Možná s následujícím návodem se Vám bude žít lépe, když ho budete dodržovat

…..je načase, aby si lidé začali mnohé věci uvědomovat, nenechali se manipulovat a programovat druhými. Přinášíme Vám velice zajímavý kratičký článek….

00:54

Proč jsem se stal netolerantním

Tolerance škodí vám i lidem ve vašem okolí. Ale nejspíš trochu jinak, než se může na první pohled zdát. Netolerujte si, že si tento článek nepřečtete.

Nedávno jsem udělal závažné rozhodnutí. Stal jsem se netolerantním. Dříve, než se na mě sesype snůška rozhořčených výtek, pojďme se na to podívat více do hloubky. Být netolerantní se totiž vyplatí každému. I vám. Stejně tak se to vyplatilo mému hráči, se kterým jsem se potkal v minulém týdnu.

Bavili jsme se spolu o jeho týmu. Vede firmu. Dlouho a úspěšně. Přesto naráží pravidelně na to, že se snaží zavést nějakou změnu a ono…ejhle. Stane se z toho “nekonečná diskuze bez výsledku,” jak to nazval. Také se mu donedávna stávalo, že se s týmem na něčem domluvili a někteří členové to nedodrželi. A právě tady vzniká prostor pro netoleranci.
Leadership je o tom, co netoleruješ

Před časem jsem četl jednu knížku o Navy seals v Iráku. Jeden z leadrů čety vojáků tam prohlásil. Leadership není o tom, co kážeš, ale o tom, co toleruješ. Když jsem to četl, zasáhlo mě to jako kdysi Archiméda jeho slavné uvědomění. Nevyběhl jsem sice do ulic s ručníkem nad hlavou, ale řádně jsem se nad tím zamyslel. Jak velká je v té prosté větě pravda!

Dost často se učíme leadershipové postupy, které jsou skvělé. Je naprosto v pořádku se je učit. Je v pořádku je předávat dál. Jistá část mě dokonce věří, že když vychováváte leadry, pácháte tím dobro :). Moje zkušenost ale je, že nejčastěji leadership troskotá…tadááá – na vyžadování.

Jakmile se do skvěle rozejtého týmu dostane přimhouřené oko, začne to pomalu ale jistě skřípat. Jakmile tolerujete nižší standard, poklesne výkon celého týmu. Je to jako naočkovat členovi týmu nějaký fujtaksl, který pak předává dál. Přitom zodpovědní jste celou dobu vy. Protože vy jste to tolerovali. Neexistují totiž špatné týmy. Pouze špatní leadři.
Co tolerujete sami sobě?

Já jsem šel v téhle myšlence ještě dál. Ve své praxi se totiž dennodenně potkávám s lidmi, kteří tolerují spoustu věcí sami sobě. Jsou to ty drobnosti, co zdánlivě nemají váhu. Až na to, že se z nich postupem času stane standard. A pak si začnete tolerovat další. Víte co? Týká se to všech. I mě.

Proto jsem se stal netolerantním. Rozhodl jsem si dál netolerovat věci, které mi berou energii. Maily, které můžu vyřídit hned a nechávám je viset ve schránce. Gumový medvídky po desáté večer. To, že nevolám mámě. A spoustu dalších věcí. Je to zásadní zkušenost. Když se rozhodnete netolerovat si nízký standard chování, nezbyde vám, než splňovat ten vysoký. A vysoký standard chování vede k vysokým výsledkům.

A co si tolerujete vy? Přispějte do diskuze nebo sdílejte článek s přáteli. Netolerujte si, že ho nepředáte někomu, komu bude užitečný :).

Napsal Honza Markel

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11
Komentujte

avatar
2 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarošMarekdonMarcelaSysi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Leadership je nosný program pôvodne z YMCA = bieli = program čisté ruky – slobodomurári. Program je založený na budovaní úspechu – a na učení smerom k úspechu, na vedení k úspechu. Leadri vychovávajú k úspechu mladších a učia ich viesť zase tých mladších. Všetko smeruje k elite strednej triedy – pozor – toto je dôležité, že tej strednej – a preto má YMCA v sebe ovládač, k ktorý nevedie k elite najvyššej – volá sa KRESŤANSTVO – myslené žido-kresťanstvo – a to má v sebe všeobjímajúci ovládač „odpúšťania“ = Tolerancia a Humanizmus – typické pre slobodomurárov nižšieho rítu –… Číst vice »

renata
Host
renata

tento Maros vie vzdy tak k „veci “ pisat, ze pochybujem , ze tie jeho prispevky casto pochopi niekto iny a mozno ani on sam nie 😀

pavel blaheta
Host
pavel blaheta

Renáto, ale on má neskutečnou pravdu. Ti opravdoví katolíci mají toto opravdu v sobě z té jejich podoby náboženské výchovy. Oni mají snahu uspět, ale v okamžiku, kdy začínají být úspěšní (myslím např. v ekonomické sféře) tak se v nich spustí jakoby program, který to zastaví. Jako by je v rukou pálily peníze co vydělají. Jako že jsou fuuuj – vždyť on byl Ježíš chudý a rozdělil se o poslední plášť atd. To je prostě v nich a pan „Maroš“ má neskutečnou pravdu.

