Můžeme jezdit ekologicky 100 let s osmi gramy thoria bez dalšího doplňování paliva

Americká firma Laser Power Systems (LPS) z Connecticutu vyvíjí novou metodu pohonu pro auta za pomoci jednoho z nejhutnějších materiálů v přírodě: thoria. Vyšlo to najevo ze zprávy Industry Tap. Firma experimentuje s malými bloky thoria. Teplo, které tento materiál předá se použije pro laser, který zahřeje vodu a pára zásobí mini turbínu. Turbína zase vyrobí elektrický proud, kterým bude auto poháněno. Pohon takto nevytvoří žádné emisní zplodiny.

 

 

 

Thorium – zapomenutá alternativa

Reaktory z tekutého fluoridu a thoria: To, co zprvu zní hodně chemicky a nebezpečně, je ve skutečnosti revolučním konceptem reaktoru, který bych následně chtěl představit trošku více. Reaktory z thoria nepoužívají jako palivo uran, nýbrž thorium. Tohoto prvku se v zemské kůře nachází asi třikrát více než uranu, tak, že by i při celoplošném nasazení po celém světě byly zajištěny zásoby na celá staletí. K tomu všemu to není v přirozeně běžné formě prakticky vůbec radioaktivní (oproti uranu, který je v přirozeně běžné rudě jako je smolinec radioaktivní), poločas rozpadu jediného v přírodě se vyskytujícího izotopu thoria 232 obnáší 14 miliard let. Aby bylo vůbec možné štěpit tento izotop thoria, je nutné ho ostřelovat neutrony, pak se teprve přemění na thorium 233, které se pak během několika málo minut rozpadne na proactinium 233. To pak musí být chráněné dalšími neutrony, tak aby se to mohlo za dalších asi 27 dní rozpadnout na uran 233. Uran 233 je skvělým palivem jaderných reaktorů, s nímž se dá udržet řetězová reakce: během přijímání neutronů uvolňuje uran 233 další neutrony, které pak povzbudí ke štěpení další uran 233, přičemž přemění další thorium 232 na thorium 233, čímž se okruh uzavře. Produkty štěpení uranu 233 mají významně krátkodobější životnost: Radioaktivní odpad už po cca. 300 letech nezáří nebezpečně. Dlouhodoběji radioaktivní nuklidy se vyrábějí jen v malých množstvích. Kromě toho je celkové množství radioaktivního odpadu na využitelnou energii asi 1000krát menší. Je to především tím, že kolem 98 % paliva je také skutečně spáleno, na rozdíl od uranu, kde musí být palivové tyče zlikvidovány (po asi 2-5 % v závislosti na spalování).

 

 

 

Proč se už dříve thorium nepoužívalo?

Pozitivní je, že v různých zemích, jako je Norsko, Čína a Indie, se konečně začínají vyrábět reaktory thoria. Technologie byla zkoumána v USA již v 60. letech. Ale protože nevytváří žádný plutoniový odpad, byla rychle opuštěna. Vojensko-průmyslový komplex, který někdy také řídí trh s energií, potřeboval plutonium k výrobě atomové bomby. Z tohoto důvodu bylo upuštěno od vysoce účinného a k životnímu prostředí šetrného thoria ve prospěch uranu. Smutné, ale pravdivé …


Thorium je kromě toho i celkem levné. Pokud bychom chtěli nahradit veškerou elektřinu ze švýcarských atomových elektráren thoriovými reaktory, bylo by ročně zapotřebí kolem 3 tun thoria. Při světové tržní ceně 60 dolarů za kilogram by to mohlo
Švýcarsku poskytnout přibližně 200.000 franků za rok. Naproti tomu uran je přibližně pětkrát dražší (navíc produkce stejného množství elektřiny vyžaduje mnohem více uranu kvůli nižší účinnosti konverze) a trend se stále zvyšuje.

 

 

 

Závěr: Thorium je v porovnání s uranem velmi čisté, účinné a levné. Je příliš dobré na to, aby se v našem systému stalo obchodovatelným. Přesto stále ještě mnoho lidí argumentuje tím, že musíme být vděční pokroku a blahobytu našeho systému. Tento naivní argument je vyvrácen příkladem thoria. Náš systém nezajímají ani lidé, ani jejich komfort a blahobyt. V jiném systému, jako je například ekonomika založená na zdrojích, by nebyl problém světového hladu a s největší pravděpodobností ani žádné války o zdroje.

