Nejmladší evropský kancléř byl odvolán kvůli „přátelství“ s Ruskem

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen odvolal kancléře Sebastiana Kurze. Sám kancléř inicioval svou rezignaci kvůli vytvoření nové vlády bez účasti Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Šéf krajně pravicových svobodných Heinz-Christian Strache se zdiskreditoval skandálem s videem, v němž figuruje „neteř ruského oligarchy“.

32letý Sebastian Kurz se stal prvním rakouským kancléřem po druhé světové válce, který rezignoval kvůli odhlasování nedůvěry. Rezignaci vlády iniciovala opoziční Sociálně demokratická strana Rakouska (SPÖ), ale také ji podpořili nacionalisté ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

 

 

 

Prezident Alexander Van der Bellen rozpustil kabinet. Ministr financí Hartwig Löger, člen stejné vládnoucí Rakouské lidové strany (ÖVP) v čele s Kurzem, dočasně převezme povinnosti kancléře. Na začátku září se budou konat předčasné parlamentní volby. Van der Bellen řekl, že nový kancléř by měl mít v parlamentu „širokou důvěru“.

Po skandálu s videem

Kurzův odchod byl výsledkem politické krize. Německé noviny Süddeutsche Zeitung a Der Spiegel zveřejnili 17. května video, které zachycuje nyní již bývalého vicekancléře a předsedu FPÖ Heinze-Christiana Stracheho. Na videu Strache a jeho kolega Johann Gudenus hovoří ve vile na Ibize s „neteří ruského oligarchy“, a diskutují o prodeji 25% podílu v největších rakouských novinách Kronen Zeitung výměnou za dary pro FPÖ.

Strache označil zveřejněné video za „úmyslný politický atentát“, i když své jednání nazval „hloupé“ a „nezodpovědné“. Musel odstoupit. Kancléř Kurz se od nacionalistů distancoval.

 

 

 

 

Poté, co Strache rezignoval, Kurz navrhl, aby Van der Bellen vyhlásil předčasné parlamentní volby. Takže rezignace kancléře je naplánovaný krok. Nemá v úmyslu převzít odpovědnost za chyby koaličních partnerů z FPÖ. Tato alpská země potřebuje nový legitimní parlament a vládu, která se těší důvěře obyvatel.

S ohledem na vlnu rozhořčení a špíny, která padla na pravici, Kurz nevidí žádný jiný způsob, jak by si jeho strana mohla udržet moc, s výjimkou toho, že by „odpadli“ jejich toxičtí partneři. Vliv ÖVP je stále silný, takže se strana může spoléhat na druhé vítězství. Důvodem optimismu jsou volby do Evropského parlamentu. Kancléřova strana obdržela 35% hlasů, což je o tři procenta více, než v posledních parlamentních volbách v Rakousku v roce 2017, a o 7% více než ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

17,2% hlasovalo pro Stracheho stranu – což je neúspěch ve srovnání s rakouskými volbami, ve kterých FPÖ získala téměř 27%. Sociální demokraté také „klesli“, ale ne tak hodně, mají 23,4%.

 

 

 

 

 

Pokud se budou volební výsledky ve Štrasburku opakovat i na národní úrovni, potom vládnoucí lidové straně v čele s Kurzem nezbude nic jiného, než se spojit se sociálními demokraty. Společně s pravicí nebo malými stranami si nemůže nárokovat většinu, pokud ovšem nedojde k senzačnímu comebacku FPÖ.

Teoreticky může pravice obhájit místa v Národní radě, pokud spustí rozsáhlou kampaň, která z nich učiní oběť spiknutí a vnějšího nepřítele. Nicméně i když budou mít společně s Kurzem dostatek podpory na vytvoření vlády, opětovné oživení staré koalice je nepravděpodobné. „Skandál z Ibizy“ zasáhl čelní představitele pravice. Proč Kurz potřebuje partnera, jehož člen (Strache) je vyšetřován?

Je také nepravděpodobné, že by pravičáci sami chtěli spolupracovat s těmi, kteří se od nich technicky distancovali. Zástupce FPÖ a Herbert Kickl, šéf ministerstva vnitra, prohlásili, že kancléř využil potíží nacionalistů „k posílení své moci“ a získání kontroly nad ministerstvem vnitra. Skutečnost, že FPÖ podpořila hlasování o nedůvěře, pouze dokazuje rostoucí propast mezi bývalými koaličními partnery.

 

 

Soros odstraňuje toxické prvky z EU

Ať už vyhrál volby v září kdokoli, současná situace ukazuje, že experiment s vládou s národně orientovanými silami selhává. Ústupky vůči Strachemu vyvolávají obavy federalistů z „pravice“ v EU. Nacionalisté u moci v Rakousku jsou hrozbou pro globální elitu, která řídí Evropskou unii. Udělají vše pro to, aby odstranili tyto „škodlivé“ elementy z vlád v Rakousku, Itálii a zbytku členských zemí EU. Tyto elementy zabraňují legalizaci manželství stejného pohlaví, brání migraci ze Středního východu a Afriky a oživují instituci rodiny a křesťanství. Vyšetřování, které je vedeno proti předsedovi italské Ligy Severu Matteovi Salvinimu, jenž zrušil pojmy „rodič 1“ a „rodič 2“, je jen jedním z příkladů tlaku, který vyvíjejí globalisté.

Autor: Gasanov Kamran

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Miroslav napsal:

  Chtějí rozeštvat země V4. A když se Rakušáci zmínili, že by se do středoevropské koalice připojili, tak „někdo“ vyvalil to video, asi tak.

