Nejvyšší soud v Německu rozhodl, že zákaz dětských manželství je neústavní

Německý Nejvyšší soud vyhlásil nový rozsudek v případu dětských sňatků, který bude mít vliv na dětské sňatky, které byly v zahraničí legálně uzavřené.

Jedná se o případ Syřana, který byl oddělen od své nezletilé “ženy”, když oba v srpnu 2015 dorazili do Německa jako azylanti.

Dvojice, bratranec a sestřenice, byla oddána v únoru 2015, když muži bylo 21 a dívce 14. Podle práva šaríja bylo vše legální, ale německé úřady sňatek neuznaly, protože v Německu je minimálním věkem pro svatbu 16 let.

 

 

 

Poté, co byla jeho “žena” umístěna do separace kvůli svému věku, Syřan si stěžoval u německých soudů, které mu zpočátku udělily povolení ji o víkendech navštěvovat, když místní soud uznal, že manželství nebylo vynucené.

Případ pak dostal Spolkový Nejvyšší soud, který nyní rozhodl, že by sňatek měl být podroben zkoumání podle toho, zda je legální v Sýrii. Na takové případy by se pak v budoucnu mělo pohlížet individuálně namísto plošného odmítnutí, jak tomu bylo dosud.

Zákaz dětských manželství by prý mohl odporovat základním lidským právům a proto je podle soudu neústavní.

zdroj: 9

Toto je klasická ukázka toho, kdy soudci nerozhodují dle práva, ale na objednávku.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Lekno napsal:

    salamova metoda, krok za krokom k likvidacii statu

    • Maroš napsal:

      Presne – „neústavnosť“ zákazu detských manželstiev smeruje k cielenému znižovaniu veku aj v súvislosti s volebným právom – oni si dobre zrátali, ako vedia zblbnúť 16-ročných voličov – tínejdžerov, ktorí majú mozog ešte vo vývoji. Podstatné – tínejdžeri inklinujú k rebélii a toto oni potrebujú – nástroje rozvratu. Skúsená generácia, ktorá má odžité sa nedá len tak zatiahnuť do toho, aby si podpílila konár pod sebou. A deťom, ktoré budú mať deti – systém tie ich deti zoberie – čo je ďalší bonus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.