Nejbrutálnější teroristický útok nespáchali islamisté, ale jiné zrůdy 

Nejděsivější teroristický útok v Evropě od konce války se udál před 17 lety. 24. března 1999 začal největší a nejodpudivější teroristický útok od konce války – agrese NATO na Jugoslávii.

Teroristické bombardování Bělehradu v roce 1999 | foto: http://vojvodjanskenovine.rs

Teroristické bombardování Bělehradu v roce 1999 | foto: http://vojvodjanskenovine.rs

Útoky islamistických atentátníků v západoevropských metropolích počínaje Madridem v březnu 2004 až po Brusel tento týden jsou jistě rozumem nepochopitelnými akty ďábelského zla, které se nesluší zlehčovat a relativizovat. Při všech těch „Je suis Charlie“, „Je suis Paris“, „Je suis Bruxelles“ apod. bychom však neměli zapomínat na výročí barbarského teroristického útoku, který tyto ojedinělé akce náboženských fanatiků svým rozsahem a významem mnohonásobně přesahuje.

Před sedmnácti lety, 24. března 1999, začala agrese NATO na Svazovou republiku Jugoslávii, která trvala 78 dní. Vyžádala si asi 2500 civilních obětí, asi 550 životů jugoslávských vojáků, nepředstavitelné materiální škody – zasaženy byly továrny, civilní domy, budovy veřejných orgánů, zařízení státních médií, dopravní infrastruktura, nemocnice, aj. Vše v hrubém rozporu s mezinárodním právem, bez posvěcení OSN, pod vylhanou záminkou – podobně jako tomu později bylo při útocích USA a některých dalších západních zemí na Irák, Libyi a další země. Šlo o největší teroristický útok od konce druhé světové války.

Co je mnohem horší než terorismus izolovaných jednotlivců či skupin? Státní terorismus – tedy teror organizovaný a prováděný vládami.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikMarošKMnO4Sysi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Tu je jeden z nich – sorosovec, „ktorý porazil Mečiara“ a jeho orientáciu Slovenska na Rusko a ktorý nás zatiahol bez referenda do NATO. Univerzálna bábka
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12465-dzurinda-eu-nato-hard-power-rusko-putin

Sysi
Host
Sysi

Dnes je možné se zúčastnit pietního aktu před srbským velvyslanectvím:
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15219/

Sysi
Host
Sysi

Něco „nepěkného“ se na nás chystá 🙁 SOUKROMÁ návštěva Paula Ryana v Praze, návštěva sněmovny i senátu, následně beseda se studenty v rámci vymývání mozků.
Ale to nejdůležitější: Ryan má v Praze podepsat prohlášení o boji Čechů a Američanů za mír a svobodu !!!
Rozumíte tomu? BOJ za mír a svobodu = válka !

https://www.novinky.cz/domaci/467242-ryan-ma-v-praze-podepsat-prohlaseni-o-boji-cechu-a-americanu-za-mir-a-svobodu.html

KMnO4
Host
KMnO4

Tohle bych aktualizoval, jinak to někteří budou považovat za fake news … pro detail popřou celek.
„17 lety. 24. března 1999“

Maroš
Host
Maroš

Otázka nielen pre redakciu – „Koľko ľudí je potrebných na zdvihnutie jednej železničnej koľajnice – 6, alebo 20?“ Správna odpoveď – 6! A prečo nie 20? Pretože ak má koľajnicu zdvíhať 20 ľudí – každý sa spolieha, že on zdvíhať nemusí, a tak nezdvíha nikto a koľajnicu 20 ľudí nezdvihne. 6 ľudí ale vie, že každý musí zabrať, takže aj keď s námahou – koľajnicu zdvihnú. Čo s tým chcel „básnik“ povedať? To, že pokiaľ tieto webstránky menežujú 4 ľudia a každý z nich to má cez víkend – keď sem chodí najviac ľudí a majú čas reagovať na články… Číst vice »

jirik
Host
jirik

NSSM-200: Americký plán globálního demografického řízení

Na začátku listopadu bývalý ředitel oddělení světové populace při OSN Joseph Shami publikoval zásadní článek „Historický zvrat populace“, v němž je probírán bezprecedentní zlom ve světové demografii – dětí je v celosvětovém měřítku stále méně a starších – stále více. Je symbolické, že přesně před 41 lety, 26. listopadu 1975, bylo v USA přijato Memorandum pro národní bezpečnost USA NSSM-200 (National Security Study Memorandum), v němž byl stanoven úkol dostat pod kontrolu růst světové populace a zajistit globální pokles porodnosti.
http://www.nwoo.org/2016/12/06/nssm-200-americky-plan-globalniho-demografickeho-rizeni/

http://zakonvremeni.ru/component/content/article/9-5-/29367-nssm-200-41-god-nazad-v-ssha-byl-prinyat-plan-globalnogo-demograficheskogo-upravleniya.html