Německé mapy a dokumenty o Antarktidě z druhé světové války potvrzují existenci duté Země

Řekl bych, že není žádným překvapením, že nacistický režim, tak zlý a nebezpečný, tak ideologicky odlišný od normálních politických systémů a tak šílený a krutý, jevil poněkud bizardní zájem o esoteriku a legendy.

Nejznámějším příkladem je vytvoření společnosti Ahnenerbe (Společnosti pro výzkum a výuku německého rodového dědictví), která se věnovala organizování archeologických, antropologických a etnografických expedicí po celém světě.

V některých případech šlo o pátrání po legendárních mocných předmětech, nejznámějšími jsou kopí osudu a svatý grál. Jindy zase nacisté cestovali na místa, která by jim údajně sama o sobě dávala moc, jako když se Himmler osobně vydal do Španělska – zajímal se o kalich z Valencie a pohoří Montserrat.

Nejznámější se, nicméně, stala expedice do Tibetu pod vedením Ernesta Shnaeffera. Jejím účelem bylo pátrat po původu takzvané Árijské rasy a zemi zvané Agharta.

Agharta je legendární země, které se ukrývá pod zemí. Ačkoli se domnívali, že se nachází pod pouští Gobi nebo horami Tibetu, měla se zbytkem světa komunikovat přes síť podzemních chodeb a tunelů.

Hlavní město Agharty bylo nazváno Shambhala a zájmy nacistů o toto místo se zakládalo na mýtu, že jednoho dne bude toto město vládnout celému světu.

Agharta však není jediným tajemným místem, které se Nacisté pokoušeli dobýt.

Ve skutečnosti byly některé z nich reálné, jako třeba Neuschwabenland (Nové Švábsko, místo na Antarktidě, jehož existence byla potvrzena roku 1939).

Nicméně, ta nejgrotesknější kapitola nacistického výzkumu se netýkala Jižního pólu, ale Severního, a zakládala se na vědeckém předpokladu, podle něhož je planeta Země dutá. Nacisté by tak získali více životního prostoru a místo pro výstavbu dalších vojenských základen.

Pravdou je, že to nebyl jediný důvod, proč německý režim jevil o Severní pól tolik zájmu.

Když admirál Robert Peary poprvé letěl na Arktidu, byli zde tací, kteří tvrdili, že doletěl na pól, avšak dostal se až na jeho opačnou stranu  (díky podzemní cestě). raja: řeč je o otvoru na pólu

Stručně řečeno, nedávno byly nalezeny jakési mapy a dokumenty z té doby, které se týkají právě tohoto tématu.

Mezi nimi je i dopis od námořníka Karla Ungera, který sloužil na palubě člunu 209. Stojí v něm, že dosáhli vnitřku planety Země a nevrátili se.

Během druhé světové války byla nejlepší německá ponorka schopna ponořit se sotva do hloubky 260 metrů a s plně nabitými bateriemi urazit pod vodou 625 kilometrů.

Ukázalo se, že nejkratší vzdálenost po otevřeném oceánu na Jižní Pól je dvojnásobné délky (za předpokladu, že celá cesta je námořní), takže se jeví jako nepravděpodobné, že takovou cestu nacisté podnikli. Jedině, že by počítali s tím, že se z ní už nevrátí.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. Rodo napsal:

  Zajímavé ale je proč není vidět otvor je jasné že ho na mapách google retušují ale ty výpravy na antarktidě těch různých vědců co tam jezdí a nikdo z nich na otvor nenarazil? A nevstoupil do něj? Nedávno byl dokument v televizi že jistá australská letecká společnost létala přes antarktidu a přelet nad antarktidou dokud se nestala tragédie a dopravni letadlo narazilo do úpatí hory přesný název už nevím ale přeci že by si s letadla nevšiml nikdo obrovského otvoru? Leda že by byl nějak zpečetěn já tomu všemu věřím je to úžasná představa že na opačné straně planety je civilizace a vědět jak se tam bezpečně dostat bez váhání bych tam s rodinou utekl

