Muslimský Londýn: 423 nových mešit, 100 šárijských soudů

Británie stále více získává islámskou podobu, se stovkami oficiálních soudů šárijského práva, působících v hlavním městě a v mnoha mešitách, rozesetých v mnoha dalších městech.

„Londýn je více islámský, než mnoho muslimských zemí dohromady,“ citovala místní média islámského kazatele Maulana Syeda Razu Rizviho.

„Teroristé nemohou vydržet londýnský multikulturalismus,“ prohlásil starosta Londýna Sadiq Khan po teroristickém útoku ve Westminsteru v loňském roce.

V Londýně je 423 nových mešit a většina z nich je v době modliteb přeplněná, na rozdíl od mnoha kostelů, kam zřídkakdy někdo vstoupí.

Britský deník Daily Mail publikoval fotografie kostela a mešity, které jsou od sebe vzdáleny pár metrů, a nacházejí se v srdci Londýna. V kostele San Giorgio, který může pojmout až 1 230 věřících, bylo během mše pouze 12 osob. A v kostele Santa Maria bylo 20 věřících.

Nedaleká mešita v Brune Street má opačný problém: přeplněnost. Malý prostor mešity pojme jen 100 osob.

Existují odhady, že do roku 2020 dosáhne počet muslimů, navštěvujících modlitby, nejméně čísla 683 000, zatímco křesťanů, kteří se účastní jednou týdně mše, bude jen 679 000.

 

Od roku 2001 bylo 500 londýnských kostelů různých náboženských směrů přebudováno na soukromé domy. Během stejného období se britské mešity rozrůstaly. V letech 2012 – 2014 podíl Angličanů, hlásících se k anglikánské církvi, klesl z 21% na 17%, což je pokles o 1,7 milionu osob, zatímco podle průzkumu, který provedl uznávaný výzkumný institut NatCen, vzrostl počet muslimů téměř o milion. Účastníci bohoslužeb klesají takovou měrou, že v průběhu jedné generace bude jejich počet třikrát nižší, než počet muslimů, kteří chodí pravidelně v pátek do mešity.

Londýn je také plný šárijských soudů. Existuje jich oficiálně 100. Nástup tohoto paralelního soudního systému byl umožněn díky britskému arbitrážnímu zákonu a systému alternativních metod řešení sporů (Alternative Dispute Resolution).

Britské univerzity rovněž podporují islámské právo.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. co jako napsal:

  krestanstvi fanatici nebo muslimsti je to uplne jedno jeden panicek vladne vsem

 2. Maroš napsal:

  Tomáši – pošlem ti mailom jeden dokument, ktorý som už v minulosti premenoval pri uložení, takže neviem naň nájsť orig. link – jedná sa o tzv. Burkeovu šľachtu saracénskych obdivovateľov islámu, ktorí – šľachtici – sa po dobití Jeruzalému moslimami zaviazali uctievaním islámu, pretože o. i. to bola podmienka ich prepustenia na slobodu! Je to dôležité pre pochopenie kontinuity proislámskej šľachty aj jej proislámskej politiky v EU! Tak to prosím niekde zaves!eXmJ

  • tomáš marný napsal:

   Milý maroš,
   díky udělám někdy odpoledne…..
   tm

   • Maroš napsal:

    Ešte k článku – zaujatie verejného priestoru – motlitbami, demonštráciami – islámom – je politickým prejavom islámu – demonštráciou moci! Rus by povedal – „Éto mojo!“
    Takže ich treba veľmi rýchlo z tej ulice aj VYKOPAŤ!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.