Nečekaný účinek reportáže. Okamura může vystřídat ČSSD

Málokdo by mohl předpokládat, že kauza spojená s údajným unesením syna Andreje Babiše za sebou potáhne nečekané věci ve velké politice. Jde o výroky předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury o tom, že v souvislosti s možnou vládní krizí je připraven prosazovat program své strany.

Dnes to uvádí média.

Podle Okamurových slov si SPD přeje ve vládě programově nahradit ČSSD.

„Já jsem okamžitě využil toho prostoru, protože vidím, že ve vládě je určité pnutí. Já to říkám na rovinu, my chceme vyměnit ČSSD, nechceme, aby se prosazoval probruselský program,“ uvedl lídr SPD.
Okamura podotkl, že si SPD přeje vlastenecký program.

Dnes dopoledne došlo k setkání premiéra s předsedou hnutí SPD.

 

„Výsledkem toho jednání je, že mi pan premiér říkal, abych připravil nějaké klíčové programové body, které si myslíme, že by bylo dobré prosadit. A že bychom se o tom mohli příští týden pobavit,“ prohlásil Okamura.

Předevčírem portál Seznam Zprávy zveřejnil informace o tom, že syn Andreje Babiše byl údajně unesen na Krym, kde byl držen, aby nemohl vypovídat v kauze Čapího hnízda. Dva roky Babiše mladšího hledala policie, ale našli ho až novináři Seznam Zprávy. V reakci na to předseda ODS Petr Fiala svolal schůzku, na které předsedové opozičních stran vyzvali premiéra Andreje Babiše k rezignaci.

Nicméně, jak je dnes uvedeno v médiích, premiér Andrej Babiš se nechystá sám odstoupit z čela vlády. Po jednání s ním to oznámil předseda komunistů Vojtěch Filip.

zdroj: 9

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. jirik napsal:

  Novým šéfem českého Senátu se stal Jaroslav Kubera z Občanské demokratické strany (ODS). Byl zvolen ve druhém kole 46 hlasy. Informují o tom česká média.

  O funkci ucházeli Jaroslav Kubera, který byl místopředsedou Senátu, místopředseda STAN Jan Horník a šéf senátního evropského výboru Václav Hampl z KDU-ČSL. Horník vypadl v prvním kole, získal pouze 18 hlasů, zatímco Hampl — 22 a Kubera — 35 z 81. Dva hlasy byly podle předsedy senátní volební komise Jaroslava Větrovského (za ANO) neplatné.

  Ve 2. kolem Kubera porazil Hampla, který dostal 24 hlasy.

  Novým předsedou Senátu byl zvolen JAROSLAV KUBERA. Gratulujeme! pic.twitter.com/bM70V7Q4Gw

  — Senát Parlamentu ČR (@SenatCZ) 14. listopadu 2018
  https://sptnkne.ws/jZDZ

  neprodává náhodou pozemky muslimům???
  ——————————————————–

  Živě: Hamáček se odpoledne znovu sejde s Babišem, zítra ho přijme Zeman
  http://vool.cz/VyVGv

  vyhodit se nenechají……..

 2. jirik napsal:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811148466792-okamura-babis-vlada-jednani/
  „ČSSD už v minulé vládě předvedla, že je to nedůvěryhodná strana a my chceme, aby se prosazoval náš program a ne program sociální demokracie. Babiš prosazuje probruselský program, my chceme prosazovat náš vlastenecký program,“ uzavřel situaci Okamura. Sám uvedl, že má jeho strana poněkud odlišné důvody, než strany ostatní. Opakovaně pak podotkl, že s nimi nemá vůbec nic společného. Zdůraznil, že bylo chybou myslet si, že mají tyto „pidistrany“ nějakou slušnost. „Ale ty pidistrany to zneužily k vlastní sebeprezentaci, která nebyla na místě,“ cituje portál slova předsedy SPD.

 3. Karel napsal:

  Nebýt makrely, tak už to tak mohlo být dávno

 4. jandera napsal:

  No doufejme, že tento dlouholetý člen strany zlodějů a podvodníků NezapomenE na podporu těch arabských dobytků nejen v teplicích, ale rozšíří ji na celé čezko

 5. Anan napsal:

  Okamura si jenom koleduje o to, aby jeho strana byla zlikvidována. Snad ho někdo usměrní do patřičných mezí. Teď jde o to dosadit do vlády dobře ovladatelné loutky a tou Babiš prokazatelně není. Kromě toho Slonková a spol. porušili švýcarské zákony výslechem syna Babiše.

 6. ⚜ aston 405 napsal:

  Rád bych se zeptal redakce Tadesco: Mám Tomia Okamuru ze všech těch politiků snad jako jediného docela rád a když má původ, jaký má, zamýšlím se, jak na tom vlastně jeho děti budou…

  Jak je to s tou genetickou degradací při míšení? Nechcete o tom někdy udělat článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..