Jak to je s našimi Slovanskými předky?

Spousta lidí se domnívá, že našimi předky jsou Slovani a také se k nim hlásíme. Co když naše DNA tvoří i další národy? Původ moderních Čechů nám objasňují především genetické výzkumy. 

 

Z výzkumu víme, že se na území České republiky vyskytuje u 34 % procent mužů „slovanská“ haploskupina R1a, která je obvyklá u východoevropanů a zasahuje až do Indie. Překvapivé ale je, že ještě více Čechů (necelých 36 %) má západoevropskou skupinu R1b. Tato mutace se nejvíce vyskytuje v Anglii, Španělsku nebo Francii.

Z otce na syna, z matky na dceru

Znamená to tedy, že jsme z 1/3 potomci Slovanů a z více než 1/3 potomky Germánů a Keltů? Tak jednoduché to být nemusí. Zmíněný výzkum pomocí haploskupin se totiž může provádět pouze na mužích – dědí se totiž výlučně z otce na syna, protože se nacházejí na pohlavním chromozomu Y, které samozřejmě u žen nejsou.

 

Geny z dob lovců mamutů

U ženských linií se proto pro výzkum využívá jiná metoda, tzv. mitochondriální DNA (mDNA). Ta se dědí pouze po mateřské linii. Znamená to, že mDNA dcery je stejná jako mDNA její matky a tak dál a dál proti proudu času. Při výzkumu mDNA, který se prováděl po celé Evropě, se ale ukázalo, že většina Evropanů (a tedy i my Češi) má tyto „mateřské“ geny velice často ještě z dob lovců mamutů. Jak je to možné?

Muži padli, ženy žily s vítězi

Během velkých přesunů obyvatel, jakým bylo například stěhování národů, byli totiž v pohybu hlavně muži. Část žen vůbec neodešla z domovů, další zemřely na cestě. Když pak nově příchozí došli do „země zaslíbené“, většinou je čekal krutý střet s místním obyvatelstvem. A zatímco muži často padli, ženy obvykle přežily a staly se družkami vítězů. Proto nám ženské a mužské rodové linie občas ukazují každá něco jiného.

Nemoc zděděná po keltských předcích

My Češi tedy máme blízko jak ke Slovanům, tak k obyvatelům západní Evropy, potomkům Germánů. Mísení genů na křižovatce Evropy potvrzuje i další genetická zvláštnost – vyskytuje se u nás totiž poměrně často mutace, která způsobuje vážnou nemoc, cystickou fibrózu. Jde o smrtelnou chorobu, která postihuje hlavně dýchací a trávicí soustavu. Tato genetická mutace se nalézá v Rakousku a v „keltských“ oblastech: Walesu, Skotsku, Irsku a Bretani. Lze proto s velkou jistotou říci, že v našich tělech kolují i geny starých Keltů. Moderní věda tedy dokazuje, že lidé žijící v Česku mají podobnou měrou předky slovanské a germánské, s velkou příměsí krve keltské.

Zdroj 1

Loading...

17
Komentujte

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Josef VojtíšekAndreaMarošpřípadné kříženíSys Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sys
Host
Sys

No a proto se nemůžeme domluvit a jsme hašteřiví a nesoudržní.
Takže kromě Ruska si nejvíce slovanství zachovalo Polsko a Bělorusko. Vzhledem k tomu, že v Polsku jsou silně věřící, místní ženy asi svým protějškům zůstávaly věrné a s vítězi se nespouštěly.

jirik
Host
jirik

Jestli nešlo třeba o >>kulturní obohacení<<, třeba neměly na výběr….

Sys
Host
Sys

No Polky a Bělorusky se kulturně obohatit nedaly, jak je vidět z mapy.
U nás je to tedy horší, ale vezmeme-li v úvahu, že germáni v podstatě jsou také slované (jen se to skoro nikde neuvádí), tak případné křížení s nimi nás až tolik nepoškodilo.
Škoda, že ta mapa neobsahuje více států. Zajímala by mne Indie.

případné křížení
Host
případné křížení

Citat:
„Škoda, že ta mapa neobsahuje více států. Zajímala by mne Indie.“
nemusite chodit daleko. Staci se podivat na cikany a Vase otazka je ihned odpovezena.

dobrovolne odchazely od svych vlastnich muzu pro zisk lepsiho zivota; rozbijely existujici a fungujici rodiny.
Host
dobrovolne odchazely od svych vlastnich muzu pro zisk lepsiho zivota; rozbijely existujici a fungujici rodiny.

