Muži ANO ve vazbě, na Faltýnka to konečně vyteklo

Na fotce vlevo Karel Feix – gen. ředitel české pobočky Kapsch, uprostřed Jaroslav Faltýnek – místopředseda Hnutí ANO, pravá ruka Babiše, vpravo Petr Rafaj – předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (sídlo v Brně). 

Není to tak dávno, co šéf hnutí ANO Babiš vykřikoval, že všici kradnú. A měl pravdu. I ti z jeho ANO zřejmě krandú, alespoň je z toho policie podezírá. A jeho MUŽ č. 1 Faltýnek si omočil podle odposlechů také řádně. Zda ho Poslanecká sněmovna vydá ke stíhání se zatím neví, ale problém Babiše je v tom, že o eskapádách jeho lidí se ví dlouho. To ostatně byl i důvod, proč Policie ČR zahájila úkony odposlechů a sledování. Protože vrabci na střeše si vykládali o tom, že ANO a ODS s ČSSD si mohou podat ruce. Kradnú a kradnú.

 

Byl to novinář Erik Best který první upozornil na kšefty kolem mýtného, ale špatně dosadil figury hráčů. Šéfa ÚOHS Rafaje měl ve skládance správně, ale místo Faltýnka tam dosadil advokáta Pokorného. Ten si to nenechal líbit a Best je před soudem. I ten novinář musí psát tak, aby to nebylo žalovatelné. Je ale možné, že to právě byly články Besta, které rozhoupaly orgány k činu. Ostatně už ten tendr na mýto před 14-ti lety páchl takovou korupcí, že se všichni jen divili , jak je to možné. Tehdejší mistr Šimonovský se svatouškovským výrazem napáchal na rezortu dopravy tolik zla, jako nikdo jiný.

Babiš, který svou politiku postavil na tom, že doba porevoluční do jeho nástupu byla dobou zla je v situaci mírně prekérní. Nejenže ji nenapravil ( a ani se o to nepokusil), ale jeho lidé jen vystřídali ty druhé a jedou postaru. Občanům proto nezbývá, aby opět šli volit malé a neznámé strany, protože to, co je v Parlamentu, je stále stejně mizerné.

Převzato od Jiřiny Zvárové na sit-as.cz

Korupce, korupce, korupce. Všude kam se podíváte, samá korupce. Je v ČR ještě vůbec nějaký úřad, který slouží občanům a nikoliv soukromým zájmům?

Svůj názor na věc prezentoval i pan VK na AENews

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Vladimír Sobotka napsal:

  Jiřina Zvárová zase věští z křišťálové koule a vydává to za rozhodnutí soudu. Jak dobře víme, trestní stíhání si u nás lze objednat a téměř vždy ta bublina splaskne. Celé generace polistopadových politiků politizovaly justici i policii a já čekám, kdo to vyčistí. Když to někdo čistí, je samozřejmě napaden jako např. prezident. Komu věřit je stále těžké rozhodnutí, ale Jiřina Zvárová to rozhodně není.

  • tereza napsal:

   Prezident nečistí (v tom pravém slova smyslu) justici. Jeho právo jmenovat soudce nezmůže nic proti tomu, že současný justiční systém je prohnilý skrz naskrz.

 2. Rudolf Hurník napsal:

  Vážená paní Zvárová.
  Nikde jsem se Vašem článku nedočetl, co vlastně na Faltýnka vyteklo a v čem se omočil.. Dokud nebude jasné prokázané obvinění kohokoliv, tak jen čeříte vodu a tlacháte, jako ti vrabci na střeše. Nesuďte a nedělejte závěry za soud. A padni, komu padni. Jinak se Vám to v karmě vrátí.

 3. jajapan napsal:

  co mně na této kauze nenechává v klidu,je to,že akci vede pán Ištván,poskok US globalistické chazarské mafie,jenž má na svědomí i pád premiéra Nečase.

 4. lakař napsal:

  no až bude veřejná informace ta, že si všechny „všechny“ strany chodí na ten jmenovaný ústav/out-line úřad/firmu pro stranické peníze, tak tím bude ledasco vysvětleno – funkce, tendry, doby, vazby, politické děje, atd.,atd.,atd. .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.