Sysi
Host
Sysi

Někdy nepochopí, ale v tomto případě příspěvek je k věci a také zcela pochopitelný.

don
Host
don

jestli to nechápete, nevadí
mně se názor Maroše líbí

Maroš
Host
Maroš

renata – nevieš o čom točím, že? Inak – plat takýchto našich SK-CZ funcionárov okolo roku 2000 sa pohyboval medzi 25-30 tisíc Sk. Za nič. Tak sa udržiava nomenklatúra. Neorganizovaní ľudia dokázali za rok zrealizovať 10x viac projektov pre deti a teenejdžerov ako títo. „Tento kurz je hradený z projektu Erasmus+ Exploring supervision in youth work. Vybraní účastníci majú hradené ubytovanie, stravu, cestovné ako aj ostatné náklady a materiály.“ http://www.ymca.sk/2018/08/kurz-lokalny-sekretar-ymca/ Takže o čom točím, keď sa v konečne navrátenej budove YMCA – u „mladych kresťanských ľudí“ predvádzal motlitebný tanec dervišov?! „Známy dobrodinec ľudstva pozýva na obed s moslimami do Bratislavy… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Q&A: „What is the role of the whirling dervishes in Sufism and in Islam?“ https://www.youtube.com/watch?v=nMJLvlu_Ezs Whirling Dervish fire dance https://www.youtube.com/watch?v=NvOJMuUPx3g Treba mať jasno v tom, že tanec Dervišov má za úlohu generovať energiu Zeme do spodnej čakry tak, aby hadia – sexuálna sila /sila Satana – pána hmoty/ – podobne ako pri tantrickom sexe „vystrelila“ až do hlavy – u Dervišov to prebieha postupne cez všetky čakry smerom zospodu hore! Jej výsledkom je slasť – určitá forma orgazmu /“vyšukať niekomu mozog z hlavy“/. Oni to nazývajú spojenie s bohm – s Pánom. Otázka – kto-čo je pre koho boh. ???… Číst vice »

Marek
Host
Marek

Erazmus. No je to konecna. To je dobry vymetacsky program vzdelavania a vymena pobytov mladych ludi. Maros a co si prosim ta robil v YMCA. Co si tam vzdela´val ty,keď si s nimi skoncil.Ten liedership to je uplna haluz,pamatam si,ked to sem prislo a chceli nas skolit,ze VISION a MISON skoro ma drblo vtedy. Ale to vsetky tieto kreativne blbosti prisli cez projekty eu sem.Samozrejme,ze teraz su vsetci t toho vymeteny a vymazane mozgy z toho, vobec sa necudujem to som predpovedal este v roku 2000.Samo odkial to ti mlady vobec mozu vediet a ani netusia na ake kurzy sa… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Marek – bol som tam len chvíľu – ako zamestnanec, predtým som bol bez roboty a mal som v šuplíku zopár dobrých projektov, ktoré ich zaujali – niečo sa zrealizovalo niečo nie – mladí boli síce scestovaní – ale stále obmedzení. Dramaturgia je cielená aktivita a vyžaduje určitý záber. V predstavivosti – v súvislostiach, v dôsledkoch. Životné skúsenosti. Bol som tam v období, keď jedna z tých partií usilovala o budovu YMCA, ale týmto to vtedy ani za Mečiara ani za Dzurindu nevyšlo. Uvedomoval som si tie bohovské možnosti, ak by vyšlo. Rozišli sme sa za okolností, ktoré nechcem komentovať… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Marek – horný výplach Erasmus je snáď na každom gympli – aha, čo som vykuchal – cirkevné gymnázium AKO NEZISKOVKA! A o čom to je…, neskutočné!

Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka | Spišská Nová Ves
zapojenie školy do projektu programu Erasmus+ doba riešenia: 01.10.2016 do 30.09.2017 názov projektu: Multikulturalizms
https://www.gymmisika.sk/clanok/zriadovacia-listina/

Marcela
Host
Marcela

Toleruji pouze a jenom, nejbližší rodinu, jsem netolerantní……..