NEJSLEDOVANĚJŠÍ SCHŮZKA SVĚTA? V PÁTEK SE POTKÁ TRUMP S PUTINEM

Americký prezident Trump bude mít v pátek 7. července první „plnocennou schůzku“ s ruským prezidentem Putinem, která proběhne v souběhu se summitem G20 v Hamburgu, oznámil v úterý Kreml.

„Byl dohodnut datum sedmého července,“ řekl Putinův zahraničně politický poradce Jurij Ušakov, zatímco mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov to upřesnil, že nepůjde o pouhý krátký kontakt na pomezí summitu.

Na tuto schůzku byly narážky už předtím, ale až do dneška musel Kreml říkat, že žádné načasování ani žádná agenda nebyly dosud dohodnuty, čímž se podle FT u Moskvy odrážela ta iracionální nejistota ohledně toho, co od pana Trumpa čekat.

Činitelé ruského ministra zahraničí v pondělí řekli, že tito dva prezidenti plánují diskuse o Sýrii, Ukrajině a terorismu. Rusko rovněž vidí potřebu prodiskutovat bilaterální záležitosti, odzbrojování, spor o ruském diplomatickém majetku zabraném v prosinci v americkém Marylandu a u New Yorku. Ač Severní Korea není mezi plánovanými tématy, tak první vypuštění mezikontinentální střely této země z dnešní noci by to mohlo v nadcházejících dnech změnit.

Podle Citi FX tato schůzka „pro pátek zvyšuje rizikovost nadpisů politických článků v médiích a vrhá je do napínavé roviny – když proběhnou i další bilaterální schůzky, jelikož začíná Summit G20. Ale co se týče amerického dolaru, my máme na pořadí Zprávu o monetární politice červenec 2017, která bude zveřejněna před výpovědí Yellen a Humphrey Hawkinse a jejich výplatních listin.

Ale ač my pochybujeme, že by se na této schůzce něco podstatného rozhodlo, mnozí hledají hlavní událost dne, a co by takové potřesení rukou mezi dvěma světovými vůdci mohlo být?

Zdroj pôvodný: zerohedge.com

Zdroj: (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jarajirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Premiér Dmitrij Medveděv podepsal dokument o prodloužení zákazu na dovoz jednotlivých druhů zemědělské produkce, sýru a potravin ze zemí, které na Rusko uvalily sankce. Usnesení je zveřejněno na vládním webu. Rada EU 28. června oficiálně rozhodla o prodloužení ekonomických opatření proti Moskvě o půl roku, sankce měly vypršet koncem července 2017. Ruský prezident Vladimir Putin 30. června podepsal nařízení o prodloužení odvetných opatření. „Od 1. ledna do 31. prosince 2018 je prodloužen zákaz dovozu do Ruska jednotlivých druhů zemědělské produkce, sýru a potravin, které pochází z USA, zemí Evropské unie, Kanady, Austrálie, Norska, Ukrajiny, Albánie, Černé hory, Islandu a Lichtenštejnska,“… Číst vice »

Jara
Host
Jara

Nemělo by se na této schůzce jednat za zavřenými dveřmi.Lidé na celém světě by měli slyšet,co president Putin poví americkému protějšku. Bez obalu a bez cenzury.