Byla zjištěna nečekaná prospěšnost manželství

Manželství napomáhá snížení rizika vývoje srdečních a cévních chorob včetně mozkové mrtvice, a také předčasné smrti. K tomuto závěru dospěli vědci z univerzity v anglickém Keele, jejichž článek byl uveřejněn v časopise Heart. Bylo to oznámeno ve zprávě pro tisk na MedicalXpress.

 

 

Odborníci rozebrali 34 velkých průzkumů uspořádaných v letech 1963 až 2015 a věnovaných hledání spojení mezi rodinným stavem člověka a jeho zdravím. Zúčastnilo se jich přes dva miliony lidí ve věku 42 až 77 let.

Ukázalo se, že lidé, kteří se nikdy neoženili a neprovdali, byli rozvedeni nebo ovdověli, častěji umírali na ischemickou chorobu srdeční a na mozkovou mrtvici (riziko smrti se zvyšovalo o 42 a 55 procent). Rozvod napomáhal růstu pravděpodobnosti vývoje srdečních a cévních chorob v průměru o 25 procent, a mozkové mrtvice — o 16 procent.

Tento výsledek se vysvětluje tím, že ženatí lidé si častěji všímají svých zdravotních problémů a včas se obracejí pro lékařskou pomoc, pravidelněji berou léky, jsou lépe zabezpečení a mají pevnější sociální styky.

 


Tak tento článek mě upřímně pobavil. Zatímco v dřívějších dobách bylo manželství, nebo obecněji a přesněji řečeno trvalé soužití muže a ženy, samozřejmostí, dnes se o tom píší články jako o nějaké nečekané zdraví prospěšné raritě. Je to zajímavá doba. Dnes je pomalu vzácnost vydrží-li spolu lidé více než 2 roky. Znám spoustu páru, jejichž vztah začal známostí „na jednu noc“, která se následně protáhla na víc nocí. Nevím, asi jsem staromódní, ale neměl by člověk toho druhého prvně poznat, než s ním začne sdílet své genitálie?

raja

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Požadovaný formátVítězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vítězslav Crha
Host
Vítězslav Crha

No ti angláni by se měli nechat vyšetřit u Chocholouška co říkáte?

Požadovaný formát
Host
Požadovaný formát

Ha, ha, ha pobavilo. Některým možná manželství prodloužilo život, ještě více však zkrátilo. Nejvíce srdečních a cévních chorob včetně mozkové mrtvice, pochází právě naopak z průběhu manželství, anebo z porozvodového řízení o dělení majetku. Co ti šarlatáni všechno nevymyslí