 2. M.G. napsal:

  Podle Coreyho Goodea,ktery je v kontaktu s Ahgartany neni pravda,ze by byla Země duta ve smyslu“jako duta koule“,ale ma spíše „voštinový“ charakter,pričemz jednotlive jeskyne maji velikost od malych az po velke cca jako nase republika.Mezi jednotlivymi jeskynemi je system tunelu.Dokonce prý maji i leteckou technologii,ktera dokáze prolétat skrz horninu.Ahgartanu je nekolil druhu,lišící se ,stejne jako na Zemi, barvou pleti a fyziognomii.Jsou to nasi pradavni predci,kteri sem prisly pred mnoha miliony let a kteri se ukrily pod povrch z nekolika duvodu a sice probihajici valky na povrchu s jinými mimozemskymi civilizacemi,imigrační vlne z jinych planet a hvezdnych systemu a v neposledni rade i pred kosmickymi událostmi probihajicimi na povrchu Zeme v ruznych periodach.
  Za ty miliony let si dokazali vybudovat spolecnost,ktera se z naseho pohledu jevi jako ráj,o čemz svedčí nespočet legend od lidi,kteri Aghartu omylem navstivili.Na rozdil od nas,co zijeme na povrchu napriklad netrpi nemocemi,coz je prý zpusobeno tim,ze maji ,na rozdil od nas,čistou ,puvodni,neskrizenou DNA.Zachováni čistoty rasy byl pro ne prý jeden z duvodu,proc se stahli do podzemi,jelikoz hrozilo,ze se jejich DNA smicha behem invaze imigrantu z jinych casti galaxie….co vam to připomíná?

  • Maroš napsal:

   M. G. – mňa by to zaujímalo z pohľadu genetiky, t. j. našej genetickej závislosti na príjme vitamínu C – či je to len záležitosť našej možno naprogramovanej závislosti žiť práve na povrchu planéty a byť závislými na zelených rastlinách – ergo byť záhradníkmi „z povolania“ – v pozitívnom efekte pre Zem. Ale vitamín C si okrem pokusného etalónu /tiež účel/ – morského prasiatka – dokážu vyrobiť všetky ostatné živočíchy na planéte – viď veľrybia pečeň a pečeň živočíchov celkovo. Teda – čo konzumujú Agarťania, resp. sú v tomto iní? Lebo zaliezť do jaskyne a skapať na skorbut /kurděje/ sa mi akosi nepozdáva. ??? Banálne?

  • Taranti napsal:

   No tak teoria dutej zeme ma samozrejme hned niekolko trhlin teda aspon cast kde sa uvadza, ze zijeme na vnutornej strane.
   1) zakrivenie zeme. Ci uz sa budeme zaoberat presnostou merani ci uz Eifela ci niekoho ineho, kto bol aspon raz pri mori a videl prichadzat lod v horizonte zrejme nezastava nazor ze videl dvihat sa morsku hladinu ale vykukal najskor stazen lode. Je to objektivny fakt pozorovatelny volnym okom.
   2)radiove vlny. Dost tazko by sa vysvetloval fakt ze pri relativne kratkej vzdialenosti (vnutorny polomer zeme) a ionosferickeho odrazu by nenastaval obeh okolo planety s relativne vysokou urovnou signalu co sa samozrejme nedeje
   3) ako by sa vysvetloval sum kozmickeho pozadia? To by ma tiez zaujimalo.
   4) slnecne ziarenie vnutorneho slnka.
   Vysvetlovat noc a den cez gravitaciu cierneho slnka uprostred sa mi vidi trosku viac ako len pritiahnute za vlasy. Aby sa vyziareny foton stratil v gravitacii cierneho slnka, musela by byt jeho hmotnost enormna podobajuca sa hmotnosti ciernej diery. To vsak naraza na fakt ze pri tak silnej gravitacii by to nemohol ustat ani zemsky plast a prepadol by sa sam do cierneho slnka a to ani nehovorim o tom, ze by nam asi vlasy stali z toho dupkom:))

 3. SamTingWong napsal:

  „Mezi nimi je i dopis od námořníka Karla Ungera, který sloužil na palubě člunu 209. Stojí v něm, že dosáhli vnitřku planety Země a nevrátili se.“

  Tak hlavně, že se s tím dopisem vrátil aspoň pošťák…

 4. alena napsal:

  Také mi to vrtá hlavou – SamTingWong má pravdu – jak se dopis vrátil na člun?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..