Náš problém není Čína, náš problém je Federální rezervní systém, říká Trump

Prezident se v posledních měsících opakovaně střetával s představiteli FEDu a obviňoval je, že sabotovali jeho úsilí „vyhrát“ obchodní válku s Čínou tím, že odmítli naslouchat jeho požadavkům na dramatické snížení úrokových sazeb.

 

 Prezident Donald Trump uveřejnil na Twitteru příspěvěk, ve kterém krizizoval centrální banku FED, za to, že byla v minulém týdnu velmi plachá při snižování úrokových sazeb a řekl, že další škrty by měly být provedeny okamžitě.

Trump dále napsal, že FED je příliš hrdý na to, aby uznal svou chybu. Na závěr označil politiku FEDu za „hroznou věc, kterou je třeba sledovat.“

přeložila tereza | zdroj: Sputnik news

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. harry šoumen napsal:

  Nevzal si Doník příliš velké sousto, kritizovat nedotknutelnou instituci?

  • Jarek* napsal:

   Někdy to přijít muselo. G.P. to již odpískal letos na konci března v Basileji a troubové v usa to moc nechtějí slyšet. Diník je globalista a v tandemu s Vladimírem té nedotknutelné instituci pomalu ale jistě zavírají krám. I tak to bude pro všechny okolo pořádná pumelenice, jak to rochne. Já jsem připraven.

 2. Vít Henok napsal:

  Fed je institucí, která nemá nic společného se slovem federální. Její vznik byl umožněn tehdy, kdy ztroskotal Titanik plný bankéřů z Evropy. Nemyslím, že se ta loď potopila náhodou. Ledovec byl jenom „obviněn“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..