Nejvyšší soud USA umožnil vládě zavést zpřísněný azylový režim

Nejvyšší soud USA umožnil svým rozhodnutím celostátní prosazování nového pravidla Trumpovy administrativy, které stíží většině středoamerických migrantů udělení azylu ve Spojených státech.

Středeční Usnesení soudců dočasně ruší rozhodnutí soudu nižšího stupně, které zablokovalo novou azylovou politiku v některých státech podél jižní hranice. Účelem této politiky je odepřít azyl každému, kdo prochází jinou zemí na cestě do USA, aniž by tam hledal ochranu.

 

 

 

Většina lidí překračujících jižní hranici jsou Středoameričané, kteří prchají před násilím a chudobou. Podle nového pravidla jsou z velké části nezpůsobilí, stejně jako žadatelé o azyl z Afriky, Asie a Jižní Ameriky, kteří pravidelně přicházejí k jižní hranici.

Prezident Trump na twitteru reagoval příspěvkem o „velkém vítězství pro hranici“. Mluvčí Bílého domu Hogan Gidley uvedl, že nejvyšší soud zvrátil „chybný“ předchozí verdikt, což vládu potěšilo, napsala Agentura AP.Prezident Trump na Twitteru také uvěřejnil, že „zeď se staví velmi rychle i navzdory naprostým obstrukcím ze strany Demokratů v Kongresu a jinde!“

 

Přeložila tereza 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..