsky program vzdelavania a vymena pobytov mladych ludi. Maros a co si prosim ta robil v YMCA. Co si tam vzdela´val ty,keď si s nimi skoncil.Ten liedership to je uplna haluz,pamatam si,ked to sem prislo a chceli nas skolit,ze VISION a MISON skoro ma drblo vtedy. Ale to vsetky tieto kreativne blbosti prisli cez projekty eu sem.Samozrejme,ze teraz su vsetci t toho vymeteny a vymazane mozgy z toho, vobec sa necudujem to som predpovedal este v roku 2000.Samo odkial to ti mlady vobec mozu vediet a ani netusia na ake kurzy sa prihlasia hlavna vec nech je tam sranda a neni nuda. Lebo rodicia ich tam poslu ako lepsiu moznost ako cumiet stale do mobili a PC. Takze z blata stale len do kaluze. Niet uniku:::

     • Maroš napsal:

      Marek – bol som tam len chvíľu – ako zamestnanec, predtým som bol bez roboty a mal som v šuplíku zopár dobrých projektov, ktoré ich zaujali – niečo sa zrealizovalo niečo nie – mladí boli síce scestovaní – ale stále obmedzení. Dramaturgia je cielená aktivita a vyžaduje určitý záber. V predstavivosti – v súvislostiach, v dôsledkoch. Životné skúsenosti.

      Bol som tam v období, keď jedna z tých partií usilovala o budovu YMCA, ale týmto to vtedy ani za Mečiara ani za Dzurindu nevyšlo. Uvedomoval som si tie bohovské možnosti, ak by vyšlo. Rozišli sme sa za okolností, ktoré nechcem komentovať – bola to divočina. Skrátim – ja som tam určité programové nápady vtedy priniesol – teda ja som nefungoval podľa ich projektov, aj keď som im s nimi pomáhal. Akože sme inak v pohode a fakticky som ich starých psov aj kontaktoval, keď tá ďalšia partia po 15 rokoch pustila do YMCA ten islamizačný bordel. Bola to provokácia a oni „otvorení kresťanskí humanisti“ sa nechali nachytať bratislavskými sionistami, ktorí majú pod palcom kultúru – peniaze a zariadenia v Blave, a mohli si Derviša nechať tancovať povedzme v petržalskom detskom Cik Cak Centre, kde mali v minulosti škandál s nakrúcaním porna. Pohoďáci! Každé zariadenie v kultúre má svojho stále prítomného dozorujúceho pracovníka – takže tvrdiť, že „kultúrnici o tom nevedeli“ – môžu hovoriť koňovi. Som bývalý osvetár, tak viem, ako to kde chodí.

      Čiže som presvedčený, že budova YMCA so svojím kresťanským egregorom od roku 1921 bola vybratá okultistami zámerne! Lenže ten ymcársky idiot to nechápal a odmietli sa so mnou o tom, aby to vypovedali – vôbec baviť. Potom som oslovil YMCA aj inde – a záleží na tom, kto to kam kto pustil ďalej, a čo na to v zahraničí, pretože YMCA je relatívne nezničiteľná horizontálna organizácia a každé združenie má svoju právnu subjektivitu, takže to nemuselo srať každého rovnako. Vyzerá to tak, že k lukratívnej budove YMCA sa dostala partia, ktorej by za takéto islamizačné a okultné zasratie kresťanského priestoru žiadna YMCA vo svete neuznala právne nástupníctvo. Stanovy nepustia! Čiže – niekto bude nejaký čas spravovať a využívať tento priestor dosť pochybne „kresťanským“ spôsobom. Navyše mám pochybnosti, že aj efektívne, pretože to by bolo cítiť na podujatiach YMCA v Blave a vôbec. Inak – starí ymcári vo svete pôsobia aj na vysokých tieňových postoch v dôležitých inštitúciách, a takéto pochybné združenie – jednotliví členovia, sa ľahko dostanú do blokády, o ktorej nemajú ani potuchy – „Chceš víza? – hm…, je tu nejaký problém…“ „Chceš pozvánku? – hm…“ – asi tak.

      • Maroš napsal:

       Marek – horný výplach Erasmus je snáď na každom gympli – aha, čo som vykuchal – cirkevné gymnázium AKO NEZISKOVKA! A o čom to je…, neskutočné!

       Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka | Spišská Nová Ves
       zapojenie školy do projektu programu Erasmus+ doba riešenia: 01.10.2016 do 30.09.2017 názov projektu: Multikulturalizms
       https://www.gymmisika.sk/clanok/zriadovacia-listina/

 2. Marcela napsal:

  Toleruji pouze a jenom, nejbližší rodinu, jsem netolerantní……..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.