Někteří ruští učitelé odmítají vyučovat podle moderních učebnic, mají otupovat děti

V ruském městě Novosibirsk učitelé prvních stupňů některých škol odmítli učit děti podle moderních učebnic a používají sovětské slabikáře, matematiku a přírodovědu. Pedagogové vysvětlili, že současné učebnice jsou určeny pro děti s velmi nízkou úrovní inteligence a normální děti otupují.

Společnost AKSIO provedla sociologický průzkum o vzdělávání a 83% respondentů vyjádřilo nespokojenost se stávajícím systémem. Dokonce i mezi pedagogy, včetně vysokoškolských, pouze 20 procent věří současnému systému vzdělávání v Rusku.

Andrej Fursenko, bývalý ministr školství (2004-2012), jeden z reformátorů, řekl, že hlavním cílem vzdělávání je „vychovat kvalifikovaného spotřebitele“. Fursenko a jeho tým téměř splnil úlohu, kterou dostali od zámořských sestavovatelů ruských reforem a vychovali generaci spotřebitelů.

Přesto průzkum ukazuje, že 81,5% ruské populace neztratilo zdravý rozum a nechtějí vidět své děti jako „kvalifikované spotřebitele“.

Věří, že úkolem vzdělávacího systému je vychovat člověka tvůrce. Účastníci průzkumu se vyjádřili ve prospěch zvýšení počtu vyučovacích hodin literatury, historie, fyziky a chemie. Základy náboženských kultur a sekulární etiky považuje 56,5% Rusů za zbytečné předměty.

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!