Něco na krásné ráno

05:55

Rozhovor dvou lékařů
Říká mladý lékař staršímu kolegovi: „Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“

Zkušenější lékař se usměje a říká:
„Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.
U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.
Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu. Mladému, že jde o růstové problémy. Starému, že je to ve stáří normální.
A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným,to už snad chápeš sám,vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom.Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají,tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on,že musí něco vydržet,že začnou zabírat až po delším čase,že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný,vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera,poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší,že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého.
„ Mladý: „No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?“

Zkušený: „No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi.
“ Mladý: „Ale co když se ho ani potom nezbavím?“

Zkušený: „V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti,nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu.
“ Mladý: „Díky za rady, nepochybně ze mne bude výborný lékař.“

tm dodává: jen se svěřte „ODBORNÍKŮM“ však oni Vám ukáží.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
jirik
Host
jirik
jirik
Host
jirik

Zakladatel historického kulturního komplexu Vjatskoe, podnikatel a mecenáš Oleg Žarov řekl prezidentu Vladimiru Putinovi o zájmu zahraničních velvyslanců a daroval mu vlastní naložené okurky. Hlava státu se během návštěvy podniku Saturn v Rybinsku setkal s podnikatelskými kruhy Jaroslavské oblasti. Žarov prezidentovi řekl, že k nim přijíždějí představitelé zahraničních médií a píšou o jejich práci, podle něj je to dobrá propaganda i pro Rusko i pro oblast. Dodal, že z nich „nelezou velvyslanci“, ani z USA a Francie. „Nepřestěhujeme je k vám?“ zavtipkoval prezident. Zakladatel Vjatského také řekl Putinovi o technologii nakládání okurek v jámách a daroval prezidentovi vzorek výroby. „K… Číst vice »