V této souvislosti bych rád upozornil také na to, že existují i další vysoce účinné a čisté zdroje energie, které jsou nám elitami utajovány. Nedostatek a nouze je uměle vytvářena, aby nás udrželi v pohybu.

pro tadesco přeložila marki | zdroj: 9

Věřme, že i tato technologie bude brzy uvolněna pro lidi.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

17 komentářů

 1. dastin napsal:

  Tomasi, ale kdyz ty lidske lopaty nevidi ani chemtrails, jak mohou uverit tomu, ze nam „elity “ neco skryvaji. Nebo ze je ockovani skodlive, doktori se mi smeji do xichtu, ze jsem blazen, protoze se nenecham ockovat proti tetanu. Moje zena rika, ze vzdelani neni zarukou inteligence a ma plnou pravdu. Kdysi jsem rikal, ze mne uz nic nemuze prekvapit, ale lide mne dokazou prekvapovat vic a vic……. 🙁

  • PTZ napsal:

   Očkování tetanu jsem odmítl větou: nechal bych to na léto…

   A už mi paní inteligentní doktorka neposílá pozvánku. Pochopila. Ne všichni jsou slepí či hluší či fanatičtí… Je to na dobré cestě, jen to nebude přes noc.

  • MUDrland Wenca napsal:

   dastin, děláte velmi dobře že se nenecháváte očkovat. Někteří lidé očkování snášejí dobře a důsledky očkování se projeví až po letech. Nevím proč, můj organismus i mé rodiny je nastaven jinak, důsledky očkování se projevují ihned po očkování.

   Je mi 55 let a stalo se před více jak deseti lety, že můj obvoďák zjistil že mám zameškané očkování proti tetanu a rozhodl že dostanu tři vakcíny po sobě. Po první vakcíně jsem se dostavily chřipkové příznaky. Vypotil jsem je za tři dny.

   Neuposlechl jsem výstrahu mého těla a po měsíci si nechal píchnout další injekci. Okamžitě jsem dostal vysoké teploty. Aby teploty nepřesáhly 40°C, pil jsem denně 8 -10 litrů čaje s citronem. Čural jsem ráno a večer malé množství tmavé moči, zbytek tekutin jsem vypotil. Během sedmi dnů jsem vypil kolem 60 litrů čaje, vyčural pouze kolem 4 – 5 litrů. Toto peklo trvalo 7 dní. Poté jsem byl slabý tak, že jsem zakopával o stébla trávy a měsíc mi trvalo než jsem se dostal na 90% své původní síly. Proto jsem přestal k lékařům úplně chodit, navštěvuji pouze zubaře. Vyvinul jsem vlastní postupy léčby čehokoli.

   Teprve pak mi došlo, proč zemřela moje babička. Ve svých 84 letech byla plně soběstačná, uklízela a vařila pro celou rodinu. Bylo to ještě za socialismu, její obvoďačka ji navštívila a píchla jí vakcínu proti chřipce. Babička dovařila oběd a protože jí nebylo dobře, tak zalehla a po pěti dnech zemřela.

   Alopatická medicína je nadnárodního charakteru, Červený kříž (1)a jeho náboženské varianty rovněž. Proto mohli lékaři za socíku bez potíží jezdit po lékařských sympoziích i do znepřátelených kapitalistických zemí. Aniž by si mnohdy to uvědomovali, stali se zločinci spolupracujícími s ještě většími, farmaceutickými zločinci.

   (1) Stačí porovnat vlajku globalistické „pokladničky“ – Švýcarska (bílý kříž v červeném poli) s vlajkou Červeného kříže (červený kříž v bílém poli). Obě vlajky mají na rozdíl od státních vlajek obě strany stejně dlouhé. Takový formát mají pouze globalistické subjekty, v podstatě nástroje k řízení světa. Takový formát vlajky má také Vatikán.

