Byla zjištěna nečekaná prospěšnost manželství

Manželství napomáhá snížení rizika vývoje srdečních a cévních chorob včetně mozkové mrtvice, a také předčasné smrti. K tomuto závěru dospěli vědci z univerzity v anglickém Keele, jejichž článek byl uveřejněn v časopise Heart. Bylo to oznámeno ve zprávě pro tisk na MedicalXpress.

 

 

Odborníci rozebrali 34 velkých průzkumů uspořádaných v letech 1963 až 2015 a věnovaných hledání spojení mezi rodinným stavem člověka a jeho zdravím. Zúčastnilo se jich přes dva miliony lidí ve věku 42 až 77 let.

Ukázalo se, že lidé, kteří se nikdy neoženili a neprovdali, byli rozvedeni nebo ovdověli, častěji umírali na ischemickou chorobu srdeční a na mozkovou mrtvici (riziko smrti se zvyšovalo o 42 a 55 procent). Rozvod napomáhal růstu pravděpodobnosti vývoje srdečních a cévních chorob v průměru o 25 procent, a mozkové mrtvice — o 16 procent.

Tento výsledek se vysvětluje tím, že ženatí lidé si častěji všímají svých zdravotních problémů a včas se obracejí pro lékařskou pomoc, pravidelněji berou léky, jsou lépe zabezpečení a mají pevnější sociální styky.

 


Tak tento článek mě upřímně pobavil. Zatímco v dřívějších dobách bylo manželství, nebo obecněji a přesněji řečeno trvalé soužití muže a ženy, samozřejmostí, dnes se o tom píší články jako o nějaké nečekané zdraví prospěšné raritě. Je to zajímavá doba. Dnes je pomalu vzácnost vydrží-li spolu lidé více než 2 roky. Znám spoustu páru, jejichž vztah začal známostí „na jednu noc“, která se následně protáhla na víc nocí. Nevím, asi jsem staromódní, ale neměl by člověk toho druhého prvně poznat, než s ním začne sdílet své genitálie?

raja

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Vítězslav Crha napsal:

    No ti angláni by se měli nechat vyšetřit u Chocholouška co říkáte?

  2. Požadovaný formát napsal:

    Ha, ha, ha pobavilo. Některým možná manželství prodloužilo život, ještě více však zkrátilo. Nejvíce srdečních a cévních chorob včetně mozkové mrtvice, pochází právě naopak z průběhu manželství, anebo z porozvodového řízení o dělení majetku. Co ti šarlatáni všechno nevymyslí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.