Nejstarší samoléčebná metoda na světě: Stačí pouhých 10 minut denně

Výsledek obrázku pro ayurveda massages

V tomto článku si ukážeme pár ajurvédských technik samo-léčení. Stačí pouze 10 minut denně.

Pravidelné praktikování vám poskytne lepší fyzické, duševní a duchovní zdraví. Podle této starodávné léčebné metody musí být v úplné harmonii tělo, duše a mysl, abyste si udrželi své zdraví. Ajurvéda je nejstarší léčebný systém, který je používán i dnes v moderním věku. Velmi zajímavé je to, že lidé v Indii dávají přednost ajurvédské léčbě před tradiční medicínou. Ajurvédu studují již ve školách a na univerzitách. Navíc Světová zdravotnická organizace na svém kongresu v Alma Ati v roce 1977 oficiálně ajurvédu uznala a doporučila její praxi a popularizaci.

Dokud tělo, duše a mysl fungují v harmonii, člověk zůstane zdravý – to je základem ajurvédské filozofie a starověké indické léčebné metody, která z ní vychází.

Ajurvéda říká: Všechno ve vesmíru je energeticky prostoupeno a propojeno.

Tři doša, která udržují tělo živé, jsou „pitta“, „kapha“ a „vata“. Vatta reguluje dýchání, kapha udržuje sílu a pitta kontroluje metabolismus. Pokud jsou vzájemně sladěny, cítíme se skvěle. Správná výživa, masáž, jóga a meditace vylepšují naši schopnost samoléčby.

Výsledek obrázku pro ayurveda

Tato léčba zabere pouze 10 minut denně

Ráno – 6 minut

Čištění jazyka – 30 sekund

Po vyčištění zubů odstraňte veškerý plak z jazyka pomocí kartáčku, škrabky na jazyk nebo tupého nože. Játra, žlučník a ledviny jsou orgány, které pomáhají našemu tělu zbavit se škodlivých látek. Na jazyku se vytvářejí sedimenty a toxiny jako vedlejší produkty metabolických procesů. Pokud je neodstraníme, po určité době začnou blokovat tok energie v těle.

Použijte silu sezamového oleje – 2 minuty

Po vyčištění zubů a jazyka vypláchněte ústa lžící sezamového oleje, který převalujeme v ústech 2 minuty. Olej vyplivneme a ústa vypláchneme teplou vodou.

Sezamový olej zabraňuje tvorbě zubního plaku, zubního kazu a zánětu dásní, je bohatý na kyselinu linolovou a působí proti plísním, bakteriím a virům.

Masáž sebe sama – 3 minuty

Na masáž jsou potřeba rukavice, surové hedvábí nebo měkký kartáč (pozn. hana: 😀 Kdo má jinou alternativu pro větu: „For the massage you’ll need gloves, raw silk or soft brush“, piště do komentářů). Masírujte kruhovými pohyby každou část těla 10-20krát v tomto pořadí: krk, záda – až kam dostanete, dále masírujte ramena, ruce a prsty.

Jemně masírujte horní část hrudníku horizontálními pohyby. Poté masírujte břicho a to směrem shora dolů a zleva doprava.

Další na řadě jsou stehna, která masírujte z vnější strany dovnitř a seshora dolů. Pak přejděte na kolena a nohy, které také masírujte kruhovými pohyby.

Masáž zlepšuje cirkulaci energie a obnovuje ji. Každé místo na pokožce je spojeno s vnitřním orgánem. Všechny orgány po masáži fungují mnohem lépe a jsou lépe prokrvovány, tvrdí praktikující ajurvédy.

 

Během dne – 2 minuty:

Pít horkou vodu – 30 sekund

Vařte půl litru vody po dobu 10-15 minut, nalijte ji do termosky a každou půl hodinu si dejte tři loky. Díky svým speciálním energetickým vlastnostem stimuluje vařená voda trávení a pomáhá při vyplavování toxinů z těla

Procvičte relaxační dýchání – 2 minuty

Zhluboka se nadechněte nosem, vydržte několik vteřin a pak vydechněte opět nosem. Na nic nemyslete. Pokud je pro vás těžké mysl vypnout, přemýšlejte o něčem hezkém.  Problémy, hněv a strach často vedou k onemocnění orgánů.

Relaxace pomáhá vám i vašim orgánům. Tímto způsobem stimulujeme náš mozek k produkci endorfinů (hormonů štěstí), které nás uspokojují. Nicméně, bude to vyžadovat trochu praxe.

 

Večer – 2 minuty:

Stimulujte trávení a zlepšete kvalitu snů – 2 minuty

Zahřejte trochu sezamového oleje. Dejte několik kapek na břicho a poté ho pomocí celé dlaně masírujte  jemnými kruhovými pohyby po směru hodinových ručiček.

Pak namočte ručník do teplé vody a nechte ho na břiše dokud nezchladne. Nakonec břicho otřete. Tato jemná masáž pomáhá trávení tak, že stimuluje kontrakce střev a řeší tak problém s nespavostí, ke které dochází v důsledku špatného trávení.

Je to tak jednoduché, přesto účinné. Proč s tím nezačít hned teď?

 

Překlad: hana, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Arnošt Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arnošt
Host
Arnošt

Nemá být náhodou konec světa?

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!