Ne základnám: Otevřený dopis poslankyním a poslancům 3.7.2017

11:54

A jeden z důležitých komentářů pod článkem:

Myslím, že nás američané zatahují do ,,svého,, konfliktu proti našim slovanským bratrům, kteří nám v historii vždycky pomáhali. Je to obrovská hanba politiků evropských zemí, že se rohodli dělat ,,křoví,, zločincům s USA, navíc za porušování ústavy.

Vladimír

Otevřený dopis poslankyním a poslancům 3.7.2017 Ne základnám

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

zařazením bodu 171. na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7.2017 nejde chápat jinak, než že chcete docílit volební účast 25% a vyvolat tak historicky nejmenší důvěru občanů v zákonodárný sbor.

Sněmovní tisk 1121/0 vedený pod názvem „Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO“ byl doručen poslancům 11. května 2017 v 10:57 hodin.

V uvedeném tisku má Poslanecká sněmovna ČR pro nás občany nepochopitelně projednávat:

– rotním úkolovým uskupením (RÚU) na bázi mechanizované roty do bojového uskupení vedeného Německem na území Litvy (DEU eFP BG) v počtu do 250 osob na dobu od 1. května 2018 do 31. ledna 2019.

– minometnou četou do bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska (CAN eFP BG) v počtu do 40 osob na dobu od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2019.

V prvním případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Litvy v rozsahu 276 dní.
V druhém případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Lotyšska v rozsahu 393 dní.

Článek 43 Ústavy ČR

3) Parlament vyslovuje souhlas
a) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky,
b) s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky,
nejsou-li taková rozhodnutí vyhrazena vládě

4) Vláda rozhoduje o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky, a to nejdéle na dobu 60 dnů, jde-li o
a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení,
b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu,

Předložit Poslanecké sněmovně České republiky protiústavní návrh je pohrdání demokratickými principy, pohrdání občany, pohrdání voliči.

Tuto skutečnost dokazuje předkladatel návrhu, poslanec, ministr obrany pan Martin Stropnický který ignoruje, odst..4 a uvádí jen: jelikož se jedná o vyslání ozbrojených sil ČR do zahraničí, podle čl. 43 odst. 3 písm. a) Ústavy ČR je nutný souhlas obou komor Parlamentu ČR.

Vyzýváme poslankyně a poslance, aby na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7. 2017 hlasovali o vyřazení neústavního návrhu bodu 171. a poslanci, ministru obrany panu Martinu Stropnickému vyslovili nedůvěru.

Považujeme to za jediný možný způsob k udržení legálnosti parlamentního systému, odmítnutí likvidace demokratického systému České republiky a diskreditace Ústavy České republiky.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Nulajiriksibolet Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
sibolet
Host
sibolet

tři vlídní vojáci v záloze osloví nějaké poslanečky před jejich vilami a poradí jim,aby SPOLUPRACOVALI, poloodhalí pouzdra s pistolí..To je jiná medicína,než tuny petic a otevřených dopisu..

Nula
Host
Nula

v diplomatickom svete je ponuka: Vyber si, striebro /symbol úplatku/ alebo olovo /symbolom ani nemusí byť a tak nejak to každého napadne/ …

jirik
Host
jirik

Otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi Pane premiére, obdrželi jsme od Vás odpověď na náš dopis ,,Výzva před cestou do Bruselu 2017“. V něm upozorňujeme na závazek, který Vláda České republiky přijala svým usnesením o přistoupení k Severoatlantické smlouvě a to v čl.1 zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou. Upozornili jsme Vás a Vaším prostřednictvím Vládu České republiky, že tento závazek je ze strany tohoto vojenského mezinárodního paktu porušován. Konkretizovali jsme tuto skutečnost naším prohlášením ,,Vláda posílá do Pobaltí dvě vojenské jednotky k odstrašení Ruska“. Posílání bojových jednotek na jakékoliv území k odstrašení, je hrozba silou. Vaše odpověď, ve… Číst vice »