Nad Evropou je oblak radioaktivního znečištění. Údajně neškodný

Nad Evropou se v posledních týdnech pohybuje oblak radioaktivního znečištění. Informoval o tom francouzský institut pro ochranu před radiací IRSN, podle něhož příčinou je zřejmě nehoda v jednom z jaderných zařízení v Rusku nebo v Kazachstánu, ke které pravděpodobně došlo na konci září. Havárii v jaderném reaktoru ale francouzští odborníci vylučují a znečištění podle nich nemá negativní dopad na lidské zdraví, napsal britský list The Guardian.

Přesnou lokalitu, kde oblak vznikl, se institutu určit nepodařilo. Podle povětrnostních modelů však odhaduje, že se jedná o pásmo jižně od Uralu, respektive o oblast mezi tímto pohořím a řekou Volhou.

 

Francouzský institut tvrdí, že příčinou kontaminace je zřejmě nehoda v továrně pro zpracování radioaktivního paliva nebo v centru pro nukleární medicínu. Ruské úřady přitom podle šéfa IRSN Jeana-Marca Perese uvedly, že žádnou nehodou v těchto zařízeních na svém území nezaznamenaly. Ruské ministerstvo energetiky zprávu zatím nekomentovalo. K dispozici není ani vyjádření kazašských představitelů.

IRSN společně s několika dalšími evropskými centry pro jadernou bezpečnost naměřil v ovzduší vyšší míru ruthenia 106, tedy produktu, který se přirozeně v ovzduší nevyskytuje a je zejména výsledkem štěpení atomů v jaderném reaktoru. Havárii reaktoru však středisko vyloučilo, ta by totiž vedla ke kontaminaci i jinými látkami.

Aha! Tak neškodný? A nestalo se náhodou ruthenium další ingrediencí ve smrtelném koktejlu zvaném chemtrails? 

Zdroj: ČTK

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10
Komentujte

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jirikJanomar2memariankosnacLiběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
CZK
Host
CZK

Od 3.10. to stoupalo až do 6.10. Potom úroveň radioaktivity počala klesat. Dnes je 10.11. Ať si tu informaci víc jak po měsíci vetknou do řiti. Další věc je, že NEVÍ !!! , odkud se to vzalo? Mají satelity, které 24 hodin denně monitorují radioaktivitu celé Země. Jsou schopni nalézt pomocí tohoto zařízení a pašovaný radioaktivní materiál v ocelové trubce ve vozidle. A najednou neví, kde se vzala ta radioaktivita? Mají nás za nesvéprávné idioty a podle toho se k nám taky chovají.

Jara
Host
Jara

Ano,moc dobře to vědí.Vědí i jiné věci,co ostatní nesmí vědět.Proč např multimiliardáři staví mohutné bunkry pod zemí,proč ztrácí zájem ( už pěkně dlouho) o naši oběžnici-Měsíc a jaksi velmi ,,sní“ o ovládnutí Marsu? Jen krátké zamyšlení : ,, Co udělají např.vodohospodáři,když se čeká Velká Povodeň ? Začnou z přehrad upouštět vodu…A co nyní provádí naše ,,Ra“= SLUNCE ! I když vědci mudrují ..a už dlouho,že Slunce je v období klidu a nebude aktivní,co se děje?! Pravý opak,je bouřlivé a obrovskými erupcemi upouští energii ! Naše Slunce Ví a Cítí co se blíží a co se má stát. Slunce bude první,kdo… Číst vice »

Jara
Host
Jara

Podle některých pramenů naposledy dostala tento ,,Los na záchranu Země“ jedna ,,pozemšťanka“,co byla po Pravici Ježíše. Nejnadanější a nejschopnější a vše chápající. Marie Magdaléna. Nezneužila Sílu,kterou tímto ,,Losem“ získala a zůstala věrná Zemi. Římané ji pronásledovali,taky všechny Její učedníky,po odchodu Ježíše.Ženy nesměly učit,léčit…vše se tvrdě trestalo..Vraždili a pronásledovali…proto je naší ochránkyni a mnozí se k Ní modlí..a ve všech Slovanských zemích byla většina kostelů zasvěcena právě MARII-Ochránkyni. Ve skutečnosti Marii Magdaléně.

mar2me
Host
mar2me

Áno, Magdaléna, Ježíšova žena, ktorá zrejme mal s ním aj deti.. áno je to cenzúrované. Ale zrejme tu niekto neuposlúchol Kristov ZÁKAZ v Matúšovom evanjéliu o tom, že zakázal 12 apoštolom chodiť k samaritánom a nám pohanom na sever !

Veď prišiel kvôli sivým- židom a chorým. Nemali sme už náhodou my pohania Ducha poznania ? Prečo asi ?

Zrejme diabol zariadil, aby sme boli násilne pokresťančeny.. pretože my Slovieni, respektívne Slaviani od slova SLÁVA, sme opakom kresťanstva.. teda zradcovia a inkvizitóri všetko zapríčinili, aby sme sa stali otrokmi systému… sme pod kliatbou Vatikánu

mar2me
Host
mar2me

Zrejme, keby Kristus zomrel za všetkých a za naše hriechy, ako to tvrdia.. tak by sme už nemuseli robiť obety. Nemuseli by sme pykať a trápiť sa, nemuseli by sme sa kajať (ľutovať).. jednoducho, keby to bolo take jednoduché.. tak by už bol na zemi RAJ a to ako vidíme, nie je ! Takže nastáva problém, kde sú tie spasiteľské účinky, ktoré mesiáš priniesol ? No zrejme je to prekrútena polopravda, ktorá je horšia než pravda.. Zrejme diabol stále vládne a nám ostala slobodná voľba.. buď uveríš alebo zahynieš.. tak to mi je poklona, takto žiť, pod ťarchou (kliatbou) dedičstva… Číst vice »

Jano
Host
Jano

Nejedná sa o žiadnu „jadrovú“ haváriu. Proste a jednoducho, do „kokteilu“, čo na nás zhora „sypú“ pridali Ruthénium 116( asi sa im zdá, že ten ich Kkokteil“na nás slabo a pomaly účinkuje)….

Liběna
Host
Liběna

cetla jsem vicero komentaru, ze z Ruska ani Kazachstanu to priletet nemohlo, protoze zpetne vyhledane proudeni vetru (strucne receno) bylo ze zapadu na vychod – tedy v opacnem smeru 🙂

mar2me
Host
mar2me

Francúzsko, tam kedysi niečo búchlo pred pár mesiacmi

mariankosnac
Host
mariankosnac

Už zase? O tomto že podla vedcov asi z Uralu išla neškodná radiácia už som čítal tak pred mesiacom. Nemohla by byť z Nórska, niekde v tých končinách je farmaceutická továreň alebo tak niečo a vraj to občas vypustia, tento typ rádioaktivity by tomu odpovedal.

jirik
Host
jirik

Americká společnost Holtec International přistupuje k budování centralizovaného úložiště vyhořelého jaderného paliva v uzavřené černobylské zóně.

Předpokládá se, že na tomto území bude uložen odpad z ukrajinských jaderných elektráren. Zároveň Kyjev zvýší nákup amerického paliva pro jaderné elektrárny. Podle expertů je nový projekt nebezpečný experiment. https://sptnkne.ws/fWvp