Nedotknutelné banky – pyramida finanční moci se začíná rozpadat

Když jsem před časem psal, že největší Německá banka má až 70% tzv. „toxických úvěrů“ (jak nazývají sami bankéři vysoce rizikové nesplatitelné úvěry), byl jsem nazýván »proRuským« Putinem placeným hnusem.
Ejhle, a skutečnost Německo doběhla dřív, než bylo mnoho erudovaných proEU hujerů ochotno uznat.

Deutsche Bank propouští 20.000 lidí. Restrukturalizuje – což jak jistě víte je: omezení rozhazování, omezení investování, radikální snížení mezd, propouštění, optimalizování chodu společnosti – využívá se u podniků nacházejících se v krizi. Deutsche Bank se stala obětí naprosto katastrofálního managementu.

 

 

 

28. 06. 2019 byly provedeny „zátěžové testy“ na Americkém bankovním trhu. Americký Federální rezervní systém (Fed) neměl námitky proti kapitálovým plánům Deutsche Bank, všechny ostatní instituce propojené s touto bankou, které se musely testu zúčastnit, dostaly také zelenou. Je to prý pozitivním signálem pro Deutsche Bank, protože ve Frankfurtu to v minulosti nešlo vždy dobře. Tato banka totiž v posledních letech třikrát selhala při auditu se svými obchody v USA.

Akcie této banky jsou aktuálně na hodnotě 6,78 Euro/akcii. 11. 5. 2007 měly stejné akcie hodnotu 112,22 Eura/akcii. Proinvestováno na záchranu této banky bylo od roku 2012 téměř 12 miliard Euro. Německý problém je nedostatek ziskovosti, řekl šéf finančního dohledu Evropské Centrální Banky Bafin Felix Hufeld. Prezident ECB Mario Draghi nedávno naznačil další uvolnění měnové politiky vzhledem k ponurým ekonomickým vyhlídkám. Podle pozorovatelů by měnové orgány mohly zpřísnit sankční sazbu, která je v současné době 0,4 procenta.

Ještě chvíli mi někdo může povídat pohádky o tom, jak skvěle to všechno v Německu funguje, ano v onom tahounu Evropské Unie.

zdroj: 4,5

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. Petr Brno napsal:

  Schvalovali tu restrukturalizaci DB v pěkném presu o víkendu (někde jsem četl). Sewing (šéf) to oznamoval v podobném presu….Proč? Protože to museli stihnout přes zveřejněním výsledků DB za 2Q/2019 (ztráta -2,5 miliard EUR !!! za jeden jediný kvartál!!!!!!). To by akcie dost možná sletěli dolů (k nule) jako v roce 2008 Lehman Brothers, kdyby předtím neuklidnili trhy o obřím propouštěním…S ohledem na obří sumu na odstupném odcházejícím zaměstnancům (další náklady banky) a značenou setrvačnost zbavení se takové armády zaměstnanců (20.000), jak to s touto bankou půjde dále (čím se uklidní trhy v 3Q/2019). ..??

  Jak píše paní Tereza nakonci článku, nebudí to moc (vůbec) optimismus, pokud klíčová něm.ecká banka (na kterou je navázaný exportní průmysl) udělá „takový výsledek za jediný kvartál“ (toto je totiž zrcadlo průmyslu – tedy jeho stavu)

 2. David napsal:

  Deutsche Bank má ve své podrozvaze 49 bilionů USD (49.000.000.000.000,-) v tzv. finančních derivátech, cca šestinásobek HDP celé EU. Pokud padne, tak si skočte ještě jednoho kvapíka na Titanicu, dejte si ještě jedu skleničku šáňa a čekejte na nevyhnutelné.

  • Petr Brno napsal:

   „Padne“, „nepadne“, to není o přání, ale o realitě, jak dlouho můžete vykazovat ztrátu (-2,5 mld. EUR) za 1Q v takovém rozsahu „a nic“? (lehce se podne kurz akcií a zítra už budou jiné zprávy a tím to hasne…)
   Ano, ty derivátové pozice (asi z významné části toxické), to je problém. Zprávy o DB sleduji necelých 5 let a kladu si otázku, jak dlouho se „lze tvářit“, že se nic neděje a jestli je tento stav udržitelný. Prostě se jenom konstatuje, že to tak je a basta…

   • Petr Brno napsal:

    Doplnění:
    Oficiálně se ani neví, kolik ty derivátové pozice jsou (já četl dokonce někde až o hodnotě 75 bilionů)…Tj. nikde se to oficiálně nevykazuje (něco jako výroční zpráva), nikomu to v bilanci banky neschází….je to vyřešené tím, že se o tom prostě nemluví..Je to vše zkrátka „sluníčkářsky“ v pořádku..Problémy řešíme tak, že o nich nebudeme mluvit

    • Ales V napsal:

     Je uplne jedno kolik bude mit ztratu, dotiskne se novy hajzlpapir a jede se dal…
     Padne, az zmizi duvera lidi v ni a ti utecou v takovem poctu, ze to DB zabije

 3. Vít Henok napsal:

  Penězo – Němci vynikali v tomto umění zničit měnu již za války. Akorát se tomu dřív neříkalo kvantitativní uvolňování. Že poslali euro ke dnu znamená ale něco jiného, než jejich hospodaření. Záměr enwòčka je přece vláda planetě. Viz ničení Krebsova cyklu chemtraily. Je to jenom jeden z nutných činů, aby zničili geny všem. Proto mluvím o UI. Geno..cída znamená zničit nitro..gen, oxy..gen, hydro..gen, prostě prvky těl Života. UI tady byla již před potopou světa. Je to v pamětech již vymřelých národů. Čína ví svoje, …a další mají ty plavidla v textech i v kameni. Ten Dëniken…

 4. Jarda z Brna napsal:

  tAK POTOM PROTI CHEMTRAILS BUDE ÚČINNÁ KYSELINA CITRONOVÁ. pODLE WI-KI…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..