Němci a Francouzi chtějí brát dotace státům, které neplní uprchlické kvóty. Malta navrhuje opak

Německo, Francie a další země Evropské unie požadují po roce 2020 odebírat dotace členským státům, které nebudou přijímat uprchlíky. S tímto požadavkem vystoupily na úterním jednání ministrů v Lucemburku. Příjemci dotací jako Česká republika ale takové opatření odmítají. Česko kvóty na migranty dlouhodobě neschvaluje. Maltské předsednictví naopak navrhuje motivaci v podobě odměn za překročení kvót.

„Aby nás někdo trestal za naše názory jako suverénního státu, s tím Česká republika nebude souhlasit. Já jsem k tomu vyjádřila opravdu zásadní negativní stanovisko před všemi,“ řekla po jednání Radiožurnálu ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za hnutí ANO.

Ostrá vyjednávání o budoucí podobě evropských fondů a podmínkách jejich čerpání podle ní začnou příští rok. To už by Česká republika měla také vědět, kolik by po roce 2020 mohla z unijních fondů dostat.

„Rozpočet se sníží, čili všechny státy s tím musí počítat,“ uvedla ministryně v souvislosti s odchodem Británie. Některé země kvůli tomu chtějí, aby členské státy navýšily svůj příspěvek do unijního rozpočtu. Ani s tím Česko podle Šlechtové nesouhlasí.

Motivace z Malty

Za přijetí více uprchlíků, než nařizují kvóty, by v budoucnu mohly členské státy ale také dostávat finanční odměnu. Navrhuje to maltské předsednictví Evropské unie v reformě společného azylového systému. Radiožurnál má návrh k dispozici. Současných kvót se ale netýká.

Malta navrhuje, aby za každého uprchlíka přijatého nad rámec kvóty, dostal stát v přepočtu přes jeden a půl milionu korun. Pokud kvótu nenaplní, pak by ale stejnou sumu za každého musel zaplatit.

Země budou muset podle tohoto návrhu přijmout minimálně polovinu předepsaného počtu migrantů. U druhé části jim nabízí možnost přijímání uprchlíků nahradit vyplacením peněz do unijní pokladny, nebo vysláním expertů do operací na kontrolu migrace. Dokument, o kterém teď budou diskutovat unijní diplomaté, počítá s přerozdělením maximálně 200 000 uprchlíků ročně.

Maltský návrh je součástí snah unie reformovat stávající azylový systém. Ten se během uprchlické krize ukázal jako nedostatečný. Evropská komise navrhla, aby součástí reformy byly automatické kvóty na přerozdělování migrantů. Ty by se měly spustit v okamžiku, kdy nápor běženců na některý stát překročí stanovenou hranici.

Česká republika a další země střední a východní Evropy kvóty odmítají jako nefunkční. Členské státy i přes jejich odpor v roce 2015 prosadily přerozdělení 160 000 uprchlíků z Itálie a Řecka. Země si je mají rozebrat do letošního září. Zatím ale převzaly zhruba jen 17 000 migrantů.

zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikditDracul Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dracul
Host
Dracul

No, v roce 2020 už satanská EU již dávno nebude existovat!
A navíc dotace – to je pěkná lež – naopak, to my jsme dojnými krávami této zločinné společnosti chazarských satanistů…

dit
Host
dit

Zdravím,
dneska mi jede vložit link, tak tak alespoň takhle, doporučuji si pročíst

bayernistfrei.com/2017/02/05/malta-plan/

dit
Host
dit
jirik
Host
jirik

Česká veterinárna správa nariadila stiahnuť z predaja 29.000 nemeckých pudingových dezertov značky Omira a 16.000 značky Kid’s world. Dôvodom je, že by mohli obsahovať úlomky kovu. Výrobky predávala Billa a reťazce Coop, Flop, Hruška, Jednota a ďalší menší obchodníci.
http://www.hlavnespravy.sk/v-cesku-stahuju-z-predaja-desattisice-nemeckych-pudingov-mozu-obsahovat-kusky-kovu/982176

ps: lepší by bylo zakázat dotace německu…..