Násilné útoky proti hasičům a policistům ve Francii se stávají „novým normálem“

Fyzické útoky na hasiče, lékaře v sanitkách a policisty ve Francii se stávají stále běžnějšími, přičemž francouzská média to označují jako „novou normu.“

Podle deníku The Local France se počet útoků proti hasičům od roku 2017 zvýšil o 23 procent. I během minulého víkendu Francie viděla několik násilných útoků proti hasičům.

Poté, co byli hasiči povoláni na místo v Noisy-le-Roi, byli napadeni patnáctiletým chlapcem, když reagovali na výzvu jeho matky, která měla podezření, že se předávkoval drogami nebo alkoholem.

 

 

 

„Když dorazili, vyhrožoval jim, že „zdechnou.“ Stále rozdával rány a kopal do hasičů, dokud ho nespacifikovali. Dva ze tří mužů měli řezné rány a modřiny na tvářích. Budou na neschopence až 10 dní,“ uvádí deník.

V Aix-en-Provence při pokusech o oživení 80letého muže ukradli pohotovostní službě sanitku a zničili ji. Pohotovostní služba pak zjistila, že jejich vozidlo se nachází nedaleko od nich, bylo rozbité a vklíněné mezi zdí a jiným vozem. Jedna strana vozu byla úplně rozervaná.

Na Korsice byl hasič napaden zraněným mužem, kterému se snažil pomoci. Ačkoli komunikace začala normálně, zraněného muže náhle popadlo násilí a udeřil do tváře jednoho z hasičů. Hasič utrpěl zranění, které si vyžádalo šest stehů a skončil na neschopence osm dní.

 

 

„Populace je nevázaná, mírně řečeno,“ řekl André Goretti, prezident svazu hasičů ve Francii.

„Tísňové a pohotovostní služby již nemohou uspokojit potřeby lidí a hasiči jsou posledním článkem v tomto řetězci,“ pokračoval Goretti a dodal: „Jsme zcela opuštěni našimi zřizovateli a zaměstnavateli.“

přeložila tereza | zdroj: Voice of Europe

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. CZK napsal:

    Myslím si, že tento trend je i u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..