Citat:

„Polsku jsou (silně věřící), místní ženy asi svým protějškům zůstávaly věrné = O TOM SE DA VELICE POCHYBOVAT = a s vítězi se nespouštěly.“

Sys
Host
Sys

Nevím, vždyť píšu „asi“ 🙂

Josef Vojtíšek
Host
Josef Vojtíšek

příspěvek LŽE !! keltské skupiny R1b je v Čechách 22% , na Moravě ještě méně. V Čechách máme ještě 12% jihoslovanské skupiny I2. Obecně platí, že v zemích, kde je více než 30% jedné hlavní haploskupiny je podle ní i jazyk a kultura. Ty jsou u nás jednoznačně Slovanské, stejně jako dějiny, kde hlavním nepřítelem byli vždy nositelé haploskupiny R1b. A obyvateli Germánie byli hlavně Slované a Frankové. Tehdy žádní Němci neexistovali vznikli později křížením Keltů 35% Slovanů 20% a severských lovců 15% ( skup. I1a )

jentak
Host
jentak
Maroš
Host
Maroš

No výborne – ešte že sa zachovala tá muttiDNA od „lovcov“ mamutov – ktorí mamuty nelovili, ale vyhrabávali z večne zmrznutej zemi. Tá mDNA je inak po mojej praprababke – už tisíce rokov sa u nás v ústnom podaní odovzdáva „veselá příhoda“, ako sa tejto praprababke vylomili pre nedostatok C-éčka v zimnom období všetky predné zuby na mamutej špikovej kosti, a tú aj so zubami našli archeológovia na Sandbergu, kde mali naši starí Keltoslovania mamutožrúti /od nich pochádza nadávka „choď do kelu!“/ jaskyňu, kam vždy chodievali k príbuzným, keď im vysoký Dunaj vyplavil zemlianky na Devínskej kobyle – ešte než… Číst vice »

dyk
Host
dyk

Ja tiež vykonávam potrebu vnútri. Je to zlé? Ono by to nie veľmi esteticky vyzeralo pred panelákom…

Maroš
Host
Maroš

dyk – no veď – to sú tie mutti gény, ešte že niekto predtým vymyslel hlinený nočník – a z neho kvetináč. Kytkám sa u teba darí?

Laco
Host

Táto téma trochu inak : http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=185

Maroš
Host
Maroš

Laco – ešte že tu máme neochronológiu – ktorá zo zatajených dejín vyrába nový guláš. Ešte že germáni nie sú sloveni a Prusov zlikvidovali nemeckí rytieri – ktorých členom rádu je aj náš Černokňažník – pôvodom ukrajinsko-poľský žid.
https://www.sme.sk/diskusie/39776/1/Na-stretnuti-s-papezom-mal-Carnogursky-kostym-Radu-nemeckych-rytierov.html

pavel
Host

O tom kde jsme je mnoho úvah a to hlavně těch, které říkají, že nejsme Slovani a opírají se o tzv. vědce a historiky, kteří dostali za svoji práci dobře zaplaceno, aby napsali to co objednavatel požadoval a zkreslil pravdu o naší slovanské kultuře a historii. Tento článek tam určitě patří. Jsou tam informace, které si nemůžete v praxi ověřit a pokud jsou tam ještě uvedené názvy jako DNA dodávají pak článku velkou pravděpodobnost, že je to pravda pravdoucí. Všechno je jinak a přikládám odkaz na porovnání toho co je v tomto článku uvedené a jiný pohled na Slovany a… Číst vice »

Andrea
Host
Andrea

Nechala jsem si zjistit DNA z otcovi strany a bylo mi zjištěno,že mám prapůvod z doby Helénské a v současnosti shodnou DNA v Portugalsku. A k té cystické fibróze,v těhotenství jsem odmítla amniocentézu a byl mi nabídnut test DNA z krve. Zjistili,že syn je 50% nositelem cystické fibrózy po svém otci. Ten ještě nemá zjištěn svůj původ DNA,ale pouze se domníváme,že by mohl mířit do Irska dle příjmení Wallis.

Maroš
Host
Maroš

Andrea – pre helénske gény je typické, že palec nohy a druhý prst vedľa majú rovnakú dĺžku. ???

Andrea
Host
Andrea

Maroš – o tom nevím,omlouvám se.

Pin It on Pinterest