Největší bankovní bankrot od finanční krize

Bankrot této banky je největší od finanční krize, zároveň jde v letošním roce už o čtvrtý krach federálně pojištěné banky, uvedla agentura AP.

Vklady v objemu 1,6 miliardy USD a majetek ve výši jedné miliardy USD od First NBC převezme společnost Hancock Holding. Ta byla podle Federální společnosti pro pojištění vkladů (FDIC) jediným zájemcem o majetek.

First NBC byla založena v roce 2006 a prohlašovala, že jejím úkolem je pomoci státu Louisiana v obnově po ničivém hurikánu Katrina. Banka se dostala do problémů částečně kvůli tomu, že se stala neobvykle závislá na projektech, které se točí kolem daňových úlev pro nízkopříjmové nebo méně rozvinuté oblasti.

Regulátoři rozhodli, že First NBC nadhodnotila daňové úlevy a donutili banku, aby odepsala jejich hodnotu. Zvýšili také kontrolu nad bankou a nařídili jí zvýšit kapitál. V posledním čtvrtletí loňského roku také banka musela dát stranou dalších 86 milionů dolarů na krytí rostoucích ztrát z úvěrů. Na konci loňského roku měla First NBC majetek za 4,74 miliardy USD a vklady za 3,54 miliardy USD.

Náklady na očištění ve výši jedné miliardy USD jsou rozdílem mezi závazky banky a tím, co FDIC očekává, že získá z majetku banky. Naposledy FDIC zaplatila více než jednu miliardu USD za bankrot v roce 2010, kdy zkrachovaly dvě banky v Portoriku.

Bankroty bank v důsledku hospodářské recese dosáhly vrcholu v roce 2010, kdy bylo uzavřeno 157 bank. Od té doby se tak často nevyskytují.

Zdroj: čtk
.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smrdutá mrtvola Václava Havlatomáš marný Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

TM: čteš Aeronet?

tomáš marný
Admin

ne nečtu mrtvolko, nemám už čas na nic…..
Jestli je tam něco důležitého, prosím napiš mi do mejlíku. Díky….
tm

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

„Pozorovatelko, já neoslavuji Izrael. Já v celém článku před Izraelem varuji! Asi jsem se nevyjádřil důrazně, ale Izrael je největší hrozbou pro Rusko a pro Putina. Dlouho už upozorňuji na to, že státní rozpočty Ruska jsou stavěné na tolika židovských věrchuškách, které mají původ v Izraeli, že dříve či později může toto stát Putina křeslo prezidenta a Rusko to odnese jako celek. O tom je celý můj článek. Varování před vlivem Izraele, který skrze své lidi v Kremlu, ruský židovský kongres a Chabad Lubavitch řídí doslova i teplou a studenou vodu z kohoutků v Rusku. Ano, článek vyznívá pesimisticky, ale… Číst vice »