 2. renata369 napsal:

  „Strache a jeho kolega Johann Gudenus hovoří ve vile na Ibize s „neteří ruského oligarchy“, a diskutují o prodeji 25% podílu v největších rakouských novinách Kronen Zeitung výměnou za dary pro FPÖ“. Tak teda ked vsetky mainstreamove media a tlac po svete riadi na vrchole pyramidy ta ista osoba, ktora udava , co si maju ovce mysliet, to je v poriadku, ale ak 25% podiel najcitanejsich novin maju mat rusi a mohli byt zacat menit verejnu mienku opacne, to uz v poriadku nie je. Dobre tomu rozumiem? Uz len cakali na vhodny okamih, kedy s tym vyjdu von.

 3. Maroš napsal:

  Odvolanie Kurza – chyba lávky!
  Tieto 3 veci spolu súvisia – s nepoučiteľnosťou!

  VIDEO: Putin ohlásil doktrínu otvoreného globálneho súperenia s USA. Jeho slová otriasli Američanmi aj západnými partnermi.
  „V Petrohrade ruský prezident skonštatoval, že Rusko odmieta porušovanie medzinárodného práva zo strany USA a ich vazalov. Rusko od Petrohradu 2019 bude vystupovať podstatne aktívnejšie. V piatok v Petrohrade Vladimír Putin oznámil, že už nebude akceptovať systémy svetovej dominancie USA. Rusko a Čína sa spájajú a budú rozširovať spoluprácu so všetkými, ktorí sa chcú zbaviť amerického otroctva a hľadajú silu o ktorú by sa mohli oprieť. Rusko zároveň zvýšilo tlak na domácu “piatu kolónu”, ktorá bude mať v Rusku sťažené pozície.

  Putin čakal 12 rokov, aby sa Američania spamätali. 12 rokov posilňoval Rusko a dúfal, že Američania upustia od svojej konfrontačnej politiky a prestanú svetu diktovať násilne americké predstavy. Nestalo sa tak, no doba čakania sa skončila.“
  „V Európe už existuje dosť elít v politickom či ekonomickom živote, ktoré už majú dosť americkej arogancie a nátlaku. Európanov čoraz menej baví prinášať finančné obety pre americké záujmy, navyše spôsob akým Američania požadujú, aby Európa plnila ich predstavy je neskutočne arogantný a primitívny.“
  „Američania majú značné ekonomické problémy a Európa už pre nich prestáva byť dôležitá ako vazal. Američania sa už totiž dostali do stavu, že potrebujú Európu doslovne vycicať, len preto, aby zachránili svoju ekonomickú a politickú hegemóniu vo svete, bez ohľadu na straty, aké tým Európe spôsobia.“
  „Rusi a Číňania sú rozhodnutí vynechať zo svojich bilaterálnych obchodných vzťahov USD. Dolárový systém slúžil od 70 rokov 20. storočia ako nástroj americkej dominancie, v multipolárnom svete, v ktorom Američania ako hegemón skončili sa bude čoraz viac význam USD zmenšovať.
  Rusi a Číňania na fóre v Petrohrade ohlásili novú doktrínu globálneho súperenia s USA. Ak by Američania boli schopní zlomiť Rusov a Číňanov, už dávno by to urobili, dostatok síl k tomu však už nemajú.“
  https://www.infovojna.sk/article/video-putin-ohlasil-doktrinu-otvoreneho-globalneho-superenia-s-usa-jeho-slova-otriasli-americanmi-aj-zapadnymi-partnermi

  „VIDEO: Svetový poriadok – ruský dokument o podstate fungovania dnešného nespravodlivého sveta“
  „Podľa slov Vladimira Solovjova je film venovaný tomu, aká budúcnosť, aký „svetový poriadok“ čaká Rusov. „Film sme robili niekoľko mesiacov, kvôli tomu sme pochodili mnoho krajín, urobili sme interview s najrôznejšími ľuďmi – počnúc (srbským režisérom) Emirom Kusturicom až po (bývalého šéfa MVF) Dominiqua Strauss-Kahna, vo filme je aj (bývalý prezident Pakistanu) Parvíz Mušaraf. Vo filme je celý rad politických osobností, ale aj ľudí, ktorí sú skôr z kategórie filozofov, ako napríklad Parvíz. No a samozrejme, veľké množstvo kroniky, niekoľko veľkých interview s Putinom“ – uviedol na premiére Solovjev.“
  Ruský dokument Svetový poriadok
  https://www.youtube.com/watch?v=ljyjANG28ok

  Tak – a nepoučiteľný euroservil zvolený za kotlebovcov – Radačovský – ktorý by „rád spolupracoval s každým – aj s Beňovou a Csákym“ /48 hodín pre voľbami do EU parlanentu – v Infovojne/ – to teraz dostal od „rovnej“ bohatej Beňovej na tácke!
  „“Nepozývala som tam poslancov za ĽS NS a ani na tie obedy, ktoré budem organizovať ja, ich nebudem pozývať,“ povedala Beňová. Vysvetlila, že ide o poslancov, ktorí nemajú nijakú európsku tému a preto si nevie predstaviť, o čom by spolu hovorili. „Ich strana predstavuje vystúpenie z EÚ a myslím si, že fašistická strana nepatrí ani do Národnej rady, ani do Európskeho parlamentu. Tým pádom, je to pre mňa uzavretá vec,“ konštatovala poslankyňa.“ – taký náš sio-boľševický kocourekmourek.
  https://www.infovojna.sk/article/benova-a-stefanec-povazuju-dvoch-europoslancov-lsns-za-nedemokratickych-s-extremistickymi-nazormi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..