Na velvyslanectví Vatikánu v Římě byly nalezeny lidské kosti

Tisková služba Svaté stolice v úterý pozdě večer oznámila, že v průběhu oprav byly v jednom přístavku k budově apoštolské nunciatury (poselství Vatikánu) v Itálii nalezeny fragmenty lidských kostí.

Jak oznámila italská média, hodlají vyšetřovatelé zjistit, jestli nalezené lidské ostatky nepatří dvěma nezletilým dívkám, které zmizely v Římě za záhadných okolností v roce 1983.

 

Patnáctiletá dcera majitelů jednoho římského baru Mirella Gregoriová šla 7. května 1983 na schůzku s nějakým svým známým a zmizela beze stopy. Dcera jednoho zaměstnance Prefektury papežského domu Emanuela Orlandiová byla také patnáctiletá, když zmizela. Dívka, která byla občankou Vatikánu, zatelefonovala 22. června 1983 jedné ze svých sester a sdělila jí, že dostala nečekaně výhodnou nabídku v reklamě kosmetiky. Poté už o Emanuele nikdo neslyšel.
Po nějakou dobu spojovali vyšetřovatelé oba případy zmizení mladých obyvatelek Říma, pak se ale této verze vzdali a vyšetřovali každý z těchto případů zvlášť.

Kauza Orlandiové měla v Itálii velký ohlas a stala se jednou nejzáhadnějších událostí spojených se současným Vatikánem.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. eno napsal:

    Když se to tedy aktuálně nezobrazuje a já jsem na to přišel až za 2 měsíce, proč tedy na hlavní stránku nebo tam, kde to je vždy vidět nenapíšete-pro aktualizaci stiskněte F5?

    • CZK napsal:

      Stává se mi to taky, ale jenom na těchto stránkách, že když si otevřu TADESCO, tak se mi otevírají ty stránky, které jsem shlédl naposledy. A to se týče i diskuse. Když si za dva dny otevřu diskusi a chci se podívat, zda někdo reagoval na můj příspěvek, tak tam není ani můj příspěvek, ani žádné další příspěvky. Musím stisknout tlačítko „obnovit“ a pak se mi to zobrazí. Takže jedině u tohoto webu – cokoliv si otevřu, dávám „obnovit“ a pak jsem teprve aktuální. Myslím si, že je to nějaké speciální „kurvítko“ pro tento web. Vypadá to, jako by ho někdo neměl rád ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.