NASA: Navázali jsme kontakt s kosmickou lodí, pohybující se mimo naší sluneční soustavu

Tento objekt se nachází v takové velké vzdálenosti od Země, že signál, který NASA k němu vyslala, byl na cestě až 19,5 hodin. Kosmická loď je od naší planety vzdálena více než 20 miliard kilometrů.

 

 

Pro srovnání:

Vzdálenost Země-Slunce je „jen“ 150 000 milionů kilometrů a elektromagnetický signál ze Slunce na Zemi by cestoval přibližně jen 8 minut.

Touto vzdálenou kosmickou lodí je Voyager 1, který NASA vystřelila v roce 1977 do kosmu a v současnosti je nejvzdálenější sondou vyslanou ze Země.

Díky tzv. Thruster, které sonda nese s sebou, její bylo dlouho možné komunikovat se Zemí. V roce 2014 však vypověděly svou službu. Inženýrům NASA se loni podařilo zaktivovat 4 jiné Thruster, které byly původně myšleny pouze jako rezerva a nebyly aktivovány téměř 40 let. A ty začali pracovat.

Pak se skupině vědců NASA, kteří mají na starosti projekt Voyager, podařilo zhotovit spojení se sondou, a to 28. listopadu 2017.

Vědci byli nadšení, že po tak dlouhé době bylo možné tyto přístroje zaktivovat a ty mohou pracovat dále. Tak je opět možné zachycovat vzrušující informace a údaje z míst nacházejících se v kosmickém prostoru, který nepatří do naší sluneční soustavy.

Pochopitelně, že tímto byla životnost komunikace se sondou jen na několik let prodloužena. Pak je konec a sonda bude i nadále putovat vzdálenými prostorami kosmu, ale už na věčné časy bez jediného „slova“ vysloveného směrem k Zemi.

 

 

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndyMarošZne-ucteni.Krvavy mesicjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Krvavy mesic
Host
Krvavy mesic

Na druhe strane base tardi ,ze jiz 27/07 „23:13 23.07.2018https://sptnkne.ws/jfmW“ prijde apokalipsa. No tak nevim co si mam o tom myself.

jirik
Host
jirik

Další příběhy setkání v paralelním světě
https://www.suenee.cz/dalsi-pribehy-setkani-v-paralelnim-svete/

Maroš
Host
Maroš

No do prdele!… „Stovky lidí jsou pohřešovány v Laosu poté, co se protrhla rozestavěná přehrada na jihu země. Vylily se miliardy krychlových metrů vody, uvedla AFP Podle agentury AP zůstane více než 6 600 lidí bez domova. Přehrada se stavěla jako společný podnik vedený jihokorejskou firmou s thajskými a laoskými partnery a měla být otevřená v letošním roce.“ https://zpravy.idnes.cz/laos-prehrada-pohresovani-kalamita-duv-/zahranicni.aspx?c=A180724_100850_zahranicni_kuce To do prdele – kvôli môjmu dobrému priateľovi tam – zainteresovanému na projekte – začnú padať hlavy bez ohľadu na konkr=tnu zodpovednosť. Samozrejme – úprimne ľutujem tých ľudí v Laose – mal som s Laosanmi dobré vzťahy. Celá tá záležitosť je… Číst vice »

Zne-ucteni.
Host
Zne-ucteni.

Pro tento komentar mnou nikdy nebylo hlasovano!!! Z jakeho duvodu po odkliknuti se mi objevuje, ze to tak bylo. Podvod.

Maroš
Host
Maroš

Zjavne tu niekto nechápe, že vo svete sa dejú VECI NEZÁVISLE na nejakých článkoch tu – takže pokiaľ to nemám kam relevantne zavesiť, tak to zavesím „niekde“! Správa o „nadviazaní“ kontaktu s mimoňmi mimo slnečnej sústavy. keď „nám to tu denne lieta nad hlavami“ považujem za menej dôležitú správu – skôr za „produkt“ NASA, ktorá je projektom Vatikánu, takže to účelová „doveryhodná“ informácia – nie však pre ľudí, ktorí sa o problematiku UFO zaujímajú do hĺbky! Správa o pretrhnutí priehrady v Laose má oveľa ďalekosiahlejšie dôsledky ako si dokážete predstaviť – pretože toto isté sa môže stať aj u nás!… Číst vice »

Krvavy mesic
Host
Krvavy mesic

Jiz 27 coz je v patek ma prijit apokalipsa jak ji predpovedeli nejaci predpovednici
23:13 23.07.2018https://sptnkne.ws/jfmW. Tak nevim co si mam o tomhle a te kosmicke lodi myslet.

Maroš
Host
Maroš

Aby som nebol „až tak mimo“ článku – dokument o neskutočnom bordeli na obežnej dráhe – ľudstvo má v podstate už teraz problém čokoľvek vypustiť hore s ľudskou posádkou – na orbite lietajú desaťtisíce „kúskov“ našej kozmickej technológie rýchlosťou 25-50 tisíc km/h – zrniečko prachu prestrelí skafander aj celého kozmonauta – súčiastka o veľkosti hrášku dokáže zlikvidovať celú kozmickú stanicu. Čína, ktorá si pokusne zostrelila jadrovou zbraňou svoju starú družicu – vyprodukovala cca 7 tisíc takýchto projektilov. Vyslať v blízkej budúcnosti kolonizačnú misiu s väčším množstvom ľudí na Mars je z tohto dôvodu obrovské riziko! Doslova sme si zarúbali únikovú… Číst vice »

Andy
Host
Andy

Proč vypouštějí do vesmíru takové kraviny. Zaneřáďujeme svými odpady i vesmírný prostor. Je mi za nás trapně …