   • Maroš napsal:

    Úlohou červeného kríže bolo od samého začiatku to, čo dnes vykonávajú pozorovatelia OBSE – dostať tajné služby na územie nepriateľa. Ono aj zranení vojaci toho veľa natárajú…

    Problémom vakcíny „proti“ tetanu je, že je to vakcína obsahujúca clostridie, ktoré dokážu zvrhnúť vnútorný mikrobióm a produkujú silné toxíny /napr. botulotoxín/, a ďalej – že sa kombinuje myslím s očkovním proti záškrtu, takže reakcia je skôr autoimunitná voči dýchacím cestám. Najlepšou prevenciou je fyzický kontakt s bylinožravcami – kone, ovce, kozy. Mestského človeka, ktorý sa poraní v tetanickom prostredí – kde sú kone – môže tetanus dostať viac menej ako otrava krvi.

   • Jan napsal:

    Pred lety mne vystrasil doktor pred chripkou a pichnul mi injekci. Jeste nikdy jsem nemel tak tezkou chripku jako po teto injekci. Od te doby odmitam jakekoliv jedy do tela vakcinaci, ci prasky. Ziju od te doby uz 20 let bez nachlazeni a chripek. Zmenil jsem stravovani, cvicim a chodim ven na cerstvy vzduch, pouzivam Frekvencni terapii v pripade nachlazeni, chripek, neduhu.
    Znam pripady novorozenat i mladych deti, ktere po injekci zemrely, dostaly autismus, ci jine postizeni. I proti virovym onemocnenim je obrana jako Frekvencni terapie Dr. H. Clarkove. Farmaceuticky prumysl zabranil sireni jejich poznatku z komercnich zajmu. Nic by na jedech pro lidi uz nevydelal.

    • MUDrland Wenca napsal:

     Necvičím, jím to co je, tzn.přes léto ovoce a zeleninu z vlastní zahrady, přes zimu uzený bůček, kouřím a alkoholu se rozhodně nevyhýbám. S metodou Dr.Clarkové jsem ale nijak spokojen nebyl a proto jsem vyvinul vlastní léčebně – udržovací metodu, ke které nejsou potřebné elektronická udělátka. Neexistuje problém, který by mne položil na lůžko. V mém věku mne samozřejmě občas něco pozlobí, ale dá se to velmi rychle dát do pořádku

 2. mino napsal:

  Zaujímavé, veľmi zaujímavé a som veľmi zvedavý čo všetko ešte satanisti pred nami taja, aby nás držali v otroctve.

 3. Pavel napsal:

  Náš systém nezajímají ani lidé, ani jejich komfort a blahobyt. V jiném systému, jako je například ekonomika založená na zdrojích, by nebyl problém světového hladu a s největší pravděpodobností ani žádné války o zdroje.

  Krásná věta souhlasím. Velmi krásný článek, děkuji

  • Maroš napsal:

   No – len mi to pripomenulo starý vtip za socíku…

   Po červenom námestí ide babka s dvoma veľkými kuframi. Zastaví ju milicionár, že jej s nimi pomôže. Babka nie nie, že to nemôže! Milicionár – ako – prečo? No lebo včera som od syna dostala nové digitálky a v tých kufroch sú k nim batérie…

   • Pavel napsal:

    Ano Uran je „výhodný“ a je – bylo – jedno co to všechno bude stát.
    viz paní s pokrokovýma hodinkama (celkem dobrej příklad) Některé vynálezy nás prostě přišroubovávají na místo a těžko jít dál vpřed

  • stefan napsal:

   To vse je znemo od vyvoja TESLY. Preto patenty skupili aj pod natlakom a ZADEKLOVALI pre rozvoj. LICHVAR svet je SATANISTICKY.

 4. CZK napsal:

  Ten nadpis mě irituje! Jak to může být ekologické, když už samotná těžba toho thoria poškodí životní prostředí? A co energetické vstupy do těžby? A co vstupy do zpracování kovu a přípravu malého jaderného zařízení? A co kyž dojde k nehodě?
  Problém je v tom, že Teslova energie je zdarma, ale toto se dá prodávat. Ti zmetci radší chcípnou, nežli by se vzdali přítoku peněz. Prý s muzikou až do samotného konce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..